Lengyelország–Olaszország 1-3

Hiába szerzett vezetést Lengyelország a budapesti divízió 1/A-s világbajnokság nyitónapjának zárómeccsén, Olaszország fordítani tudott.

A találkozó első perceinek hőse Krzysztof Zapala volt, minden értelemben. Előbb alig fél perc elteltével kiállíttatta magát, majd pár cserével később gyönyörű gólt lőtt De Filippo Roiának: egyedül lépett ki, finoman löbbölte a korongot a vas alá, 1-0. A nyitó harmad folytatása meddő olasz próbálkozásokat hozott, akik gólig nem, csak kapuvasig jutottak. A második menetben kiegyenlítettebb lett a játék képe, mégis sikerült fordítaniuk a kékeknek. Ami nem jött össze a lengyeleknek – nemegyszer alakultak ki jelentős kavarodások mindkét kapu előtt –, az ellenfelüknek igen: Giulio Scandella tuszkolta át a pakkot a gólvonalon a 34. percben, 1-1. Nem sokkal később a pirosak kispadjánál meghibásodott az ajtó, ezért előrehozták a második szünetet. A harmad folytatását jégfelújítást követően játszották le, ekkor vették át a vezetést az olaszok, emberelőnyben lőtt óriási gólt Armin Helfer, 1-2. Rövidesen következhetett a térfélcsere és az utolsó felvonás, amely lüktető hokit hozott. Érthető módon a lengyelek nyomtak inkább, ám az olasz kontrák sem tűntek veszélytelennek. Csakhogy sem itt, sem ott nem lett gól ezekből a kísérletekből, mígnem a végén a lengyelek kénytelenek voltak lehozni a kapust. Igazi helyzetet ebből sem tudtak kialakítani, ehelyett egy megszerzett korongot Ivan Deluca az üres hálóba pofozott, 1-3. Hétfőn két pont nélküli csapat kezdi a napot, a lengyeleknek és a szlovénoknak is égető szükségük lesz a győzelemre, ha feljutásban gondolkodnak.

Fotó: Mudra László (MJSZ)