Egyenlített a Tampa

A Lightning a második washingtoni találkozót is megnyerte, amihez feleannyi kapura lövésre volt szüksége, mint a hazaiaknak.

A Washington rögtön a kezdés után nekiesett az ellenfelének. A cél egyértelmű volt: egyrészről megtörni a Tampa sorozatát, másrészről megszerezni az első találatot, ugyanis a párharc első három találkozóján, amelyik csapat az első gólt lőtte, az be is húzta a mérkőzést. Az ötödik percben meg is lett az eredménye a rohamoknak: Vasziljevszkij mutatott be két nagy védést, de a harmadiknál próbálkozásnál, Orlov bombájánál már tehetetlennek bizonyult. 70 másodperccel később a Bolts egyenlítése a semmiből jött. Michal Kempny adta el a saját harmadában a korongot, a vendégek pedig köszönték a lehetőséget és egy csodás háromszögelés után egyenlítettek Brayden Point révén. A bekapott gól láthatóan megtörte Ovecskinék lendületét, akik három perc múltán ismét a kapuban kereshették a pakkot. A Bolts emberelőnybe került, a végletekig kijátszott helyzetet pedig Steven Stamkos fejezte be. Az első harmad második felében a Washingtonnak megvolt a lehetősége, hogy visszajöjjön a gödörből. Zsinórban három előnyt is kapott, de az elképesztően védő Vasziljevszkij minden kísérletet hárított.

tampa was

Az orosz kapus ellenállását végül egy orosz összjáték törte meg a második harmad hatodik percében. Alekszandr Ovecskin egy csodás fonákpasszal ugratta ki Jevgenyij Kuznyecovot, akinek lövése honfitársa lábai között találta meg az utat a kapuba. Kuznyecovnak ez volt a 21. pontja az idei rájátszásban és ezzel nemcsak beállította Ovecskin 2009-es franchise-rekordját, de befogta a kanadai táblán eddig élen álló Crosby, Guentzel párost. Az egyenlítő gól után futószalagon jöttek a hazai lehetőségek, de teljesen eredménytelenül. Vassziljevszkij először Stephenson szólóját fogta meg, majd Ovecskin, Wilson, és ismét csak Stephenson közeli próbálkozását. Az sok ziccer között eltörpül az,  hogy Vasziljevszkij hálója a Caps negyedik fórjánál is érintetlen maradt. Jól mutatja a Washington fölényét, hogy kettő perccel a második harmad vége előtt 28:11 volt a kapura lövési arány a hazaiak javára.

A harmadik játékrészre semmit nem változott a játék képe, csak annyi volt a különbség, hogy a másik kapu előtt maradtak ki a helyzetek. Sorrendben Kuznyecov, Backström és Connolly rontott a kapu előtt. A Tampa először a harmad közepén jutott levegőhöz, ez pedig döntőnek bizonyult a mérkőzés szempontjából. A vendégek másodszor is emberelőnybe kerültek, amit elpuskáztak ugyan, de hat másodperccel a fór letelte után Alex Killorn megszerezte a győztes találatot. A védők nem osztották el az embereket, az üresen maradt center pedig egy kapu mögül visszatett korongot csúsztatott a ketrecbe. A fennmaradó nyolc percben a Caps mindent megtett az egyenlítésért, de ez még akkor sem jött össze, amikor a kapust lehozták. A győzelmet végül Anthony Cirelli biztosította be egy üres kapus találattal.

A Washington nem tudta megtörni a Tampa sorozatát. A Lightning fennállása hetedik playoff-mérkőzését is megnyerte a Verizon Centerben, így nemcsak 100%-os maradt, de egyenlített a konferencia döntőjében. A csapatok most 2-2-es összesített eredménnyel utaznak vissza Tampába, ahol szombaton éjjel rendezik az ötödik mérkőzést.