Lenullázták a Vegast

A Golden Knights a rájátszásban először nem talált be. A Tampa korán eldöntött a meccset Bostonban.

A két kapus közötti pillanatnyi forma döntötte el a Vegas?San Jose párharc negyedik mérkőzését. Mindkét hálóőr, Martin Jones és Marc-Andre Fluery is egyaránt 34 lövést kapott, de amíg a Sharks négyszer is bevette a vendégek kapuját, addig Jones hibátlan maradt és shutouttal járult hozzá a győzelemhez. Jones karrierje során hatodszor maradt hibátlan a rájátszásban, ezzel második a házi ranglistán a hétig jutó Jevgenyij Nabokov mögött. A San Jose az első és a második harmad fordulóján döntötte el a találkozót, amikor három gólt szerzett. Először Marcus Sörensen és Joonas Donskoi talált be, a fordulás után pedig az a Tomás Hertl, aki az ötödik góljával a legeredményesebb a San Joséban az idei playoffban. 3-0 után már csak egy nyitott kérdés maradt, mégpedig az, hogy a Knights megszerzi-e a becsületgólját. Ez nem jött össze, sőt kaptak még egyet, így a San Jose simán hozta a találkozót és 2-2-re alakította a párharcot.

Akárcsak a San Jose, a Tampa is nyert a harmadik mérkőzésen és 2-1-re vezet a Boston ellen. A Lightning fantasztikusan kezdett a TD Gardenben, alig több mint három perc alatt már kettővel ment Ondrej Palát duplájának köszönhetően. Palát először Tyler Johnson centerezését pöccintette be, majd Viktor Hedman lövésébe szúrt bele tökéletesen, 2-0-ra alakítva az eredményt. A két gyors gól alaposan megfogta Bostont, csak a 15. percben tért magához, amikor Patrice Bergeron emberelőnyös góljával szépített. A Bolts azonban nem hagyta, hogy a hazaiak felpörögjenek és egyenlítsenek, Anthony Cirelli révén pillanatok alatt visszaállították a kétgólos differenciát. A folytatásban a Tampa tördelte a játékot és nemcsak az eredményt tartotta remekül, hanem a Boston első sorát is, amit mi sem bizonyít jobban, hogy David Pastrnáknak nem volt kaput eltaláló lövése. A végeredményt végül Steven Stamkos állította be egy üres kapus góllal az utolsó percben.