Tíz vereség után nyert a Detroit

Ilyen negatív sorozata 1977-ben volt legutóbb az autóvárosi csapatnak. Panarin triplázott, Laine és Fleury megsérült, a Chicago hivatalosan is lemarad a rájátszásról.

Meglepetésre simán nyert az Islanders a Pittsburgh ellen. A New York-iak a nyitó és a záró harmadot egyaránt 2-0-ra nyerték, a kétszeres bajnoké a középső szakasz volt. Az Islandersben a 36 lövést hárító Christopher Gibson és a két ponttal záró Mathew Barzal emelkedett ki. Az Év újonca-cím legnagyobb várományosa az 55. gólpasszát adta a szezonban, a 2004-es lockout óta újoncként csak Sidney Crosby (63) és Nicklas Backström (55) tudott ennyit kiosztani.

Fordulatos mérkőzésen egy késői góllal nyert a Washington a Dallas ellen. A kiegyensúlyozott meccsen, a Stars szerzett vezetést az első harmad végén, de a Caps a második elején másfél perc alatt fordított. A harmad derekán jött egy orosz gólváltás, Alekszandr Radulov találatára Alekszandr Ovecskin felelt, aki a 44. találatát szerezte. A második szünetre azonban nem tartott ki a fór, Jamie Benn egyenlített a játékrész vége előtt. A befejező húsz percben mindkét oldalon voltak lehetőségek, végül John Carlson gólja döntött öt perccel a befejezés előtt. A Dallas ezzel a mérkőzéssel befejezte a hatmeccses idegenbeli túráját, amin nem nyert mérkőzést és mindössze 2 pontot szerzett.

A négy ponttal záró Leon Draisaitl vezetésével gólzáporos győzelmet aratott az Edmonton Raleighben. A Carolina szerezte meg a vezetést az ötödik percben, de a következő öt percben hárommal felelt az Oilers. 3-1 után következett két hazai és egy vendéggól és ekkor úgy nézett ki, hogy a Hurricanes benne marad a mérkőzésben, de 4-3 után az Edmonton lerázta a vendéglátóját és három gólt ütve eldöntötte a mérkőzést. A vereséggel hivatalosan még nem, de gyakorlatilag kiszállt a rájátszásért folytatott versenyből a Carolina.

A Columbus győzni tudott a Rangers otthonában és így zsinórban kilencedik mérkőzését nyerte. A mérkőzés embere Artyemij Panarin lett, aki egy gólpassz mellett karrierje második tripláját ütötte. A Gardenben a Jackets ütötte az első kettőt, de innentől kezdve felváltva, sorminta alapján jöttek a gólok, a Rangers hiába szépített, a Columbus mindig visszaállította a kétgólos differenciát.

panarin2

15 percig volt esélye a hazai jégen játszó Ottawanak a Florida ellen, 1-1 után azonban a vendégek ritmust váltottak és felmosták a jeget a kanadai fővárosi csapattal. A Panthersben hat játékos szerzett két pontot, egyedüliként Jared McCann hármat, egy gól és két gólpassz formájában.

A Detroit büntetőlövésekkel legyőzte a Philadelphiát és ezzel megszakította a tízmeccses nyeretlenségi sorozatát. A Red Wings már a rendes játékidőben is eldönthette volna a meccset, hiszen vezetett 2-0-ra, 3-1-re és 4-3-ra is, de a Flyers minden esetben visszakapaszkodott, a három gólpasszt kiosztó Claude Girouxnak köszönhetően. A rávezetések során végül Frans Nielsen döntött, akinek ez volt a 22. győztes büntetője, amivel új NHL-rekordot állított fel.

Háromgólos hátrányból nyert a rendes játékidőben a Tampa a Toronto ellen. A Leafs a második harmad 16. percében már 3-0-ra is vezetett, majd kényelmesen hátradőlt, vesztére. Victor Hedman még a második szünet előtt szépített, ami megadta a lendületet a hazaiaknak a folytatásra. A harmadik harmad negyedik percében már egál volt, a játékrész derekán pedig Alex Killorn a győztes gólt is megszerezte a délkeletiek számára. A Bolts 50. győzelmét szerezte a szezonban, erre eddig csak egyszer a 2014/15-ös szezonban volt példa.

A Winnipeg hosszabbítás után legyőzte a Los Angelest és idénybeli 44. győzelmét szerezte, ami új klubrekord. A győzelem és a rekord azonban vezéráldozattal járt, az elmúlt 15 mérkőzésen pontszerző és a góllövő lista második helyén álló Patrik Laine ugyanis lábsérülést szenvedett egy blokkolást követően. A találkozó mindkét gólja a középső harmadban esett, a győztes gólt végül Kyle Connor ütötte a ráadás 97. másodpercében.

A Chicago hazai jégen bukott el a Colorado ellen, ami azt jelenti, hogy az elmúlt nyolc évben három bajnoki címet szerző csapat 2008 után biztosan nem lesz ott a rájátszásban. A Blackhawks még vezetett az első harmadot követően, de aztán az Avs magasabb fordulatra kapcsolt és zsinórban öt góllal jelezte, hogy melyik a jobb csapat ebben a szezonban. A meccs embere a vendég első és utolsó gólját ütő Alexander Kerfoot lett.

Korán eldőlt a Vegas?Vancouver csata a hazaiak javára. A Knight már az ötödik percben kettővel ment, amit megoldott még eggyel a játékrész vége előtt. 3-0 után azonban jött a baj, az első szünetben le kellett cserélni Marc-André Fleuryt, akinek a helyét Malcolm Subban vette át. A folytatásban kényelmes játék folyt, a Vegas magabiztosan őrizte előnyét, csak annyit adott ki magából amennyi szükséges volt az eredmény tartásához.

A San Jose nagyon simán nyert a New Jersey ellen és ezzel először a szezonban ötös győzelmi sorozatot épített. A Sharks féltucat góljából meglepetésre hármat is a negyedik sor szerzett Jannik Hansen, Eric Fehr és Barclay Goodrow révén. A trió mellett Brent Burns érdemel említést, aki három gólpasszal iratkozott fel a táblára.