Újabb rekord a Vegastól

A Knights a 20. idegenbeli győzelmét szerezte expanziós csapatként. Franchise-rekordot ért el a Toronto és a Florida, a Tampa az első csapat idén, amely elérte a száz pontot.

A Vegas Buffalóban gyűjtötte be idei 20. idegenbeli sikerét, amivel új NHL-csúcsot állított fel az elsőéves csapatok között. A Knights megszenvedett a történelmi sikerért, mert az 56. percig képtelen volt bevenni a Sabres kapuját. Végül Deryk Engelland kaparta ki a ráadást és vele együtt a szétlövéseket, ahol az ötödik körben Erik Haula gólja jelentette a győzelmet a vendégeknek.

A Tampa egyetlen egyszer, csak a szétlövések során vezetett a Montreal ellen, de ez is elég volt ahhoz, hogy begyűjtse a pontokat. A Canadiens kétszer is megszerezte a vezetést, de a Bolts mindkétszer egyenlített, másodszor Nyikita Kucserov révén hat perccel a befejezés előtt. Az orosz szélső a rávezetések során is főszereplő volt, az ő gólja döntött a negyedik körben a Tampa javára.

A Philadelphia legyőzte a Winnipeget, így megszakadt a Flyers ötmeccses nyeretlenségi sorozata, illetve a Jets négyes győztes szériája. A Philly a mérkőzés közepén bő két perc alatt ütött kettőt és ezt az előnyét tartotta egészen a 49. percig. Ekkor szépített Patrik Laine, aki ezzel befogta a góllövő listát 40 találattal vezető Alekszandr Ovecskint. A fennmaradó időben a Jets mindent megtett az egyenlítésért, de Petr Mrázek az összes kísérletet hárította.

A Florida egymás után a nyolcadik hazai győzelmét szerezte, amivel új franchise-rekordot állított fel. A Panthers soros ellenfele a Rangers volt, amely csak nehezen, büntetőlövések után adta meg magát. A Panthers ugyanis hiába vezetett 2-0-ra a Rangers egyenlített, akárcsak 3-2 után. A győztes büntetőt végül a harmadik körben Vincent Trocheck ütötte a 800. mérkőzésén jégre lépő Henrik Lundqvistnak.

Gólzáporos és fordulatos Original Six-rangadót nyert a Boston a Chicago ellen. A Bruins a speciális egységeinek köszönheti a győzelmet, a hét gólból ugyanis négyet emberelőnyben, egyet pedig hátrányban szerzett. A Boston kezdett jobban és ellépett 2-0-ra de a második hazai gól után a Hawks összekapta magát, fél perc alatt egyenlített, majd a második elején a vezetést is megszerezte. Ezután jött egy gólváltás, így a Hawks 4-3-as vezetésénél mehettek pihenni a csapatok másodszor. A befejező etap első felét nagyon megnyomta a Boston, szűk három perc alatt ütött hármat, ebből az utolsó kettőt ismét fórból 76 másodperc alatt. A végére maradt még egy üres kapus gól Sean Kuraly révén. A Chicago edzője Joel Quenneville 1608. meccsén van túl edzőként, ezzel megelőzte Al Arbourt és feljött a második helyre a legendás Scotty Bowman mögé.

Nagyon bekezdtek a csapatok Denverben, ahol a Colorado végül simán verte az Arizonát. Az első gól egy perc 45 másodpercnél esett, két és fél perccel később azonban már 3-1 állt az eredményjelzőn, az Avs javára. A Coyotes a második harmad végén szépített, de az Avs a harmadik játékrész közepén két perc alatt szerzett két góllal eldöntötte a meccset. A denveriek sikere mégsem lehetett felhőtlen, mert Jonathan Bernier-t 12 perccel a befejezés előtt le kellett cserélni sérülés miatt.

Kiütéses vereséget mért a St. Louis a saját közönsége előtt játszó Los Angelesre. A hetek óta lejtmenetben lévő Bluesnak ezúttal kijött a lépés és egy hetessel szórta meg a rájátszásra hajtó Királyokat. A vendégek 15 játékosa szerzett pontot a találkozón, a legeredményesebb a három egységet szerző Jaden Schwartz volt.

1993. október 30-án nyert utoljára a rendes játékidőben a Washington a San Jose otthonában. A közel 25 éves sorozat lezárása Philipp Grubauer nevéhez köthető, aki 24 védéssel ért el shutoutot. A német hálóőr mellett egy svéd és egy dán játékost kell kiemelni, Nicklas Backström ütötte az első gólt  a középső játékrész végén, míg Lars Eller egy üres kapus góllal biztosította be a győzelmet.

NHL: FEB 06 Ducks at Capitals

Meglepően simán nyert a Toronto a Pittsburgh ellen, amivel zsinórban tízedik hazai győzelmét szerezte, új klubrekordot felállítva. A Leafs az első és a második játékrészben is két-két gólt szerzett, miközben a kapuban Frederik Andersen hibátlanul védett. Andersen ellenállását csak az utolsó négy percben tudta megtörni a Pens, de ekkor ennek már nem volt jelentősége.

A New Jersey szétlövések után nyert Nashville-ben, ezzel megszakította a tavalyi döntős tízmeccses hazai győzelmi sorozatát. A Devils már a rendes játékidőben is megszerezhette volna a győzelmet, de Ryan Johansen 66 másodperccel a vége előtt megmentette a Predatorst. A Nashville végzete végül Brian Boyle képében érkezett, aki az ötödik körben értékesítette a büntetőjét.

Connor McDavid vezetésével nyert az Edmonton a Minnesota ellen. Az Oilers kapitánya csapata négy góljából kettőt lőtt egyet pedig előkészített. McDavid először a mérkőzés derekán szűk három perc alatt duplázott, majd a harmadik harmad végén Ryan Nugent-Hopkins találatát készítette elő, amikor szorult helyzetben nem próbálta meg az üres kapuba juttatni a korongot, inkább lepasszolta csapattársának, aki félpályáról, tisztább helyzetből nem hibázott. McDavid az utolsó hét meccsen 13 pontot szerzett és ennek köszönhetően négy pontra megközelítette a pontlista élén 88 egységgel álló Nyikita Kucserovot.