Franciaország?Ausztria 5-2

Az osztrákok mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a franciáknak, azonban a kapu előtti határozottságban és a speciális egységek munkájának színvonalában megmutatkozó különbségek végül a franciák győzelmét eredményezték.

A franciák kezdték aktívabban a mérkőzést, ám az osztrákok szereztek vezetést. A 4. percben Schumnig lefülelt egy francia passzt, Heinrichnek tette a korongot, aki kiugratta Hundertpfundot, ő pedig ellőtte Hardy lepkés kesztyűje mellett a pakkot. A bekapott gól megfogta a gallokat, viszont Spranning szabálytalansága visszahozta őket a meccsbe: az osztrák játékos a kispadnál ütközte le kíméletlenül Chakiachvilit, aki a plexi hiánya miatt beverte a gerincét és csak segítséggel távozott a jégről. Emberelőny mégsem lett a dologból, ugyanis Stéphane Da Costa elégtételt vett a sérülést okozó játékoson. A 4 a 4 elleni játék osztrák emberelőnyként folytatódott, ugyanis Janilt kiküldték gáncsolásért. A speciális helyzetek legnagyobb helyzete Schneider előtt adódott, szólóját mamuttal védte Hardy. Az egyébként derekasan kivédekezett hátrány után feljött Franciaország és a harmad felénél egyenlített is: Stéphane Da Costa lövése eltűnt a tömegben, a korongot Fleury vette észre a leggyorsabban és belőtte azt Starkbaumnak. A következő percekben 1-1 kiállítást adtak a játékvezetők, az osztrákok nem éltek a sajátjukkal, ellenben a franciák igen: Texier betört a kapu elé, a próbálkozását védte Starkbaum, de Treille jó ütemben érkezett és bekotorta csapata vezető gólját.

2018 IIHF Ice Hockey World Championship
Fotó: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

A második harmadban felváltva irányítottak a csapatok, az osztrákok dominanciája a meccs felénél emberelőnyt eredményezett, egy kapu előtti kavarodás végén Michael Raffl egyenlített. Nem sokáig tartott azonban az egál, mivel az osztrákoktól hamarosan két embert is kiküldtek, a dupla fórt 17 másodperc alatt használták ki a franciák, Fleury duplázott. A harmad végére maradt a meccs legszebb jelenete, Texier tört be az osztrák harmadba, oldalra fordult, háttal fonákkal visszatett korongja a saját és a nyakában lihegő hátvéd lába között éppen a középen érkező Teddy Da Costa elé került, aki nem hibázott. Sebők Balázs csapattársa, tavaly a Columbus által a 45. helyen elsőként draftolt francia szemkápráztató és fizikailag is nagyon stabil játékkal rukkolt elő. Két első asszisztjával az első pontjait szerezte a tornán a 18 évével a francia keret legfiatalabb játékosa. A meccs a záró periódus legelején dőlt el, amikor Texier emberelőnyben ugratta ki Treille-t, a hatalmas termetű csatár technikás megoldások sorát bemutatva lőtte be csapata ötödik gólját. A hátralévő közel 20 percben az osztrákok mindent megtettek a szépítésért, nagy helyzetek egész sorát dolgozták ki az ellenfél kapuja előtt, de a helyzetkihasználással hadilábon álltak.

A franciák előzetesen a bent maradást jelölték ki célul, az osztrákok elleni győzelemmel ez minden bizonnyal meg is lesz. Az osztrákok egy sikerrel alaposan boríthatták volna a papírformát, de ez nem jött össze, nyugati szomszédaink minden bizonnyal a fehérorosz válogatottal játszanak majd vérre menő csatát szombaton a bent maradásért.