Laine befogta Gretzkyt

A finn szupertini 76. gólját lőtte a 20. születésnapja előtt, annyit, mint a Great One. Az NHL 24. hetének statisztikái és érdekességei.

Március 5.

Penguins?Flames 4-3

Jevgenyij Malkin ebben a szezonban 12. alkalommal szerzett legalább három pontot. Ezzel az első helyen áll a ligában, a második Nathan MacKinnon 11 hárompontos mérkőzéssel.

Sabres?Maple Leafs 5-3

Jason Pominville karrierje 20. gólját ütötte a Toronto ellen. Ezzel az aktív játékosok listáján a hetedik Alekszandr Ovecskin (37), Sidney Crosby (25), Patrice Bergeron (23), Eric Staal (23), Thomas Vanek (23) és Mike Fisher (22) mögött.

Oilers?Coyotes 4-3

Az elmúlt nyolc évben Oscar Klefbom mindössze a negyedik edmontoni hátvéd, aki a hosszabbításban gólt lőtt. 2010 óta ez csak az Andrew Ference, Andrej Sekera, Darnell Nurse hármasnak sikerült.

Stars?Senators 2-3

John Klingberg 49. gólpasszát adta a szezonban. A Minnesota/Dallas franchise-ban csak négy hátvéd, Craig Hartsburg, Larry Murphy, Szergej Zubov és Brad Maxwell jutott el ötvenig.

Canucks?Islanders 4-3

A New York újonca, Mathew Barzal 51. gólpasszát adta a szezonban, ezzel megelőzte az eddigi második Stefan Perssont, aki elsőévesként félszázig jutott az 1977/78-as évadban. A lista élén Bryan Trottier áll 63 előkészítéssel az 1975/76-os szezonból.

Mathew-Barzal

Március 6.

Rangers?Jets 0-3

Ebben a szezonban negyedszer fordul elő, hogy egy csapat úgy nyert 3-0-ra, hogy csapata mindhárom gólját ugyanaz a játékos szerezte, jelen esetben Patrik Laine. Az Edmonton a Calgaryt verte McDavid triplájával, a Minnesota a Montreal Zucker három góljával, a Dallas a Vegast Faksa mesterhármasával. Ezt megelőzően a 2011-es szezonban volt ilyen mérkőzés, mindössze egy amikor az Anaheim nyert Perry három találatával.

Patrik Laine egymás után a harmadik meccsen ütött legalább kettőt, ezzel beállította Ilja Kovalcsuk csapatcsúcsát.

Bruins?Red Wings 6-5

A Boston már az 52. másodpercben kettővel ment. 2003-ban ütött utoljára ilyen gyorsan két gólt a Bruins, amikor Mike Knuble duplájával már a 27. másodpercben 2-0-ra vezettek. Érdekesség, hogy akárcsak a Detroit ellen, 15 éve a Florida ellen is hosszabbítás után nyert a Bruins 6-5-re.

Brad Marchand révén harmadszor fordult elő a Boston történetében, hogy egy játékos úgy ütött mesterhármast, hogy a harmadik gólt a hosszabbításban szerezte. 1991-ben Ken Hodge az Edmonton, 2012-ben David Krejci a New Jersey ellen triplázott ugyanígy.

Blackhawks?Avalanche 2-1

Jonathan Toews a hosszabbítás 10. másodpercében talált be, ami egy másodperccel maradt el Steve Larmer franchise-rekordjától. Larmer 1990. október 25-én a Washington ellen a 9. szekundumban köszönt be.

Toews karrierje 10. gólját ütötte a hosszabbításban, ezzel tovább javította a saját maga által tartott klubrekordot.

Predators?Stars 2-0

Dominik Hasek (81), Henrik Lundqvist (63), Jevgenyij Nabokov (59) és Tomás Vokoun (51) után Pekka Rinne lett az ötödik európai születésű kapus, aki elérte az 50 hibátlan mérkőzést.

Lightning?Panthers 5-4

12 év után fordult elő ismét, hogy egy floridai játékos mesterhármast ütött, de a csapata kikapott. A Tampa ellen Nick Bjugstad triplázott, míg 2006. április 11-én Joe Nieuwendyk a Toronto ellen.

Radim Vrbata, Vincent Trocheck és Jevgenyij Dadonov után Bjugstad a Panthers idei negyedik triplázója, ami csapatcsúcs-beállítás. 2006-ban és 2010-ben szintén négy floridai játékos ütött hármat.

Blue Jackets?Golden Knights 4-1

Rick Nash, Nyikolaj Zserdev, Nyikita Filatov, Jakub Vorácek és Zach Werenski után Pierre-Luc Dubois a Columbus történetének hatodik játékosa, aki 20. születésnapja előtt három pontot tudott szerezni egy mérkőzésen.

Március 7.

Flyers?Penguins 2-5

850. mérkőzésén 1100. pontját szerezte Sidney Crosby. Az utolsó játékos, aki ilyen ütemben termelte a pontokat Jaromír Jágr volt. A cseh szélső 825. találkozóján szerezte az 1100. pontját, még 2001. november 30-án.

Crosby a 62. játékos a liga történetében aki elérte az 1100 pontos határt.

Sabres?Flames 1-5

Johnny Gaudreau 56. gólpasszát adta a szezonban. Az 1993/94-es szezon óta csak Alex Tanguay adott többet a Flamesből, szám szerint 59-et a 2006/07-es évadban.

Canucks?Coyotes 1-2

Jussi Jokinen lett az NHL történetének negyedik játékosa, aki egy szezonban négy különböző klubban is szerepelt. Jokinen a Vancouver előtt játszott a Los Angelesben, az Edmontonban és a Columbusban. Jokinen előtt négy csapatban játszott Mark Arcobello (Pittsburgh, Nashville, Edmonton, Arizona, 2014/15), Dave McLlwain (Islanders, Buffalo, Toronto, Winnipeg, 1991/92) és Dennis O’Brien (Boston, Minnesota, Colorado, Cleveland, 1977/78).

jussi-jokinen canucks

Március 8.

Panthers?Canadiens 5-0

Roberto Luongo 75. shutoutját szerezte, az elmúlt 50 évben csak Martin Brodeur (125), Dominik Hasek (81), Tony Esposito (76) és Ed Belfour (76) tudott ennyit szerezni.

Devils?Jets 2-3

Patrik Laine utolsó 10 mérkőzésén 14 gólt ütött. A 2001/02-es szezon óta csak Corey Perry volt ilyen termékeny tíz mérkőzésre vetítve, még a 2010/11-es évadban.

Connor Hellebuyck idei 35. győzelmét szerezte, amivel megdöntötte Kari Lehtonen franchise-rekordját.

Véget ért Taylor Hall sorozata, a New Jersey csatára 26 mérkőzés után nem szerzett pontot. Ennél hosszabb sorozatot csak Gretzky, Lemieux, Sundin, LaFleur, Coffey és Yzerman tudott építeni.

Lightning?Rangers 5-3

Andrej Vasziljevszkij 40. győzelmét szerezte a szezonban, ezzel beállította Ben Bishop klubcsúcsát.

Predators?Ducks 4-2

A Nashville egymás után a 10. győzelmét szerezte, ami új franchise-rekord.

Bruins?Flyers 3-2

Brad Marchand egymás után a harmadik mérkőzésen szerezte a Boston győztes gólját, utoljára Tyler Seguinnek volt ilyen sorozata még 2011 novemberében a Bruinsban.

Blue Jackets?Avalanche 5-4

Seth Jones karrierje negyedik hosszabbításos gólját ütötte, ezzel a házi ranglistán az első helyre lépett a hátvédek között, megelőzve Jaroslav Spaceket.

Red Wings?Golden Knights 0-4

A Vegas 19. idegenbeli győzelmét szerezte, ezzel beállította az Anaheim expanziós rekordját az 1993/94-es évadból.

Március 9.

Senators?Flames 1-2

David Rittich, a Calgary újonc kapusa idénybeli nyolcadik mérkőzését nyerte meg. Ez minden idők második legjobb teljesítménye a Calgaryban Mike Vernon mögött, aki elsőévesként 13 meccset nyert idegenben az 1986/87-es szezonban.

Stars?Ducks 2-1

A Dallas mindkét gólját emberelőnyből szerezte a harmadik harmadban. Ez a két találat volt a texasi klub 7. és 8. gólja fórban a befejező húsz percben, ezzel pedig elmozdult az utolsó helyről. A lista alján 6-6 góllal az Edmonton és Az Anaheim áll.

Blue Jackets?Red Wings 3-2

Nyikita Nyikitin és Zach Werenski után Seth Jones lett a Columbus történetének harmadik hátvédje, aki két egymást követő mérkőzésen győztes gólt szerzett.

Március 10.

Panthers?Rangers 4-3

Henrik Lundqvist lett a liga történetének 19. kapusa, aki 800 mérkőzésen jégre lépett, de csak a harmadik, aki ezt egy klubban tette. Martin Brodeur a New Jerseyben játszott 1259 mérkőzést, Tony Esposito 873-at a Chicagóban.

Flyers?Jets 2-1

Patrik Laine az NHL történetének kilencedik játékosa, aki 40 gólt lőtt egy szezonban 20. születésnapja előtt. A kilenc játékosból csak ketten vannak az elmúlt 30 évből: Rick Nash és Auston Matthews. A Winnipegben csak Dale Hawerchuknak volt korábban ilyen szezonja 1981 és 1983 között, méghozzá kettő is.

Laine 76. gólját szerezte 20. születésnapja előtt. Ezzel holtversenyben a harmadik a Wayne Gretzky, Brian Bellows párossal. A lista élén Jimmy Carson áll (92), a második a már említett Hawerchuk (85).

laine 76

Bruins?Blackhawks 7-4

A Boston négy emberelőnyös gólt és egy emberhátrányos találatot szerzett a Chicago ellen. Napra pontosan 17 év után szerzett ismét öt gólt a Bruins speciális egysége, 2001. március 10-én ötször talált be fórból a Boston, de a meccset elvesztette az Atlanta ellen 7-5-re.

Joel Quenneville 1608. meccsén állt a kispad mögött, ezzel megelőzte Al Arbourt és feljött a második helyre Scotty Bowman (2141) mögé.

Lightning?Canadiens 3-2

Nyikita Kucserov, Steven Stamkos, Brayden Point, Yanni Gourde és Vladgyiszlav Namesztnyikov után Tyler Johnson a hatodik játékos, aki 20 gólt lőtt idén a Tampában. Ez franchise-rekord beállítás, 2004-ben és 2006-ban szereztek utoljára hatan is 20 gólt a Boltsban.

A Tampa története során ötödször érte el a 100 pontos határt. A klubrekord 108 pont a 2014/15-ös szezonból, az lenne a meglepetés, ha ez idén nem dőlne meg, hiszen még 13 mérkőzése van az alapszakaszból.

Kings?Blues 2-7

Az elmúlt 23 évben csak másodszor volt példa arra, hogy idegenbeli mérkőzésen legalább hét St. Louis-i játékos is a kapuba találjon. 2011. március 30-án a Blues 10-3-ra nyert a Detroit ellen és akkor összesen kilenc játékos iratkozott fel a táblára.

Maple Leafs?Penguins 5-2

Nazem Kadri ebben a szezonban hatodszor lőtt legalább két gólt. Ennél többet egy szezonban utoljára Szergej Berezin ütött, akinek 1998/99-ben hét olyan meccse volt, amikor legalább duplázott.

A Toronto zsinórban a 10. hazai meccsét nyerte meg, ez új klubrekord. A Leafs kilencet nyert 1925-ben, 1953-ban és 2007-ben is.

Avalanche?Coyotes 5-2

4 perc 22 másodperc elteltével már 3-1-re vezetett a Colorado. 21 éve nem született ilyen gyorsan négy gól a mérkőzés kezdetétől. 1997. február 26-án a Flyers?Hurricanes meccsen 4:09-nél már 2-2 volt az állás, a végén a Philly nyert 8-5-re.

Sabres?Knights 1-2

A Vegas 20. meccsét nyerte idegenben, ezzel megdöntötte az Anaheim 1994-es csúcsát és új NHL-rekordot állított fel az expanziós csapatok között.

vegas most road wins

Március 11.

Penguins?Stars 3-1

Patric Hörnqvist negyedszer érte el a 20 gólos határt a Pittsburghben. A svéd játékosnak négy 20 gólos szezonja volt a Nashville-ben is, így az aktív játékosok között most fellépett Jeff Carter (Flyers, Kings), Rick Nash (Blue Jackets, Rangers) és Joe Thornton (Bruins, Sharks) mellé, akik szintén két klubban értek el a 20 gólt legalább négy szezonban.

Blackhawks?Bruins 3-1

Patrick Kane nyolcadszor lépte át a 25 gólos határt a Chicagóban. Ez az ötödik legjobb teljesítmény a szeles városban Bobby Hull (13), Stan Mikita (13), Steve Larmer (11) és Denis Savard (9) mögött.

Flames?Islanders 2-4

Christopher Gibson 52 lövést hárított, így az első újonc kapus lett a New York történetében, aki úgy nyert meccset, hogy legalább félszáz lövést hatástalanított.

Johnny Boychuk három ponttal zárta a meccset. Az Islandersnek Denis Potvin és Lubomír Visnovsky személyében csak két olyan hátvédje volt korábban, akik három pontot tudtak szerezni egy meccsen 34. születsénapjuk után.

VB18 13:00 HUNUKR INFO