Csehország?Svájc 5-4

Őrült, fordulatos, helyenként a kelleténél sokkal feszültebb meccset nyertek büntetőkkel a roppant fegyelmezetlen, ám rutinos csehek.

A svájciak a kapuban Genonival, a mezőnyben nagy vehemenciával kezdtek, az első pillanatoktól irányítani próbálták a játékot, és ez sikerült is nekik. A harmad háromnegyede az övék volt, a csehek fegyelmezetlenségükkel és szabálytalanságaikkal vétették észre magukat. Megköszönhették, hogy ez a szakaszt mindösszesen 1-0-s előnnyel tudták le a gyorsabban és frissebben jégkorongozó svájciak: a gólt Niederreiter szerezte a 12. percben. Ehhez képest az utolsó perceket dominálták a csehek, és ez elegendő volt, hogy egyenlítsenek, nagy gólt lőtt Kubalik 16:21-nél. Ebben a periódusban hat kisbüntetést kaptak a csehek, hármat a svájciak.

A másodikban e kiegyenlítettebbé váltak a viszonyok, öt cseh kétpercesre négy svájci jutott, viszont Dmitrij Jaskin örülhetett, hogy nem küldték el zuhanyozni, hiszen törlesztés gyanánt kis híján lefejezte Mirco Mullert. Bottal ment, szemből, erőből, nyakra. Nem lenne meglepő, ha utólag eltiltanák. A cseh?orosz fiatalember attól lett ideges, hogy előzőleg szabálytalanul leütközték az ifjú Martin Necast. A méltatlan indulatok elszabadulásának ekkor, a 35. percben jártunk a csúcspontján ? végül egyszerre négy játékost küldtek a büntetőpadra ?, ám előtte sok minden történt. Az állás például 4-4 volt már. A svájciak ellenállhatatlan lendülettel kezdtek, gyors egymásutánban Hofmann, majd Moser talált be, és még csak 24:09-nél tartottunk, amikor szépített Moravcik, 2-3. A svájciak nem hagyták annyiban, megint jött Niederreiter, 2-4. A még csak az első kiállításán épp túljutott Jaskin parádésan ért bele egy Moravcik-lövésbe, 3-4, aztán Repik szaladt el, saját kipattanóját kotorta be, 4-4. Utána nem sokkal bontakozott ki a fent említett tömeges konfliktálás, majd elcsitult apránként a rohangászás és a hiszterizálás is, egálnál köszöntött be a második szünet.

A harmadik harmadban szelídült a hangnem. Nagyjából békés ide-oda hoki zajlott, csak a Jaskint provokáló svájci megmozdulások fodrozták a felszínt. Voltak helyzetek és lövések is ? több svájci, kevesebb cseh ?, de százszázalékosak nem, ennélfogva gólok sem. Addig tartott a viszonylagos nyugalom, amíg Faksa szájba nem verte 2+2-ért Corvit. A svájciak az első felét elaprózták, ám a második lejárta előtt őrült tűzijátékot rendeztek Francouz kapujánál. De nem ment be semmi. Kisvártatva Kubalikot nyomta orrba bottal Moser, ekkor a csehek kapták meg az esélyt, de nemhogy nem éltek vele, a kilépő Vermint akasztották hátulról, büntetőt ítéltek a bírók. A sértett kihagyta. A rendes játékidő maradéka lepergett, az utolsó pillanatokat egyik fél sem erőltette, örültek a pontnak.

A ráadást a csehek uralták, kaptak egy előnyt is ? a kis híján lefejező Jaskint akasztotta a kis híján lefejezett Muller ?, ziccerek tömkelegével, kimaradt mindegyik. Jöhettek a rávezetések: nyolcszor semmi, majd Repik kilencedikként belőtte, Hoffman tizedikként nem, Csehország 5-4-re nyert.