Egy győzelemre a csodától a Vegas

A Golden Knights a második hazai mérkőzését is megnyerte és egyetlen győzelemre került a finálétól.

Gyors góllal indult a nyugati döntő negyedik mérkőzése. Még két perc sem telt el, amikor Tyler Myerst ültették ki a büntetőpadra, az emberelőnyt pedig William Karlsson váltotta gólra. Az alapszakasz harmadik legeredményesebb góllövője a jobb oldali bedobó körből először hibázott, de néhány másodperc múlva ugyanonnan lőhetett, ez a kísérlete pedig már utat talált Connor Hellebuyck kapujába. A korai gól ellenére a folytatásban nem pörögtek fel a csapatok, igazán nagy gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki. A langyos állóvizet a Vegas második előnye sem korbácsolta fel, a kétperces fór csendesen pergett le.

A második húsz perc gyakorlatilag ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, a Vegas nem vállalt kockázatot, a Winnipeg pedig nem tudott építkezni. A harmad első felében csak egy vendég előny törte meg a monotonitást, de Bryan Little ziccerét Fleury parádés védéssel hárította. A játékrész közepén ismét 5 a 4 ellen játszhattak a vendégek, ezt az esélyt azonban már nem szalasztották el és Patrik Laine kapáslövésével egyenlítettek. Az egál azonban egy percig sem tartott, a Laine góljánál még a büntetőpadon ülő Tomás Nosek góljával ismét megszerezte a vezetést a Knights. A találathoz kellett Hellebuyck közreműködése is, aki kétszer is hibázott a hazaiak második gólja előtt. Nosek gólja után a Winnipegnek szinte azonnal lett volna lehetősége válaszolni, de nem tudta gólra váltani az újabb emberelőnyét.

reilly smith

A harmadik harmad legelején a Jets ismét megkapta az esélyt az egyenlítésre, de nem tudott élni a fórral, mert Marc-André Fleury két káprázatos védéssel megtartotta az egygólos előnyt. A 46. percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, amikor Tyler Myers bombázott a kapuba. A Jets ezután kiharcolta a mezőnyfölényt, mindent megtett a vezetés megszerzéséért, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. A vendégeknek kulcsfontosságú lett volna, hogy ne 1-3-mal, hanem 2-2-vel menjenek haza, ez azonban Reilly Smithnek köszönhetően nem jött össze. Hét perccel a vége előtt ugyanis Byfuglien elütött a korong felett, amely átcsordogált a lába között. Mire a winnipegi ikon eszmélt volna, hogy mi is történt, Smith már rég elindult szólóban, 18 700 néző ugrott talpra és nézte végig őrjöngve, amint kedvencük a felsőbe lövi a pakkot.

A hajrában a Vegas remekül ölte az időt, kihúzta kapott gól nélkül és 3-1-es előnnyel utazhat a kanadai városba. A történelem egyértelműen a Knights mellett áll, ilyen vezetésről ugyanis csak a Flyers tudta elbukni a konferenciadöntőt még 2000-ben, a Devils ellen.