Zsinórban 10. mérkőzését nyerte a Nashville

Ez új franchise-rekord. Hellebuyck a Winnipegben ért el csapatcsúcsot, véget ért Taylor Hall pontszerző sorozata.

Három alapembere nélkül, egy utolsó percben szerzett góllal nyert a Boston a Philadelphia ellen. A Philly már a második percben megszerezte a vezetést emberelőnyből, de a Bruins a harmad végére megfordította az állást. A Flyers a második harmad derekán hátrányból szépített és a 2-2-es eredmény nem is változott az utolsó percig. Ekkor érkezett Brad Marchand, aki egy lecsorgót kotort be 22 másodperccel a befejezés előtt. A Boston egymás után az ötödik meccsét nyerte, amiből az utolsó három alkalommal Marchand szerezte a győztes gólt.

A hetek óta bombaformában játszó Patrik Laine hozta a meccset a Winnipegnek New Jerseyben. A Jets másodéves finn szélsője ismét betalált, így az utolsó 10 meccsen 14 gól és 6 gólpassz került a neve mellé. Laine mellett a csapattársa Connor Hellebuyck emelkedett ki, aki 41 lövést védett és idei 35. győzelmét szerezte, amivel megdöntötte Kari Lehtonen franchise-rekordját. A Devilsben Taylor Hall nem szerzett pontot, amivel megszakadt a 26 meccses pontszerző sorozata.

hellebucyk

A Nashville simán verte hazai jégen az Anaheimet és ezzel egymás után a tizedik mérkőzését nyerte, amely új franchise-rekord. A Predators magabiztos játékkal 3-0-ra ellépett, a Ducks csak ekkor éledt fel, ekkor tudott szépíteni az utolsó harmadban Rickard Rakell duplájával. A győzelmet Viktor Arvidsson biztosította be az utolsó előtti percben, de az igazi elismerés a 31 lövést hárító Pekka Rinnét illeti, aki az utolsó 20 mérkőzéséből 18-at megnyert és csak kétszer kapott ki, ebből egyszer csak a rendes játékidőben.

Végtelenül egyoldalú mérkőzésen nyert a listavezető Tampa a Rangers ellen. A Rangers akkor tudott csak érdemben hozzászólni a mérkőzéshez, amikor a Bolts már 3-0-ra vezetett és 23:5 állt a lőlapon. A hazaiak 5-1 után kiengedtek, a New York-iak csak ezután tudtak szépíteni a harmadik harmadban. A Tampában Anthony Cirelli, a New Yorkban Ryan Spooner zárt három ponttal.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Columbus nyerte hazai jégen a Colorado ellen. Az Avs nagyon bekezdett és a hetedik percben 12 másodperc alatt ütött kettőt. A kezdeti sok után a Jackets szép lassan magához tért és a második szünetre már kétgólos előnnyel mehetett pihenni, többek között a duplázó Thomas Vaneknak köszönhetően. A befejező játékrészre összekapták magukat vendégek és két gyors góllal kiharcolták a hosszabbítást, ahol azonban Seth Jones találata a hazaiaknak jelentette a pluszpontot.

Szétlövéssel nyert a Buffalo Ottawában. Az alsóházi rangadón a Sabres minden harmadban ütött egyet, míg a Senators mindhárom gólját a középső játékrészre tartogatta. A szétlövések a harmadik körben értek véget, amikor Jacob Josefson betalált, Mike Hoffman ellenben nem. Robin Lehner, a Buffalo kapusa kilencedik meccsét játszotta egykori csapata, az Ottawa ellen és a hatodik győzelmét szerezte.

Újabb NHL-rekordot állított be a Detroitban nyerő Vegas. Az elsőéves klub 19. idegenbeli győzelmét szerezte, ennyit pedig korábban csak az 1994-es Anaheim szerzett. A csúcsbeállítást jelentő győzelemhez Cody Eakin és Alex Tuch két-két góllal járult hozzá, Marc-André Fleury pedig 28 védéssel és shutouttal. A Vegas a következő mérkőzését Buffalóban játssza, így akár már ott is meglehet az új csúcs, ha mégsem, akkor további 10 alkalma lesz megdönteni az Anaheim rekordját.

Egymás után a hetedik hazai győzelmét szerezte a Florida. A győzelemben oroszlánrészt vállalt a három gólpasszt kiosztó Keith Yandle és shutoutot szerző Roberto Luongo. A veterán hálóőr ezúttal a Montrealt nullázta le 40 védéssel , ami jubileumi 75. hibátlan mérkőzése volt.

A Carolina kétszer is hátrányban volt Chicagóban, mégis 2 ponttal távozott a szeles városból. Az első harmadban Jaccob Slavin, a másodikban Justin Williams egalizált, a harmadikban pedig Sebastian Aho döntötte el a meccset emberelőnyben. A győzelemmel a Hurricanes négy pontra került a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Connor McDavid volt az Edmonton megmentője az Islanders ellen. A New York kapujában Christopher Gibson az 59. percig hibátlanul védett, ekkor érkezett az Oilers kapitánya és egy végtelenül szerencsés találattal kiharcolta a hosszabbítást. Itt nem esett gól, így jöhettek a rávezetések, ahol ismét McDavid volt a főszereplő és győztes büntetőt értékesített a harmadik párban.

Az utolsó hét percben dőlt el a San Jose?St. Louis mérkőzés a hazaiak javára. 53 percig nem született gól a találkozón, ekkor Mikkel Bödker törte meg a gólcsendet emberelőnyből. Ez volt a Sharks első emberelőnyös találata 12 mérkőzés óta. A győzelmet Tomás Hertl biztosította be egy üres kapus góllal. A San Jose kapujában Martin Jonesnak mindössze 16 védés elég volt a shutouthoz, a szezon második felére teljesen széteső Blues ellen.

A Los Angeles minden harmadban szerzett egy gólt, Jonathan Quick 25 lövést fogott, a védelem pedig mindössze három lövésen tartotta Alekszandr Ovecskint, ennyi pedig elég volt a kaliforniai klubnak a győzelemhez a fővárosaik ellen. A góllövő listát vezető Ovecskin az utolsó négy mérkőzésén csak egyszer volt eredményes, így még mindig várat magára karrierje 600. gólja.