Keletről a Tampa jutott elsőként a rájátszásba

Kucserovék az Edmonton ellen biztosították be a továbbjutást. Laine zsinórban a 15. mérkőzésen szerzett pontot, DeBrincat a St. Louisnak, Karlsson a Calgarynak ütött hármat.

A bombaformában játszó Patrik Laine szállította a Winnipeg győzelmét a Dallas ellen. A Jets másodéves játékosa ezúttal duplázott és megszerezte a 43. találatát, amivel befogta a góllövőlista első helyén álló Alekszandr Ovecskint. Laine ütötte a meccs első gólját az első harmad utolsó másodpercében. A Dallas egyenlített a második legelején, de a Jets pillanatok alatt kettővel válaszolt, amiből Laine a másodikat vállalta magára. 3-1 után a Stars próbálkozott, szépített is, de Blake Wheeler gólja lezárta a mérkőzést.

Nem meglepő, hogy a Keleti konferenciát egész évben uraló Tampa jutott be elsőként az egyenes kieséses szakaszba keletről. A Bolts már a 14. másodpercben hátrányba került az Edmonton ellen, de ez nem roppantotta meg a Tampát és simán behúzta a mérkőzést. A bekapott gól után Louis Domingue lehúzta a rolót és végül 29 védéssel zárt, miközben a Tampa minden harmadban eredményes volt, kétszer Nyikita Kucserov, egyszer Viktor Hedman révén.

Megküzdött a két pontért a Carolina Brooklynban, ahol alig több mint tízezer néző volt kíváncsi a két csapat találkozójára. A Hurricanes először két perc alatt ütött kettőt az első harmadban, de a másodikban az lslanders ugyanennyi idő alatt egyenlített. A Hurricanes 2-2 után ismét megszerezte a vezetést, amire a 35. gólját lövő Anders Lee még válaszolt, de bő hat perccel a befejezés előtt Trevor van Riemsdyk találatára már nem tudott felelni az Islanders.

A második és a harmadik harmad fordulóján dőlt el a Flyers?Capitals csata a Wells Fargo Centerben. 1-1 után a Philly a fenti időszakban bő három perc alatt háromszor volt eredményes, ami döntőnek bizonyult. 4-1 után felváltva estek a gólok, ami már nem befolyásolta érdemben a mérkőzést. A Washington négy győzelem után maradt pont nélkül.

Alex DeBrincat hiába ütött hármat és állított fel franchise-rekordot, a Chicago ennek ellenére kikapott a St. Loiustól a hosszabbításban. A Hawks újonca ebben a szezonban harmadszor triplázott és ezzel ő lett a csapat történetének első játékosa, aki első szezonjában három mesterhármast lőtt. A Chicago DeBrincat duplájával 2-0-ra elhúzott, de a Blues három perc alatt egyenlített a második elején. Egy gólváltás után DeBrincat három perccel a vége előtt harmadszor is vezetéshez juttatta a Chicagót, de Alex Pietrangelo másfél perccel a befejezés előtt kiharcolta a ráadást. A vendégek végül egyszer szerezték meg a vezetést, mégpedig Patrik Berglund révén a hosszabbításban, ami egyben a győzelmet is jelentette.

Alex DeBrincat

A három-három pontot szerző Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog páros tovább lökte lefelé a Detroitot, amely simán kikapott Denverben, ráadásul egymás után a tizedik vereségét gyűjtötte be. Az Avalanche a mérkőzés közepén már 3-0-ra vezetett, amikor a Wings megszerezte a becsületgólját. A két gólt szerző MacKinnon már 38 találatnál jár, utoljára 15 éve volt ilyen eredményes játékosa a Coloradónak, amikor Milan Hejduk kereken ötvenszer volt eredményes.

A második harmadban kilenc perc alatt lerendezte a Vegas a Calgary elleni mérkőzést. A Knights a közel fél játékrésznyi idő alatt négyet ütött, amiből William Karlsson idei második mesterhármasával és a Vegas történetének első klasszikus triplájával vette ki a részét. A vasak között Marc-André Fleury is kitett magáért, 42 védéssel szerzett shutoutot.

A végig nagy fölényben játszó Anaheim magabiztosan tartotta otthon a két pontot a New Jersey ellen. A Ducks már a hetedik percben kettővel ment, ez pedig megalapozta a játék képét a folytatásban. A hazaiak 36:17-re nyerték a kapura lövéseket, gyakorlatilag nem engedték levegőhöz jutni a vendégeket.  Az Anaheim legjobbja a két-két ponttal záró Rickard Rakell, Ryan Getzlaf kettős volt.