Kanada kiütötte Svájcot

Edmontonban és Red Deerben megkezdődött a Hlinka?Gretzky Kupa.

Az Ivan Hlinka-emléktornát 1997 óta Csehországban és Szlovákiában rendezték. A nyári szezon végén tartott U18-as seregszemle hagyományosan a világ legerősebb ifjúsági korosztályú tornájának számított, erősebbnek, mint a világbajnokság, hiszen míg az emléktorán a legjobb kanadai csapat tud részt venni, addig a tavaszi világbajnokságokra az ottani korosztályos bajnokságok rájátszása miatt mindig valamivel gyengébb válogatott megy. Az emléktornát 2017 után megreformálták, Hlinka?Greztky Kupaként megy tovább, felváltva egy észak-amerikai, majd egy európai helyszínnel. Az új korszak első tornáját, majd a 2020-as és a 2022-es eseményt Kanadában, közelebbről Alberta állam fővárosában, Edmontonban rendezik. A kanadaiak kitettek magukért, igyekeznek remek házigazdaként emlékezetes eseményt szervezni, így az egyik helyszín az Edmonton Oilers hazai csarnoka, a 18 és fél ezres befogadóképességű Rogers Place, a másik pedig a több mint 7100 nézős Enmax Centrium Red Deerben, Alberta harmadik legnagyobb városában.

Az első nap Red Deerben az oroszok Finnországgal találkoztak, és nagyon simán, 7-2-re nyertek. Az első harmadban is lelőtték már a pályáról a finneket, akik ekkor még kihúzták döntetlennel, de a másodikban hengereltek az oroszok, 4 gólt ütöttek.

A csoport másik meccse is egyoldalúra sikerült, az Egyesült Államok gázolta el 6-0-ra a cseh fiatalokat.

Edmontonban játszották a Szlovákia?Svédország találkozót, amelyen a svédek játszottak mezőnyfölényben, de a szlovákok ezt két harmadon keresztül kompenzálni tudták, többek között az első percben szerzett góljuknak köszönhetően. 20 perc után 1-1, 40 perc után 2-2 állt az eredményjelző táblán. Az utolsó játékrészben aztán a svédek az eredményben is érvényesíteni tudták fölényüket, és végül 4-2-re nyertek.

Az esti mérkőzésen a kanadaiak Svájc ellen léptek jégre. A juharlevelesek igazi gólfesztivált rendeztek, 10-0-ra győtek, a találatokon kilenc játékos osztozott.

A torna kedden Csehország?Oroszország, Finnország?Egyesült Államok, Svájc?Svédország és Szlovákia?Kanada mérkőzésekkel folytatódik.