Olaszország?Kazahsztán 4-2

Jól sikerült a világbajnoki főpróba az olaszok számára.

Az egy nappal korábbi vereséget követően vissza tudott vágni az olasz válogatott a kazahoknak, ami akkor is figyelemre méltó eredmény, ha a felkészülési mérkőzésekből csak korlátozottan szabad következtetni arra, hogy mi lesz tétmérkőzésen. Az olasz győzelem alapját az első 20 percben tették le, ekkor két gólt szereztek a hazaiak. Előbb egy viszonylag hamar jött kettős előnyt lőttek be, majd a harmad vége felé egyenlő létszám mellett is betaláltak. A második harmad gól nélkül telt el, a harmadikban viszont jelentkeztek a kazahok is két gyors góllal, mindkétszer emberelőnyből. Az olaszok nem estek kétségbe ettől, a kazah egyenlítés után 30 másodperccel már újra vezettek, és a győzelmet két perccel a meccs vége előtt be is biztosították. A vége 4-2 az olaszoknak. Szilárd, összeszedett játékot mutattak az olaszok, a győzelmük megérdemelt.