Olaszország–Nagy-Britannia 3-4

Emberfeletti teljesítményt nyújtva verte Nagy-Britannia második A csoportból érkezett ellenfelét is.

Először vagy másodszor tűnhetett még meglepőnek, de negyedszerre nem volt az: a britek az olaszoktól sem ijedtek meg, rájuk rontottak becsülettel. És mint eddig mindannyiszor ezen a vb-n, megint ők szereztek vezetést, Perlini lőtt pontosan Lee passza után. Sokáig nem örülhettek, 22 másodperc elteltével meglódultak az olaszok, a brit kapus rosszul mérte fel a távolságokat, kikorcsolyázott, nem érte el a korongot, és bár a játékszer elsőre elkerülte a kaput, Deluca visszapasszolta, Lambacher meg belőtte, még mielőtt Bowns újra felvehette volna a pozíciót, 1-1 a 8. percben. Nagy-Britannia nem zavarodott össze ettől, egy újabb támadást Dowd fejezett pontos lövéssel hamarjában. Gyors és lüktető játék következett, emberükre akadtak egymásban a felek, bárki szerezhetett volna gólt. Ez végül az olaszoknak jött össze Thomas Larkin bombájával, 2-2. A dudaszó után Swindlehurst bután orrba vágott egy olaszt egy kisebb konfliktus végén, fórban kezdték a második harmadot a kékek.

Ezt viszont egyrészt kivédekezték a britek, másrészt 10 másodperccel kiegészülésük után Ben O’Connor eleresztett egy lövést a pirosról, amit szegény Andreas Bernard – az egész vb-mezőny egyik legjobb kapusa – egyszerűen bevédett. Az olaszok haladéktalanul hálóőrt cseréltek, érkezett Filippo Roia, majd annak rendje-módja szerint elkezdték teljes fegyverzetben ostromolni az ellen kapuját. Mi tagadás, többször közel álltak a gólhoz, volt, hogy csak millimétereket tévesztettek, plusz Bowns a helyén volt, szépen kiheverte az első talján találat előtt elkövetett bakiját. Jó darabig futotta akciókra a briteknek is, de az utolsó percekben már nemigen, akkor rettentően beszorultak. Ám a lényeg: kivédekezték ezt az időszakot.

A harmadik harmad orbitális Ben O’Connor kapuvassal kezdődött, majd olasz akciók hosszú sorával folytatódott. A 46. perc elejéig vezettek, ám akkor elváltották magukat, Giulio Scandella kilépett és étverte Bownst, 3-3. De még mindig nem volt vége a brit csodának, 48:44-nél Brett Perlini korongot lopott a kapu előterében, és ha már ott volt, bevágta, 3-4. Az utolsó fél harmad folyamatos olasz támadásokkal és fergetes brit bekkeléssel telt. A kékek egészen hihetetlen ziccereket is kihagytak. A végén végképp egy lapra tettek fel mindent, úgyhogy még egy vasra is futotta a briteknek, de az eredmény már nem változott.

Nagy-Britannia ezzel az utolsó játéknap előtt 9 ponttal vezet, utána négy 6 pontos következik: Olaszország, Kazahsztán, Szlovénia és Magyarország. Az ötös fogatból még bárki feljuthat, és bármilyen megdöbbentő, a britek kivételével ki is eshet, miközben Lengyelország is bent maradhat. Extrém esetben még az is előfordulhat, hogy kéz a kézben jutunk fel a britekkel, ehhez csak annyi kellene, hogy se Kazahsztán, se Szlovénia ne nyerjen rendes játékidőben az első két szombati találkozón. A párosítás az utolsó forduló meccseinek sorrendjében: Kazahsztán–Lengyelország, Olaszország–Szlovénia (ki-ki meccset vívnak ők is), Magyarország-Nagy-Britannia.