Gyerehokizni Fehérvár?MAC döntő a felső korosztályokban

A Fehérvár és a MAC Budapest játssza az U20-as, az U18-as és az U16-os bajnokság döntőjét is. Az EBJL-ben egyenlített a MAC a Fehérvárral szemben az elődöntőben, míg az EBYSL-ben utóbbi nyerte az első meccset a Vasas ellen.

EBYSL

Szerdán lejátszották az EBYSL elődöntőjének első mérkőzéseit. A Fehérvár és a Vasas mérkőzésén a második harmadban dőlt el a meccs, amikor a hazaiak alig másfél percen belül kétszer is betaláltak, s bár erre az angyalföldiek még a játékrészben válaszoltak, a folytatásban nem esett több találat, így a Fehérvár 2-1-re nyerte a párharc első felvonását.

A másik elődöntőben a Jesenice simán nyert 5-0- ra a Villach ellen, a két együttes vasárnap játszik legközelebb, míg a magyar csapatok szombaton.

U20-as bajnokság

Ahhoz képest, hogy az első meccsen csak 2-1-re tudott nyerni az Ifj. Ocskay Gábor JA az UTE ellen, a másodikon igen magabiztos, 11-3-as győzelmet aratott az U20-as bajnokság elődöntőjében. Ezzel pedig kettős diadallal biztosította a helyét a március 21-én startoló döntőben, ahol a MAC Budapest lesz az ellenfele. A MAC az első meccsen 7-5-re nyert a Vasas ellen, az angyalföldiek pedig hazai jégen sem tudták legyőzni ellenfelüket. A MAC a második harmad után már 2-0-ra vezetett, s végül 2-1-re nyert.

EBJL

Az EBJL elődöntőjében szerdán csak az egyik párharc dőlt el, mégpedig a Red Bull Salzburg biztosította a helyét a döntőben az után, hogy a második meccsen hosszabbításban 5-4-re legyőzte a Vienna Capitalst.

A Fehérvár azonban hiába nyert idegenben 3-0-ra a MAC ellen, otthonukban a vetélytárs bizonyult jobbnak. A meccsen a második harmad második felétől kezdtek el potyogni a gólok, a fővárosiak a harmadik harmad elején már 3-0-ra vezettek, s bár az utolsó tíz perc kezdetén a
fehérváriak feljöttek egy gólra, végül 5-3-as vereséget szenvedtek. Ez pedig azt jelenti, hogy a két csapat szombaton dönti el egymás közt a döntőbe jutás sorsát.

Fehérvár AV19?MAC Budapest 3-5

Vienna Capitals?Red Bull Salzburg 4-5 h.

Továbbjutott: a Red Bull Salzburg 2-0-s összesítéssel

U18-as bajnokság

A Fehérvár és a MAC Budapest a hazai U18-as bajnokságban a döntőben találkozik egymással, miután előbbi az elődöntőben 4-1-re nyert a Csíkszereda ellen, míg utóbbi 5-0-ra múlta felül az UTE-t.

A döntőt és a bronzmeccset is hétfőn játsszák a Kisstadionban, illetve az Újpesti Jégcsarnokban.

Eredmények, elődöntő:

2018. március 12., hétfő:

Ifj. Ocskay Gábor JA ?Csíkszereda 4-1
MAC Budapest?UTE 5-0

U16-os bajnokság

Három mérkőzésen dőlt el, hogy a Győr vagy a Csíkszereda játszik az 5. helyért az U16-os bajnokságban. Az első meccsen a csíkiak 5-2-re nyertek, a másodikon viszont a győriek diadalmaskodtak 12-5-re. A harmadikat hátrányból fordítva szintén a Győr nyerte 6-4-re, így vasárnaptól játszhat az UTE-val az ötödik helyért. A Csíkszereda későbbi időpontban mérkőzik meg a DVTK-val a hetedik helyért.

Vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest is lejátssza a döntő első mérkőzését, míg a DHK és a Pesterzsébet a bronzéremért csatázik. A döntő az egyik fél három nyert meccses győzelméig tart, a helyosztókon két meccset kell nyerni.

12:00 Győr?UTE

Bár az első meccset a KMH nyerte, végül az Egerszegi Titánok játszhat a 13. helyért, miután a második mérkőzésen aratott győzelme után a harmadikon is diadalmaskodott. Igaz, nem könnyen, pedig az első harmad után 2-0-ra vezetett. A harmadik harmadra azonban a KMH
fordított, s végül a zalaegerszegieknek kellett hosszabbításra menteni a meccset. A 3-3-as rendes játékidő után a hosszabbítás 6. percében lőtte az Egerszeg a 4-3-as győzelmet érő találatot.

Vasárnap a 13. helyért az Egerszegi Titánok a Ferencvárossal játszik, a 15. helyért a KMH a Dunaújvárossal csap össze. A 11. helyért a MAC B és az Ifj. Ocskay Gábor JA B küzd meg egymással. A párharc az egyik fél két nyert meccséig tart. A 9. helyért a Vasas és a Felcsík később kezdi meg a küzdelmeket.

KMH?Dunaújváros

A 17-20. helyért a harmadik mérkőzésen az UTE 6-1-re nyert a Szeged ellen, míg a Kaposvár 6-3-ra múlta felül a Gepárdot. Így vasárnaptól az UTE és a Kaposvár a 17., míg a Szeged és a Gepárd a 19. helyért játszik.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságban a 9-12. helyért mindkét párharc a harmadik meccs után dőlt el. Pontosabban a Győr a két lejátszott meccsből a másodikat is megnyerte a KMH ellen, ezúttal 5-2-re győzött. A Gepárd és a DHK a két 5-4-es mérkőzés után 4-3-as végeredményt
produkált, s miután előbbi neve mellett állt a több találat, így az óbudaiak játszanak a győriekkel a 9. helyért.