Otthon kezd a MAC, Nyitrán a Miskolc

A szeptember 14-i idénykezdet máris két pikáns mérkőzést tartogat újdonsült Extraliga-csapataink számára.

A miskolciak a Visegrád Kupa döntőjét ismétlik meg, Nyitrán kezdik az idényt. A MAC hazai jégen kezd. Ellenfele az az Érsekújvár lesz, amelyik épp akkor hagyta el a MOL Ligát, amikor a MAC csatlakozott hozzá. Az újváriaknak ez viszont már a második meccsük lesz az idényben, mivel számukra a nyitómérkőzés szeptember 11-én, a szlovák juniorválogatott elleni lesz.

MOL ligás múltja miatt alighanem az egyik legérdekesebb ellenfél az Érsekújvár lesz. Annyi információ már kiszivárgott, hogy mindkét magyarországi csapat az 55+2 fordulós alapszakaszban 3-szor fogadja az Érsekújvárt és kétszer megy hozzájuk vendégségbe. A MAC elleni további két budapesti mérkőzésre november 18-án, vasárnap és január 20-án, vasárnap kerül sor. Az újváriak a Miskolc ellen először a 7. fordulóban, szeptember 30-án, vasárnap lépnek jégre, mégpedig a piros-fehérek otthonában. A további miskolci vendégjátékaik időpontja december 2., vasárnap és február 15., péntek. Október 14-én és december 23-án – mindkét nap vasárnap – a MAC látogat a zöld-fehérekhez. Október 31-én, szerdán lesz a miskolciak első érsekújvári vendégjátéka, a második pedig január 8-án, kedden. Az Érsekújvár hétköznapokon este 18.30-kor kezdi a meccseit, vasárnaponként pedig délután 4-kor. A két ország bajnoka először a harmadik fordulóban találkozik egymással, amikor szeptember 18-án a MAC Budapest fogadja a Banska Bystricát.

Az első forduló párosításának további mérkőzései is megvannak már. Az ezüstérmes Dukla Trencin a HK Popradot, a HC Kosice a HKM Zvolent, a bajnok Banska Bystrica Marek Uram csapatát, az MHK 32 Liptovsky Mikulást, a Zilina pedig a Detvát fogadja szeptember 14-én. Az alapszakasz február 26-áig tart majd, ezt követi a 7-10. helyen végzettek párharca a negyeddöntőért 3 nyert mérkőzésig, amely március 1-én indul. Március 9-én kezdődnek a negyeddöntők, 24-én az elődöntők és 9-én a döntő. A bajnok kiléte legkésőbb április 20-án lesz meg.