Ausztria?Magyarország 6-4

Női válogatottunk hiába vezetett az első harmad után 2-0-ra, a második játékrészben 5 gólt kapott, így vereséget szenvedett az osztrákok ellen. Gasparics Fanni mesterhármassal zárt.

A mérkőzés elején kiegyenlített küzdelem folyt, aztán 5 és fél perc után megszereztük a vezetést, amikor Horváth Tifani kapu mögüli passzára Averi Nooren érkezett jó ütemben. Az első harmad zömében egyenlő erők harca folyt, de a játékrész végén újabb gólt lőttünk: 22 másodperccel a vége előtt Gasparics Fanni vette be az osztrák kaput egy kavarodás során.

A második húsz perc elején eljött a mérkőzés első emberelőnye, felálltunk 5 a 4 ellen, de nem szereztünk gólt. A meccs felénél jött egy páros büntetés, ami mindent megváltoztatott. A 4 a 4 elleni szituációban kihagytunk egy szólót, az ellentámadásból pedig szépített Ausztria. Három perccel később Kiss Andreát kiküldték gáncsolásért, az osztrákok az első fórjukat 4 másodperc alatt váltották gólra. A két bekapott gól megzavart minket, kicsivel több mint két perccel később Schafzahl kapu mögüli passzából Meixner vezetéshez juttatta nyugati szomszédunkat. Egy percre rá egyenlítettünk: kiharcoltuk, hogy ne legyen tilos felszabadítás, az osztrákok nem értek vissza, Nooren passzából Gasparics egalizált. Másfél percig örülhettünk a döntetlennek, ugyanis nem tudtunk felszabadítani a kapunk előtt, ezt pedig Verworner góllal büntette. A harmad végén Tóth Enikőt látták szabálytalannak a játékvezetők, Ausztria ezt az előnyét 20 másodperc alatt használta ki, Németh Anikó hiába védett, a kipattanót Weber belőtte.

A harmadik harmadnak 5-3-as osztrák vezetéssel vágtak neki a csapatok. Lányaink hajtottak az egyenlítésért, de nem sikerült gólra váltanunk a fölényünket. A játékrész közepén egy blokkolás után Kiss Andrea súlyosan megsérült, a magyar csatár hordágyon hagyta el a jeget. Öt perccel a vége előtt megszületett a 6. osztrák találat, Trummer középre tett korongjára jó ütemben érkezett Beiter Schwarzler és kicselezte a magára maradt kapusunkat. Az 58. percben kozmetikáztunk az eredményen: Gasparics addig lopta a távolságot, hogy meglőtte önmaga 3., csapatunk 4. gólját.

Magyarország 6-4-es vereséget szenvedett, a keddi szünnap után szerdán Szlovákiával játszunk.