Winnipegi győzelemmel indult a nyugati finálé

A Jets az első nyolc percben olyan hokit mutatott, amire a Vegasnak nem volt válasza. Blake Wheeler három találatot készített elő.

Nem lehetett panasz a Winnipeg szurkolóira a nyugati döntő első mérkőzésén. A legendás White Outnak köszönhetően minden drukker fehér felsőben pompázott, hófehérbe öltöztetve a Bell MTS Place lelátóját. A hangulatot csak fokozta, hogy a Jets elképesztő iramban kezdett és már a 65. másodpercben megszerezte a vezetést. Mark Scheifele tökéletesen lekészített korongját Dustin Byfuglien bombázta elemi erővel a Vegas kapujába. A gól láthatóan megfogta a vendégeket, a hazaiak pedig próbálták ezt az előnyét kihasználni, ami tökéletesen sikerült. Nemcsak óriási tempót diktáltak, de elképesztő fizikai hokit játszottak. Az eredmény nem maradt el, a hetedik perc végén Patrik Laine talált be Blake Wheeler álompasszából emberelőnyben. És ezzel még nem volt vége, 46 másodperccel később Joel Armia korcsolyájáról pattant be a korong a Knights kapujába, de a játékvezetők azonnal jelezték, hogy a találat érvénytelen a kapus akadályozása miatt. Az ítélet nem győzte meg Paul Maurice mestert, challenge-et kért, az ítéletet megváltoztatták, a gólt pedig megadták, mert Ryan Carpenter lökte Armiát Fleuryre. A Vegas az első nyolc percben kapott hármat, ez éppen annyi, mint amennyit kapott a tíz mérkőzés tíz első harmadában összesen.

jets po

A Vegas 0-3 után nem esett össze, Fleuryt sem cserélték le, sőt egy percen belül szépítettek. Egy késleltetett kiállítást használtak ki a vendégek Brayden McNabb révén kettőre csökkentve a differenciát. Ez azonban csak pillanatnyi fellángolás volt, a folytatásban ugyanúgy a Winnipeg akarata érvényesült, amit az bizonyít a legjobban, hogy a Vegas csak hatszor találta el Hellebuyck kapuját. A második harmadban sem változott a játék képe, maradt a Jets dominanciája, a Knights csak szórványos ellentámadásokkal tudott operálni. A kék-fehérek nyomása végül a harmad közepén érett góllá, amikor emberelőnyben Scheifele szúrt bele tökéletesen Byfuglien lövésébe. Akárcsak 3-0 után, meglepetésre most is hamar jött a válasz a vendégektől, szintén fórból William Karlsson volt eredményes 4-2-re módosítva az eredményt.

A Vegas csak az utolsó húsz perben játszotta azt a hokit, amit eddig a playoffban megszokhattunk tőle. Négy lövésen tartotta az ellenfelét, remek támadásokat vezetett, de ennek ellenére látni lehetett, hogy egyszerűen nincs benne a meccsben a Knights feltámadása. Az eredmény nem is változott, a Jets az első harmadban mutatott atomhokijával megalapozta a győzelmet és teljesen megérdemelten nyerte meg a párharc első felvonását. A mérkőzés legjobbja a három gólpasszt adó Wheeler volt, aki az idei rájátszás során nyolcadik alkalommal szerzett legalább két pontot. Az elmúlt 30 évben csak Wayne Greztkynek volt több kétpontos mérkőzése, szám szerint kilenc.