Olaszország–Kazahsztán 3-0

Végtelenül simán verte Olaszország az eddig hibátlan Kazahsztánt a divízió 1/A-s vb harmadik fordulójának első meccsén.

Az olaszok pont úgy kezdtek, mint ellenünk hétfőn, a kazahok meg úgy, ahogy a britekkel szemben kedden. Hogy ebben mennyire voltak benne 6-1-es sikerük fáradalmai – a kevés pihenési lehetőséggel kiegészülve –, nem tudni, de az fix, hogy az olasz épp eléggé felkészült csapatnak bizonyult ahhoz, hogy értékelhető százalékban használjon ki kettőt számtalan lehetőségei közül. Bár Henrik Karlsson újfent magabiztosan kezdett, két nehezen konszolidálható közeli lövés kijött róla, és míg a védők lemaradtak a pakkról, Peter Hochkofler, illetve Diego Kostner gyorsan reagált, ennélfogva a tizedik percben már 2-0 állt a táblán. Sok közük a folytatásban sem volt a meccshez a kazahoknak, első igazi helyzetükig a 18. percben jutottak el, amely annak rendje-módja szerint kimaradt.

A második harmadban sem változott alapvetően a játék képe, mert bár az elején megnyomott néhány percet Kazahsztán, az olaszok hamarosan átvették az irányítást, és onnantól az történt, amit ők akartak. A harmadik góljukat a 26. percben szerezte megpattanó távoli lövéssel McMonagle, majd a továbbiakban a nagycsapat azt művelt a kiscsapattal, amit akart, csak a szereposztás volt fura a klasszikus várakozásokhoz képest. Más kérdés, hogy az olasz helyzetek újabb gólt nem értek, hol Karlsson védett, hol a kapuvas segített. A végén ismét magukhoz tértek a kazahok, amit egy kiállításnak köszönhettek, ám a szépítés nem jött össze a második szünetig.

Azaz a végső dudaszóig sem. Az első két kör után egyedüliként száz százalékos csapat semmit nem bírt tenni nemhogy a pontszerzésért, a becsületgólért sem. Érdemi esemény nélkül pergett le az utolsó húsz perc, a jegyzőkönyvbe néhány kisbüntetés kerülhetett be mindössze, de a közép-ázsiaiak emberelőnyei megdöbbentően meddőek voltak, Andreas Bernard shutoutját nem veszélyeztették. 3-0-s sikerével Olaszország felzárkózott az éllovas mellé, ami azt is jelenti, hogy az ismét nincs egyetlen kiemelkedő esélyese sem a feljutásnak, másfelől viszont egyelőre senki sem sansztalan a hatból.