A Boston ötöt ütött az utolsó 10 percben

David Pastrnák mesterhármassal vette ki a részt a feltámadásból. J.T. Miller a Tampában triplázott, a Calgary lezárta rossz sorozatát az Edmonton ellen.

Elképesztő hajrával nyert a Boston a Carolina csarnokában. 10 perccel a befejezés előtt a Hurricanes még 4-1-re vezetett, de a Bruins 77 másodperc alatt egyenlített, majd még két gólt ütött az 57. és az 59. percben. Az ötgólos harmadból a korábban egy gólpasszt kiosztó David Pastrnák hárommal vette ki a résztét, aki ezzel karrierje első mesterhármasát ütötte. A Boston mégsem örülhet a fantasztikus sikernek, az utolsó tíz percre már hárommal kevesebb játékosa volt a jégen, ugyanis Zdeno Chara, Torey Krug és Jake DeBrusk is sérülést szenvedett.

Akárcsak Pastrnák, J.T. Miller is pályafutása első tripláját ütötte, de a Tampa ezzel is csak szépíteni tudta, az Ottawa ellen hazai jégen kapott hetest. A Bolts Miller góljával került előnybe a mérkőzés elején, de az első harmad derekán a vendégek bő három perc alatt válaszként ütöttek hármat. A második harmad elején Miller csökkentette a különbséget, amire ezúttal kettővel felelt a Sens. A harmad végén ismét Miller villant, de ezúttal Erik Karlsson válaszolt azonnal, így 6-3-as kanadai előnnyel mehettek pihenni a csapatok a második szünetre. Az utolsó húsz percre még egy-egy gól maradt, a vége gólzáporos 7-4-es ottawai győzelem lett. A vendégeknél hét játékos is két ponttal zárt, a legeredményesebb azonban a kettőt vágó Mike Hoffman lett.

jt miller 3

A Montreal hazai jégen gyűrte le a Dallast és ezzel öt vereség után nyert ismét. Az első harmad 1-1-es eredménye után a fordulópont a második közepén jött el, amikor Dan Hamhuis dupla kisbüntetéséből a Canadiens 35 másodperc alatt ütött kettőt. A Stars még kevéssel a játékrész vége előtt szépített szintén fórból, de a harmadik harmadban hiába tett meg mindent az egyenlítésért, Antti Niemi mindent fogott, ráadásul a Habs Nyikita Scserbak révén a harmadik emberelőnyös gólját is megszerezte, ami döntőek bizonyult.

Az első harmadban hat perc alatt lerendezte a meccset a Nashville a Winnipeg ellen. A Preds három gólt ütött ebben a periódusban, ebből az utolsó kettőt 34 másodperc alatt emberhátrányból Austin Watson és Viktor Arvidsson révén. A két emberhátrányos gól demoralizálta a vendégeket, akik a harmadik harmadra tértek magukhoz, ekkor tudták csak bevenni Pekka Rinne ketrecét. A Nashville a győzelemmel a Tampa után másodikként érte el a százpontos határt az évben, tette mindezt 69 mérkőzésen, ami új klubrekord.

Ha van mumusa a Minnesotának ebben az évben, akkor az a Colorado. Az Avs zsinórban harmadszor verte az ellenfelét 7-2 és 7-1 után most 5-1-re. Az egyoldalú összecsapáson J.T. Compher karrierje során először duplázott, míg a kapuban Szemjon Varlamov 33 lövést fogott.

Hét vereség után nyerte meg ismét az albertai rangadót a Calgary az Edmonton ellen. A Battle of Albertát 15 év után döntötte el ismét egyetlen találat és akárcsak 2003-ban most is a Calgary nyerte a mérkőzést. A győztes találatot Johnny Gaudreau ütötte, Mike Smith 28 védéssel ért el shutoutot.

A játéknap egyetlen szétlövését az Arizona nyerte a Los Angeles ellen. A Coyotes már a rendes játékidőben eldönthette volna a meccset mert 3-0-ra vezetett a mérkőzés felénél. A Kings azonban a második harmadban szépített, a harmadikban pedig Jeff Carter duplájával megmentette az egyik pontot. A győzelmet jelentő büntetőt Alex Goligoski értékesítette az ötödik körben, a kapuban pedig Adin Hill 34 lövést védett és első győzelmét szerezte az NHL-ben.