Tolvanen továbblőtte a Jokeritet

   

A 18 éves tehetség hosszabbításra mentette a Szocsi elleni mérkőzést, a túlórában pedig el is döntötte azt, így a finnek bejutottak a főcsoport-elődöntőbe, ahol a CSZKA-val találkoznak.

Pénteken véget ért az egyetlen nem söpréssel záruló nyugati főcsoport-negyeddöntő. A 27. percben Lugin révén a Szocsi megszerezte a vezetést, ám az oroszok nem bírták ki a végéig kapott gól nélkül, 3 perccel a vége előtt Tolvanen egyenlített. A hosszabbítás 14 és fél percig tartott, ekkor a 18 éves zseni eldöntötte a mérkőzést, valamint a továbbjutást is.

A Jokerit sikerével kialakultak a nyugati főcsoport-elődöntők párosításai: a SZKA a Lokomotivval, míg a CSZKA a Jokerittel találkozik a rájátszás második körében.

KHL, 2018. márc. 9., péntek.
Zapolski: 96,6% (Ramö)
K
Barulin: 96,0% (Sikin)
Lepistö, Andersén, Moses, Joensuu, Regin
1
Homickij, Jokipakka, Collins, Lugin, O'Dell
Kivistö, Gilroy, O'Neill, Tolvanen, Jensen N.
2
Mamkin, Polásek, Cvetkov, Padakin, Laricsev
Lauridsen, Wirtanen, Palola, Norman, Jormakka
3
Scsitov, Blum, Akmalgyinov, Tocsickij, Morozov
Rissanen, Anttila, Huhtala, Niemi
4
Malcev A., Kuznyecov, Sztarkov, Ivanov, Hlopotov
Jukka Jalonen
E
Szergej Zubov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 26:54 SZO SH Lugin O'Dell Polásek
1-1 57:00 JOK Tolvanen Gilroy Jensen N.
2-1 74:25 JOK Tolvanen Lepistö
50 Kapura lövések száma 29
10 Kiállításpercek 10

A főcsoport-negyeddöntők állása:

Nyugati főcsoport:

SZKA (1.)–Szeversztal (8.) 4-0
CSZKA (2.)–Szpartak (7.) 4-0
Jokerit (3.)–Szocsi (6.) 4-1
Lokomotiv (4.)–Torpedo (5.) 4-0

Keleti főcsoport:

Ak Barsz (1.)–Amur (8.) 3-1
Szalavat Julajev (2.)–Avangard (7.) 2-2
Traktor (3.)–Nyeftyehimik (6.) 3-1
Avtomobiliszt (4.)–Metallurg (5.) 2-2

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk