Gyerehokizni Fehérvár-UTE döntő az U14-eseknél

Az U16-os bajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest játssza a finálét. Nem sikerült a MAC-nak bejutnia az EBYSL elődöntőjébe.

EBYSL

Megvolt az esély rá, hogy három magyar csapat szerepeljen az EBYSL elődöntőjében, ez azonban végül nem valósult meg. A Fehérvár és a Vasas már a második meccs után biztosította helyét a négyben, a MAC-nak a harmadik, idegenbeli mérkőzést kellett volna megnyernie ehhez a Villach ellen. Az osztrákok azonban magabiztos, 5-1-es győzelmet arattak, így a budapesti együttes a negyeddöntőben búcsúzott.

Negyedik csapatként a Jesenice jutott az elődöntőbe, miután a harmadik meccsen 7-4-re nyert az Okanagan ellen.

Az elődöntő sorsolása még nem készült el, de ami biztos, az első meccset csütörtökön játsszák a csapatok.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban kedden játsszák a csapatok az elődöntő második, továbbjutásról döntő mérkőzését. Az első mérkőzés után az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest került lépéselőnybe.

Program, elődöntő, 2. mérkőzés:

2018. március 13., kedd:

18:30 Vasas?MAC Budapest
18:40 Ifj. Ocskay Gábor JA?UTE

EBJL

Az EBJL elődöntőjének első mérkőzésén a Fehérvár a vártnál simábban nyert a MAC ellen 3-0-ra, ráadásul idegenben. Így ha a MAC versenyben akar maradni a döntőért vívott harcban, szerdán otthonában kell legyőznie riválisát.

A másik párharcban a Salzburg 6-2-re nyert a Vienna ellen.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokság négyes döntőjének elődöntő mérkőzéseit hétfőn játsszák a csapatok, az Ifj. Ocskay Gábor JA a Csíkszeredával, a MAC Budapest az UTE-val küzd meg a döntőért.

Program, elődöntő, 1. mérkőzés:

2018. március 12., hétfő:

17:40 Ifj. Ocskay Gábor JA ?Csíkszereda
18:30 MAC Budapest?UTE

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban a DHK nem tudta kiharcolni a harmadik meccset a MAC Budapesttel szemben. Utóbbi csapat az első meccsen aratott 12-1-es diadal után 6-0-ra nyert idegenben, s ezzel bejutott a döntőbe. A bajnoki címért az Ifj. Ocskay Gábor JA-val kell megküzdenie, amely az első meccsen 5-3-ra, a másodikon pedig 5-0-ra múlta felül a Pesterzsébetet.

Az 5-8. helyért sem kell lejátszani a harmadik meccset, ami az UTE és a DVTK párharcát illeti, a lilák ugyanis a második találkozót is megnyerték, 4-1-re. A másik párharcot hétfőn kezdi meg a Győr és a Csíkszereda, kedden a második meccset is lejátsszák és ha kell, akkor szerdán jön a harmadik is.

Győr?Csíkszereda

A 9-12. helyért nem volt szükség a harmadik meccsre a Felcsík és az Ifj. Ocskay Gábor JA B párharcában, miután az erdélyiek a 6-1-es győzelmük után a másodikon 8-1-re nyertek. A Vasas is megnyerte a második meccset (4-2) a MAC B-vel szemben, így az angyalföldiek játszanak a 9. helyért a Felcsíkkal, míg a fehérváriak és a budapestiek a 11. helyet döntik el egymás között.

Az is eldőlt, hogy a 13. helyért a Ferencváros, a 15. helyért a Dunaújváros játszik, miután a zöld-fehérek a második meccsen is nyertek, ezúttal 7-3-ra. Az első meccsen 3-0-ra nyerő KMH azonban a másodikon 3-1-re kikapott az Egerszegi Titánoktól, így a két csapat szerdán harmadszor is találkozik.

Egerszegi Titánok?KMH

A 17-20. helyért szépített a Kaposvár 6-2-vel, így szerdán újra találkozik az első meccset megnyerő Gepárddal.

A másik párharc is folytatódik, miután az UTE a második meccsen nem akármilyen izgalmak után nyert a Szeged ellen, amely az első meccsen 3-2-re diadalmaskodott. A lilák az első harmadot 2-1-re megnyerték, a másodikban pedig kétgólosra növelték az előnyüket. A Szeged azonban a harmadik harmadban egyenlített, így végül hosszabbításra mentette a meccset, amelyet végül az UTE szétlövésben nyert meg 4-3-ra.

Szerdán jön a harmadik, mindent eldöntő mérkőzés.

Gepárd?KASI

A 21. helyet a Ferencváros szerezte meg, miután a második meccsen 5-0-ra nyert a Kazincbarcika ellen, amely így a 22. helyen végzett a bajnokságban.

Eredmény ? a 21. helyért:

Kazincbarcikai Ördögök?Ferencváros 0-5

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság döntőjéért szombaton játszották a második mérkőzéseket. Az Ifj. Ocskay Gábor JA az első harmad után már 3-1-re vezetett a MAC ellen, amely nagyon küzdött azért a folytatásban, hogy legyen harmadik meccs, de csak annyira futotta, hogy szoros, 4-3-as vereséget szenvedjen. A fehérváriak így kettős győzelemmel jutottak a fináléba.

Az UTE és a DVTK párharcának első mérkőzése hosszabbításban dőlt el, a másodikon még tovább mentek a felek. Az első harmadban a DVTK szerzett vezetést, a másodikban azonban fordított az UTE. A miskolciak a harmadik harmadban mentették hosszabbításra a meccset, ami most nem hozott eredmény, így végül az UTE szétlövésben szerezte meg a döntőt érő, 3-2-es győzelmet.

A Vasas játszhat az 5. helyért, miután 0-1-ről megfordította a párharcot a Csíkszereda ellen, amelyet a harmadik meccsen 7-3-ra múlt felül. Ellenfelük a Pesterzsébet lesz, amely az első meccsen 5-0-ra, a másodikon 9-0-ra nyert a Gyergyószentmiklós ellen.

A 9-12. helyért a Győr 7-1-re nyert a KMH ellen, miután az első meccset a kiírás szerint nem játszották le, így kedden újra összecsapnak a felek. A Gepárd és a DHK második találkozóján ugyanúgy 5-4 lett a végeredmény, mint az első, csak most az óbudaiak javára. Így ez a két csapat harmadszor is összeméri tudását.

Győr?KMH

A helyosztók felsőházában pénteken a Felcsík 3-1-re nyert az Egerszegi Titánok ellen, míg szombaton 6-1-re győzte le az Ifj. Ocskay Gábor JA-t. Utóbbi vasárnap 9-1-re diadalmaskodott a Vasas B ellen. A Ferencváros 14-1-re múlta felül a MAC B-t. Hiába vezetett a harmadik harmad előtt 3-1-re az UTE a Dunaújváros ellen, utóbbi a szünet után gyorsan egyenlített. S bár aztán ismét a lilák kerültek előnybe a hajrában az Acélbikák hosszabbításra mentették a meccset. Amit végül 5-4-re meg is nyertek.

Ifj. Ocskay Gábor JA B?Vasas B 9-1

Az alsóházban szombaton a Jászberény 8-1-re nyert a Veszprém ellen, a KMH 3-1-re múlta felül a DVTK-t a KSI 11-4-re a Sportország, míg a Partizan 10-3-ra a Kiskőröst.

Legközelebb szombaton játszanak a csapatok.