Gyerehokizni A MAC nyerte az ifjúsági bajnokságot

 

A bronzérmet pedig a Csíkszereda szerezte meg.

U18-as bajnokság

A szezonban először az U18-as bajnokságban avattak bajnokot. Idén a negyeddöntőt a négyes döntő követte, azaz az elődöntő, majd a döntő, illetve a bronzmeccs is egy mérkőzésen dőlt el.

Az alapszakasz első négy helyezettje közül három bejutott a négy közé is, fogalmazhatunk úgy is, az UTE lett a negyeddöntő nagy nyertese. Az elődöntőben azonban már nem tudta megnehezíteni az alapszakaszgyőztes MAC dolgát, amely 5-0-ra nyert a lilák ellen. A másik ágon az alapszakasz-másodikként végző Csíkszeredát végül 4-1-re felülmúlta az Ifj. Ocskay Gábor JA, így a Kisstadionban rendezett döntőn a fehérváriak csaptak össze a hazai jégen szereplő MAC-cal.

Andrej Brodnik csapatának nem sok babér termett a döntőben, a MAC végig uralta a meccset, ez jól látszik abból is, hogy csaknem kétszer annyit lőttek kapura, mint az ellenfelük. Ennek pedig meglett az eredménye is: az első harmadban Kedves Tamás révén vezetést szereztek a fővárosiak, a második harmadban pedig Kudor Bendegúzt és Jarács Rolandot is ünnepelhették a társak. A másik oldalon csak Kovács Alex volt eredményes a második harmad végén, a 4-1-es végeredményt pedig a hajrában Csicsák Erik állította be. A győzelem a bajnoki címet jelentette a MAC Budapestnek. A bronzmérkőzésen a Csíkszereda esélyt sem adott az UTE-nak, amely 8-0-s vereséget szenvedett el hazai jégen.

A ponttáblázat élén a csíkszeredai Casaneanu Eduard végzett 63 ponttal (30 gól, 33 gólpassz), a második a MAC-ból Keresztes Levente lett 60 ponttal (29+31), míg a harmadik helyet a szintén csíkszeredai Részegh Zsolt András szerezte meg 53 ponttal (25+28).

Eredmények

2018. március 19., hétfő:

Döntő:

MAC Budapest– Ifj. Ocskay Gábor JA 4-1

Bronzmérkőzés:

UTE–Csíkszereda 0-8

macavs-2018-u18

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 6., kedd
EL 18:30 FTCGYE 2-3 HVÉGE
BL 19:00 LULJUK 
    • SPORT 2
december 7., szerda
U20 16:30 HUNJPN 3-4VÉGE
BL 17:30 MHKZUG 
    • SPORT 2
MK 18:40 BJADAB 4-3VÉGE
december 8., csütörtök
U20 17:00 HUNJPN 5-3VÉGE
MK 18:30 FTCUTE 2-2VÉGE
SHL 19:00 RBKVLH 
    • SPORT 2
december 9., péntek
EL 17:30 BRASCC 1-0ÉLŐ
EL 18:30 DABFTC INFO
EL 18:30 MISDEB INFO
EL 18:40 BJAUTE INFO
december 10., szombat
SHL 15:15 RBKSKE 
    • SPORT 2
AL 19:00 FTCSZG 
AL 21:00 ETODBF 
december 11., vasárnap
VB20 13:00 HUNDEN 
EL 17:30 SCCGYE 
ICEHL 17:30 AVSPUS 
EL 17:40 BJAMIS 
AL 18:00 WRMASP 
EL 18:00 UTEFTC 
EL 18:30 DEBDAB 
AL 20:00 LHLIKO 
december 12., hétfő
VB20 16:30 HUNKAZ 
Partnerünk
Archívum