Donato 3 ponttal mutatkozott be

A pjongcsangi olimpia gólkirálya 1 góllal és 2 gólpasszal tette le a névjegyét. A Nashville továbbra is megállíthatatlan, Luongo már a 9. a hibátlan mérkőzéseket tekintve.

A hazai jégen játszó Boston hosszabbításban kikapott a Columbustól, a meccs legjobba ennek ellenére a Bruins szélsője, az NHL-ben az első meccsén három pontot szerző és a mérkőzés előtt entry-level szerződést kötő Ryan Donato lett. A Jackets mehetett pihenni előnnyel az első harmad végén, de a Boston a másodikban 10 perc alatt hármat ütött és 3-1-re fordított. A háromból Donato ütötte az elsőt, a harmadikat pedig előkészítette emberelőnyben. A kétgólos vezetés után a Boston visszavett a tempóból, a Columbus pedig lemásolta a hazaiak produkcióját és szintén három gólt szerzett. A 4-3-as Jackets-vezetés azonban csak 20 másodpercig tartott, David Krejci egyenlített, természetesen Donato passzából. 4-4 után a ráadásban végül Cam Atkinson döntött a harmadik perc legvégén.

Idénybeli nyolcadik hibátlan teljesítményét nyújtotta Pekka Rinne. A Nashville hálóőre ezúttal a Buffalót nullázta le saját közönsége előtt 35 védéssel, amivel szezonbeli 40. győzelmét szerezte. A finn hálóőr pályafutása során harmadszor érte el a 40 sikert egy szezonban, korábban erre csak hat kapus volt képes az NHL-ben. A Nashville utolsó 15 meccséből 14-et megnyert, csak egy New Jersey elleni büntetőkkel elvesztett vereség csúszott bele ebbe a sorozatba, de a 15 meccses pontszerző széria így is klubrekord.

Továbbra sem mondott le a rájátszásról a Florida, amely ezúttal Montrealban nyert és három pontra megközelítette a keleti nyolcadik New Jersey Devilst. A mérkőzése legjobbja, akárcsak Buffalóban, egy kapus volt, név szerint Roberto Luongo. A veterán hálóőr 28 lövést fogott, hibátlanul védett, amivel karrierje 76. shutoutját szerezte és befogta az örökranglista kilencedik helyén álló Ed Belfour, Tony Esposito párost.

luongo

A sírból hozta vissza a két pontot a Los Angeles Minnesotában. A Kings közvetlenül az első szünet előtt és után is betalált, enne ellenére a második pihenőre már 2-2-vel mentek a csapatok. A harmadik harmadban két és fél perccel a befejezés előtt előnybe került a Wild és úgy nézett ki, hogy meg is szerzi a győzelmet. Dustin Brown azonban kiharcolta a hosszabbítást az utolsó percben, a hirtelen halálban pedig Jeff Carter megszerezte a győztes találatot, szintén az utolsó percben.

Nagyon fontos két pontot hagyott a Calgary Glendale-ben, ami akár a rájátszásába is kerülhet a kanadai csapatnak. A Coyotes?Flames csata teljesen kiegyenlített volt 57 percig, mindkét oldalon két-két gólt született. A fennmaradó játékidőben azonban az Arizona három gólt szerzett, amiből az első kettőt Oliver Ekman-Larsson ütötte. A svéd elithátvéd első találata karrierje 100. gólja volt.