Nehéz helyzetben a Poprad

Ötezer néző előtt szépített a Kosice.

Az Extraliga negyeddöntők szerdai mérkőzései az ezekben a párokban eddig megszokott nagy csatát hozták. Kassán 5087 néző volt kíváncsi a bajnok Banska Bystrica vendégjátékára. A két csapat nagyon szorongatta egymást eddig, és ez ezúttal is így volt. Gól nélküli első harmadot követően a Kosice szerzett vezetést a 27. percben, amelyet a Banska Bystrica a 40. percben egyenlített ki. Az 50. percben fodított a címvédő, és az egygólos előnyt sikerült is egész sokáig megőriznie. A Kosice csak az 58. percben tudott egyenlíteni. A hátralevő időben már nem nagyon kockáztattak a felek, jöhetett a túlóra, amely ezúttal igazán nem volt hosszú. A62. perc elején ugyanis Spilár megszerezte a kassiak számára a 3-2-es győzelmet jelentő gólt, ezzel összesítésben már csak 2-1 a besztercebányaiak javára.  harmadik összecsapáson is egygólos siker született, és háromból kétszer túlórában döntöttek a felek.

Poprádon a Dukla Trencín volt a vendég. A hazaiaknak mindenképpen nyerniük kellett volna, hogy ne szoruljon a torkukra a kés, és a 18. perc elején meg is szerezték a vezetést. De az előny két percig sem tartott, még a szünet előtt egyenlített a Dukla. Hasonlóan gyors gólváltás történt a felek között a második harmad közepén is. Ekkor a 29. perc elején megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amelyet a poprádiak 67 másodperc múlva egyenlítettek ki. Ez a trend a harmadik harmad 5. percében tört meg, amikor a trencséniek góljára sokáig nem érkezett válasz. Annyira sokáig, hogy az 55. percben már két gól volt a vendégek előnye. Ekkor érkezett meg fél perc múlva a poprádi válasz, 4-3-ra feljöttek a hazaiak, és 5 perc 1 másodpercük maradt az egyenlítésre. Ez viszont nem akart összejönni, így Marcel Ozimák vezetőedző az ilyenkor szokásos vészmegoldás mellett döntött: 59:00-nál lehívta kapusát, hogy hat mezőnyjátékossal támadhassák a kaput a poprádiak. Ez viszont nem jött be, a vendégcsapat üres kapus gólt szerezve 5-3-ra nyert és egyetlen győzelemre van az elődöntőtől.

A párharcok csütörtök este folytatódnak.