Gyerehokizni Hétfőn bajnokot avatnak az U18-asoknál

Az ifjúsági döntő mellett a bronzérem sorsa is eldől. Az EBYSL-ben a Vasas rendkívüli izgalmak után egyenlített a Fehérvárral szemben az elődöntőben, míg az EBJL-ben a fehérváriak 0-3- ról fordítva nyertek a MAC-cal szemben, s ezzel döntőbe jutottak.

EBYSL

A Vasasnak hazai jégen mindent egy lapra feltéve kellett küzdenie, hogy életben tartsa a reményeit az EBYSL döntőjébe jutásra, miután az elődöntő első meccsét a Fehérvár nyerte 2-1-re. A második meccs 10. percében az angyalföldiek már 2-0-ra vezettek, s bár a vendégek gyorsan szépítettek, a 29. percben ismét kettővel vezetett a Vasas. Előnyét azonban nem sikerült megőrizni, a Fehérvár a harmadik harmadban Császár Hunor duplájával egyenlített, ezzel hosszabbításra mentve a meccset. A felek egészen a 72. percig gyűrték egymást, akkor Márkus Balázs talált be a kapuba, 4-3-as győzelemhez segítve ezzel a Vasast. Így tehát csütörtökön jöhet a harmadik meccs.

A másik elődöntő sem dőlt el, miután a Jesenice nem tudott nyerni a Villach otthonában, az osztrákok 2-0-lal küldték haza a szlovénokat.

U20-as bajnokság

A Fehérvár és a Vasas az EBYSL-elődöntő harmadik meccse között szerdán érdekelt lesz az U20-as bajnokságban is. Előbbi a MAC Budapesttel megkezdi a bajnoki címért folytatott párharcot, míg utóbbi az UTE-val harcol a bronzéremért. A végső győztesnek három meccset kell megnyernie.

EBJL

Az EBJL elődöntőjében hiába egyenlített idegenben a MAC, hazai jégen másodszor sem tudott nyerni a Fehérvár ellen. Pedig a 12. percben vezetéshez jutottak, s bár még az első harmadban egyenlítettek a fehérváriak, a harmadik harmad elején ismét a fővárosiak kerültek előnybe. A 49. percben azonban a vendégek nemcsak egalizáltak, de fordítottak is, a folytatásban pedig még kétszer betaláltak, s ezzel 5-2-re nyertek.

A Fehérvár az osztrák juniorliga bajnoki címéért a Red Bull Salzburggal csap össze, a három nyert meccsig tartó párharc pénteken startol.

MAC Budapest?Fehérvár AV19 2-5

U18-as bajnokság

Hétfőn bajnokot avatnak az U18-as bajnokságban, az aranyéremért a MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor JA csap össze a Kisstadionban. A bronzéremért az UTE és a Csíkszereda játszik egymással.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban vasárnap lejátszotta az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest a döntő első meccsét. A fővárosiak az első harmadban megszerezték a vezetést, a 32. percben pedig már 3-0 volt az előnyük. Ettől felébredtek a fehérváriak és a szünetig 3-2-re módosították az állást. Visszatérve a jégre azonnal egyenlítettek, majd az 54. percben átvették a vezetést, s még kétszer a kapuba találva 6-3- ra nyertek. A második meccset szerdán játsszák a csapatok.

A bronzmérkőzés első meccsét 1-1-es első harmad után 4-1-re a DHK nyerte a Pesterzsébet ellen. Az 5. helyért a Győr szerezte meg a vezetést az UTE-val szemben, de a második harmadban a lilák fordítottak. A győriek azonban még a játékrészben újra előnybe kerültek, s az utolsó harmad előtt 4-3-ra vezettek. A folytatásban már engedték ki a győzelmet a kezükből, a vége 6-4 lett. Ez a két párharc is szerdán folytatódik.

18:35 UTE?Győr

A 11. helyért az első meccsen a MAC B 4-0-ra nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen. A 13. helyért a Ferencváros 8-2-re múlt felül az Egerszegi Titánokat, míg a 15. helyért a KMH 7-1-re győzött a Dunaújváros ellen.

A második meccseket szerdán játsszák a csapatok.

Dunaújváros?KMH

A 17. helyért az első meccsen az UTE 3-1-re nyert a KASI ellen, a Szeged szoros meccsen, az 59. percben lőtt góllal nyert 5-4-re a Gepárd ellen. A második meccset szerdán játsszák a csapatok.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságban az I. csoportban még nem kezdődtek el a végső küzdelmek, ellenben zajlanak a II. csoportos helyosztók. A felsőházban szombaton az Egerszegi Titánok 7-3-ra nyert a Vasas B ellen. Legközelebb szombaton lesz meccs.