Tolvanen továbblőtte a Jokeritet

   

A 18 éves tehetség hosszabbításra mentette a Szocsi elleni mérkőzést, a túlórában pedig el is döntötte azt, így a finnek bejutottak a főcsoport-elődöntőbe, ahol a CSZKA-val találkoznak.

Pénteken véget ért az egyetlen nem söpréssel záruló nyugati főcsoport-negyeddöntő. A 27. percben Lugin révén a Szocsi megszerezte a vezetést, ám az oroszok nem bírták ki a végéig kapott gól nélkül, 3 perccel a vége előtt Tolvanen egyenlített. A hosszabbítás 14 és fél percig tartott, ekkor a 18 éves zseni eldöntötte a mérkőzést, valamint a továbbjutást is.

A Jokerit sikerével kialakultak a nyugati főcsoport-elődöntők párosításai: a SZKA a Lokomotivval, míg a CSZKA a Jokerittel találkozik a rájátszás második körében.

KHL, 2018. márc. 9., péntek.
Zapolski: 96,6% (Ramö)
K
Barulin: 96,0% (Sikin)
Lepistö, Andersén, Moses, Joensuu, Regin
1
Homickij, Jokipakka, Collins, Lugin, O'Dell
Kivistö, Gilroy, O'Neill, Tolvanen, Jensen N.
2
Mamkin, Polásek, Cvetkov, Padakin, Laricsev
Lauridsen, Wirtanen, Palola, Norman, Jormakka
3
Scsitov, Blum, Akmalgyinov, Tocsickij, Morozov
Rissanen, Anttila, Huhtala, Niemi
4
Malcev A., Kuznyecov, Sztarkov, Ivanov, Hlopotov
Jukka Jalonen
E
Szergej Zubov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 26:54 SZO SH Lugin O'Dell Polásek
1-1 57:00 JOK Tolvanen Gilroy Jensen N.
2-1 74:25 JOK Tolvanen Lepistö
50 Kapura lövések száma 29
10 Kiállításpercek 10

A főcsoport-negyeddöntők állása:

Nyugati főcsoport:

SZKA (1.)–Szeversztal (8.) 4-0
CSZKA (2.)–Szpartak (7.) 4-0
Jokerit (3.)–Szocsi (6.) 4-1
Lokomotiv (4.)–Torpedo (5.) 4-0

Keleti főcsoport:

Ak Barsz (1.)–Amur (8.) 3-1
Szalavat Julajev (2.)–Avangard (7.) 2-2
Traktor (3.)–Nyeftyehimik (6.) 3-1
Avtomobiliszt (4.)–Metallurg (5.) 2-2

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
szeptember 22., szombat
U18 12:00 ETOTIT 9-1VÉGE
U18 12:00 OHAFTC 1-11VÉGE
U18 13:30 AVSVIC 10-0VÉGE
U18 15:15 EASVAS 3-2VÉGE
U18 15:15 EHLDEB 2-5VÉGE
U20 16:20 PEFKMH 3-0VÉGE
U20 17:00 DABSAP 2-8VÉGE
EBEL 17:30 AVSHCI 5-4 HVÉGE
    • DIGI SPORT 1
U18 18:00 UTESCC 6-3VÉGE
U20 19:00 MISDHK 2-1 HVÉGE
szeptember 23., vasárnap
U20 12:20 KMMMAC 
U20 12:20 PEFSAP INFO
U20 14:00 AVSZNO 
U20 14:45 UTEETO INFO
U18 15:30 KMHSCC INFO
EL 16:00 BRAVAS INFO
EL 17:00 DABGYE INFO
EL 17:30 SCCDEB INFO
EXL 17:30 DTVMIS INFO
EXL 17:30 MACLMI INFO
    • DIGI SPORT 2
EL 17:50 VC2HKB INFO
EL 18:30 UTEFTC INFO
szeptember 24., hétfő
U20 15:50 PEFSAP 
EL 17:30 SCCBRA 
EL 18:00 UTEGYE 
EL 20:00 HKBFTC 
szeptember 25., kedd
VIS 18:00 UTENZÁ 
U18 18:30 ETOZNO 
Partnerünk