Kazahsztán–Lengyelország 6-1

Sima meccsen, de ideges végjátékkal búcsúztak a divízió 1/A-tól a lengyelek, akik utoljára 2014-ben jégkorongoztak egy szinttel lejjebb.

A kazahok ott folytatták a világbajnokságot, ahol a szlovénok ellen abbahagyták, gyámoltalan és lelketlen hozzáállásukat látva nagy rohamokkal indított Lengyelország, amely már az első shiftben megszerezhette volna a vezetést, ám Karlsson a helyén volt. A harmad fele környékén a közép-ázsiaiak úgy döntöttek, hogy mégis szeretnének hokizni kicsit a torna utolsó napján, előbb kiegyenlítetté vált a játék, majd a kezdeményezést is átvették. Az agilis Aszetov lépett ki egy okos passz után a 13. perc elején, akasztották, büntetőlövést ítéltek a játékvezetők. A támadó elfektette Odrobny kapust, de nem tudta átemelni felette a pakkot fonákkal, őt és a felső vasat érintve ment fölé. Aki azt gondolta volna, hogy az eset a lengyeleknek ad erőt, tévedett: 18 máodperccel később hajszálpontos lövéssel szerezte meg a vezetést Roman Sztarcsenko. Bő egy percre rá kettő volt közte, ugyanúgy a kapu bal oldalát lőtte ki Akolzin, ahogy előzőleg a csapattársa. Innentől osztálykülönbség volt a két válogatott között, ziccerek sorát dolgozták és hagyták ki a kazahok, a lengyelek meg örülhettek, hogy “csak” 2-0 állt a táblán az első szünetben.

A második felvonásra is elszántan jöttek ki a pirosak – sikerült valamelyest összeszedniük magukat a sokk után –, ez azonban keveset ért, a 25. percben ugyanis Szemjonov távoli lövése átcsorgott Odrobny lábai között. A jegyzőkönyvek szerint Sztarcsenko beleérhetett a bombába. A negyedik kazah gólt már biztosan Sztarcsenko lőtte, fórban, a 40. percben, ez mesterhármast jelentett. Közben történt még egy és más. Többek közt az, hogy a lengyelek átvették az irányítást, támadták a kazah kaput vehemensen, de helyzeteik közül csak egyet bírtak gólra váltani. Így hiába domináltak jobbára, elveszítették ezt a húsz percet is, egyre távolodva a bent maradás lehetőségétől.

A szünetben kapust cserélt Ted Nolan szövetségi kapitány, John Murray érkezett Odrobny helyére. Az első néhány percben még odatették magukat a lengyelek utoljára, érezhető volt, hogy ha gólt találnak hamarjában, akkor még bármi lehet. Csakhogy a kazahok találtak gólt helyettük, Ivan Kucsin kilépett és bevágta a 46. percben. A meccs eldőlt, a játék ellaposodott. Némi izgalmat az hozott, hogy a lengyelek nem tudtak méltósággal veszíteni, 55:44-nél Dziubinski megkapta a torna első nagybüntetését. Utána még két kicsit is összehoztak a pirosak, közülük Murray-t – aki ugyanúgy Petuhovot ütötte meg bárddal, akit előtte Dziubinski szúrt meg – is be lehetett volna zavarni az öltözőbe, de megúszta két perccel. Nem járt jól, az így összesen négygólos Sztarcsenko kapumegkerülős találattal állította be a 6-1-es végeredményt.

Lengyelország kiesett, Magyarország bent maradt, a kazahok izgatottan figyelhetik előbb a szlovén–olaszt – nekik és nekünk is az lenne jó, ha rendes játékidőben nem születne döntés a meccsen –, majd azt, hogy legyőzzük-e a kedvükért Nagy-Britanniát.