A Washington és a Winnipeg is meccslabdához jutott

Mindkét csapat hat gólt ütött ellenfelének, és mindketten 3-2-re vezetnek a négy győzelemig tartó párharcban.

Pedig jól kezdett a Pittsburgh az amerikai fővárosban, hiszen Jamie Oleksiak révén már a 3. percben vezettek. A Capitals hátvédgóllal válaszolt a bekk góljára, John Carlson emberelőnyből volt eredményes, majd még a szünet előtt Brett Connoly is betalált. A második harmadban a Pens speciális egységeinek jutott főszerep, három emberelőnyből kettőt kihasználtak és fordítottak (3-2). A harmadik játékrészre azonban összekapták magukat Ovecskinék és négy gólt ütve 6-3-ra nyertek. Nem volt azonban ez olyan sima, Kuznyecov az első cserében óriási passzt kapott a 22 éves cseh újonctól, Jakub Vránától, a szólót pedig nagyon magabiztosan értékesítette, Murray lábai között átcsúsztatva a korongot. Ezzel lett egyenlő az állás, de aztán az eredmény közel negyedórán keresztül nem változott. Az 56. perc hozta el a meccs fordulópontját. Előbb Brian Dumoulint találta meg Riley Sheahan a kapu előtt, Holtby azonban bravúrral védett, a washingtoni ellentámadás végén Ovecskin játszott óriásit, aminek a végén a meccs hőse, az 1+2-ig jutó Vrána nem hibázta el a Dumoulinéhez nagyon hasonló lehetőséget, így négy és fél perccel a rendes játékidő vége előtt megszerezte a vezetést a Washington. A Pens lehozta kapusát, ebből T.J. Oshie és Lars Eller is eredményes volt, így alakult ki a háromgólos különbség.

Összesítésben a Capitals 3-2-re vezet. A washingtoni csapat 1974-es alapítása óta mindössze kétszer élte túl a rájátszás második körét, 1990-ben konferencia-döntőt, nyolc évvel később döntőt játszott. Most hatalmas esélyt teremtett meg magának, de a legnehezebb lépés, a negyedik meccs megnyerése még hátra van. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a csapat első számú centere, Nicklas Backström a harmadik periódusban sérülést szenvedett, állapota bizonytalan. Mike Sullivan, a Penguins vezetőedzője igyekezett megnyugtatni a játékosokat és a szurkolókat is a meccs utáni interjúban, ahol elmondta, hogy szombat este játszottak eddig legjobban, az eredmény ugyan most elmaradt a remélttől, de ő is és a játékosok is tudják, mire képesek. A hatodik meccset kedd hajnalban rendezik Pittsburghben.

Jakub Vrana, Alex Ovechkin
Fotó: AP Photo/Alex Brandon

Nyugaton szintén óriási versengés van a Winnipeg és a Nashville között, négy meccs után 2-2-re álltak a felek. Az ötödik meccs legelső feladatát hibátlanul oldotta meg a Jets, a hazai pályán játszó Preds rohamait sikerrel hatástalanította, az első 20 perc gól nélkül ment le. A középső harmadban Paul Stastny szerezte meg a vezetést a vendégeknek, amit Yannick Weber egyenlített ki a meccs felénél. A meccs legjobbja ezen a találkozón is egy ifjú titán volt, a 21 éves Kyle Connor személyében, aki öt perc alatt meglőtte élete első és második rájátszásbeli gólját, ráadásul a kettő között még Dustin Byfuglien is eredményes volt, így a kanadai csapat már 4-1-re vezetett. A reményt Ryan Johansen emberhátrányos hozta vissza közvetlenül a második szünet előtt. De aztán ez a remény sem élt sokáig, hiszen a túloldalon Mark Scheifele már az utolsó felvonás 28. másodpercében visszaállította a háromgólos különbséget. A meccs a 47. percben dőlt el végérvényesen, amikor Mathieu Perreault kihasznált egy emberelőnyt és beállította a 6-2-es végeredményt.

A párharcban 3-2-re vezet a Winnipeg, amely így hazai pályán jutott meccslabdához. Ez annál is fontosabb lehet a számára, mivel az alapszakaszban övé volt a legjobb teljesítmény saját közönsége előtt. Igen ám, de a Nashville sem sokkal maradt el tőle, kettejük küzdelmének eddigi 5 meccsén mégis háromszor tudott nyerni a vendégként szereplő csapat. Ha a következő meccsen is ez történik, akkor hetedik meccsre lesz szükség. A Predsnél azzal vigasztalják magukat, hogy még egyszer mindenképpen el kellett volna utazni Manitobába, a repjegyeket már rég megvették, az egyetlen különbség, hogy ezúttal muszáj nyerni, de ők amúgy is minden meccsnek így vágnak neki. Az mindenesetre nem túl jó előjel, hogy Rinnét immár másodszor kellett meccs közben lecserélni, 5 meccsen nem kevesebb, mint 22 gólt kapott a liga legerősebb védelme.