Tolvanen továbblőtte a Jokeritet

   

A 18 éves tehetség hosszabbításra mentette a Szocsi elleni mérkőzést, a túlórában pedig el is döntötte azt, így a finnek bejutottak a főcsoport-elődöntőbe, ahol a CSZKA-val találkoznak.

Pénteken véget ért az egyetlen nem söpréssel záruló nyugati főcsoport-negyeddöntő. A 27. percben Lugin révén a Szocsi megszerezte a vezetést, ám az oroszok nem bírták ki a végéig kapott gól nélkül, 3 perccel a vége előtt Tolvanen egyenlített. A hosszabbítás 14 és fél percig tartott, ekkor a 18 éves zseni eldöntötte a mérkőzést, valamint a továbbjutást is.

A Jokerit sikerével kialakultak a nyugati főcsoport-elődöntők párosításai: a SZKA a Lokomotivval, míg a CSZKA a Jokerittel találkozik a rájátszás második körében.

KHL, 2018. márc. 9., péntek.
Zapolski: 96,6% (Ramö)
K
Barulin: 96,0% (Sikin)
Lepistö, Andersén, Moses, Joensuu, Regin
1
Homickij, Jokipakka, Collins, Lugin, O'Dell
Kivistö, Gilroy, O'Neill, Tolvanen, Jensen N.
2
Mamkin, Polásek, Cvetkov, Padakin, Laricsev
Lauridsen, Wirtanen, Palola, Norman, Jormakka
3
Scsitov, Blum, Akmalgyinov, Tocsickij, Morozov
Rissanen, Anttila, Huhtala, Niemi
4
Malcev A., Kuznyecov, Sztarkov, Ivanov, Hlopotov
Jukka Jalonen
E
Szergej Zubov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 26:54 SZO SH Lugin O'Dell Polásek
1-1 57:00 JOK Tolvanen Gilroy Jensen N.
2-1 74:25 JOK Tolvanen Lepistö
50 Kapura lövések száma 29
10 Kiállításpercek 10

A főcsoport-negyeddöntők állása:

Nyugati főcsoport:

SZKA (1.)–Szeversztal (8.) 4-0
CSZKA (2.)–Szpartak (7.) 4-0
Jokerit (3.)–Szocsi (6.) 4-1
Lokomotiv (4.)–Torpedo (5.) 4-0

Keleti főcsoport:

Ak Barsz (1.)–Amur (8.) 3-1
Szalavat Julajev (2.)–Avangard (7.) 2-2
Traktor (3.)–Nyeftyehimik (6.) 3-1
Avtomobiliszt (4.)–Metallurg (5.) 2-2

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 6., csütörtök
U18 15:50 PEFMAC 2-8VÉGE
U20 17:15 HUNUKR 2-3VÉGE
EL 17:30 GYEBRA 2-4VÉGE
EL 18:00 DEBSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGFTC 7-1VÉGE
U18 18:30 AVSDAB 8-0VÉGE
U20 19:00 MISMAC 3-5VÉGE
december 7., péntek
EL 17:30 GYEDAB 1-3VÉGE
EL 18:00 FTCVAS 2-0VÉGE
EL 18:00 UTESCC 3-2 HVÉGE
EXL 18:00 MACKOS 3-5VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:00 POPMIS 4-5 HVÉGE
DEBL 18:20 KM2FTC 5-0VÉGE
EBEL 18:45 AVSDEC 5-2VÉGE
EL 19:00 DEBVC2 4-0VÉGE
december 8., szombat
DEBL   GRCMRL 
U18 12:05 DHKMIS 4-3VÉGE
U18 12:40 ZEGETO 2-6VÉGE
VB20 13:00 HUNJPN 3-1VÉGE
U18 13:20 KMHUTE 2-8VÉGE
U18 13:30 VASOHA 18-0VÉGE
U18 16:40 MACFTC 18-1VÉGE
EWHL 16:45 AJAHKB 0-4VÉGE
U18 18:00 ZNOAVS 3-4VÉGE
EWHL 19:25 U25SAV 3-5VÉGE
december 9., vasárnap
DEBL   GRZMRL 5-4 HVÉGE
U18 13:30 MISEHC 11-2VÉGE
EL 16:00 BRADAB 4-1VÉGE
EXL 17:00 ZVOMAC 1-6VÉGE
EBEL 17:30 VSVAVS 1-4VÉGE
EXL 17:30 MISBBY 1-0VÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 17:50 VC2FTC 2-8VÉGE
EL 18:40 HKBSCC 2-4VÉGE
VB20 20:00 HUNUKR 9-3VÉGE
december 10., hétfő
EL 20:00 UTEVAS 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
december 11., kedd
VB20 13:00 HUNITA 
U20 18:00 ETOKMM 
december 12., szerda
KHL 18:30 SBADRI 
    • SPORT 2
U18 19:00 FTCETO 
VB20 20:00 HUNSLO 
Partnerünk