Finnország legyőzte Oroszországot

Kanadával és Svédországgal együtt így már csak három 100 százalékos csapat van az A csoportos ifjúsági világbajnokságon.

Vasárnap újabb négy meccsel folytatódott az oroszországi U-18-as világbajnokság. Az A jelű csoportban továbbra is fej-fej mellett halad Kanada és Svédország. Előbbi Svájcot győzte le viszonylag simán, az öt lőtt gól között volt emberelőnyös, emberhátrányos és egyenlő létszámban született is, Oliver Rodrigue kapus 17 védéssel ért el shutoutot. A svédeknek nehezebb dolguk volt, hiszen az amerikaiak az első előnyüket gólra váltották és már a harmadik percben megszerezték a vezetést. A háromkoronások ugyan hamar kiegyenlítettek ? szintén előnyből ?, de ezt követően sokáig nem változott az eredmény. Pedig helyzet akadt szép számmal, hiszen a két csapat összesen 88 alkalommal találta el a kaput. A jeget végül Svédország törte meg, másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt belőtték a kritikus második gólt, majd négy másodperccel a végső dudaszó előtt az üres kapuba is betaláltak és 3-1-re nyertek.

2018 IIHF Ice Hockey U18 World Championship
Fotó: Andrea Cardin/HHOF-IIHF Images

A másik csoportban Finnország megőrizte veretlenségét, miután nagy csatában legyőzte Oroszországot. Az első harmadban felváltva vezettek a csapatok, a középső periódusban viszont két góllal megléptek az oroszok. Saját szempontjukból sajnálatos módon a harmad végén kaptak egy kiállítást, a finnek 9 másodperccel a második szünet előtt egyre faragták a különbséget. A záró húsz perc alatt azután újabb két gólt szereztek és az 5-4-es előnyt már nem is adták le. Az esti meccsen Szlovákia könnyedén lépett át Franciaországon, a 7-1-es győzelemből Maxim Cajkovic egy góllal és négy gólpasszal, Oliver Okuliar 2-2 góllal és assziszttal, míg Kristian Kovacik négy passzal vette ki a részét.

Az A jelű csoportban Kanada és Svédország három meccs után is hibátlanok, ők majd kedden egymás között döntik el, ki legyen a csoportelső, az USA-nak három pontja van, Fehéroroszország és Svájc egyelőre pont nélkül állnak, hétfői összecsapásuk kulcsfontosságú lesz abból a szempontból, hogy melyik csapat játszik a kiesési rangadón. A B csoportban Finnország veretlenül vezet, Oroszországnak és Szlovákiának 6-6 pontja van, ők is kedden meccselnek egymással. A cseheknek és a franciáknak nincs pontjuk, hétfő estére azonban ez egészen biztosan meg fog változni, hiszen egymás ellen játszanak.

VB18 13:00 HUNUKR