Gyerehokizni A Vasas és a Fehérvár bejutott az EBYSL-elődöntőjébe

A MAC ugyanezt a harmadik meccsen harcolhatja ki. Kialakult az U18-as bajnokság elődöntőjének mezőnye.

EBYSL

A Vasas már azzal felülmúlta a tavalyi szereplését az EBYSL-ben, hogy bejutott a negyeddöntőbe, ráadásul itt nem lett vége a sikersztorinak. Az angyalföldiek az első meccsen 4-2-re felülmúlták a Salzburgot az otthonában, a Vasas Jégcentrumban pedig már a 2. percben megszerezték a vezetést Szlama Dániel révén. Ladányi Balázs csapata előnyét egészen az 51. percig tartotta, akkor a Salzburg egyenlített, de alig három perc múlva emberelőnyben ismét Szlama talált a kapuba. Miután az eredmény 2-1 maradt a végső dudaszóig, a Vasas kettős győzelemmel bejutott az elődöntőbe.

Ott van már a Fehérvár is, amely az első meccsen 4-2-re nyert a Znojmo ellen, a másodikon pedig még nagyobb aránnyal, magabiztos 6-2-es győzelmet aratott, ezzel búcsúztatta a cseheket.

A négy közé jutásra minden esélye megvan a MAC-nak is, amely bár az első meccsen 4-3-ra alulmaradt a Villachhal szemben, otthon kiegyenlítette a párharcot. Pedig nem úgy indult a meccs, hogy a végén a budapestiek hagyják el győztesen a jeget, az osztrákok ugyanis már az
első percben megszerezték a vezetést, a 10. percben pedig már 2-0 állt a javukra az eredményjelzőn. Az eredmény a harmadik harmadig nem is változott, a MAC azonban a 46. perctől nagy hajrába kezdett, és zsinórban három gólt szerezve az 59. percben beállította a 3-2-es végeredményt.

A Okanagan és a Jesenice párharca sem dőlt még el, a második meccset ugyanis az Okanagan nyerte meg 3-1-re.

A negyeddöntő harmadik mérkőzését vasárnap játsszák a még érdekelt felek, köztük a MAC.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban kedden játszották le az elődöntők első mérkőzését. A Fehérvár az első harmadban vezetést szerzett az UTE ellen, a játékrész azonban 1-1-gyel zárult. A győztes találat a 30. percben esett, a fehérváriak 2-1-re nyerték az első meccset. Amilyen kevés gól esett az előbbi mérkőzésen, úgy potyogtak a MAC és a Vasas összecsapásán. A 8. percben az angyalföldiek szereztek vezetést, a szünetben azonban már 2-1 állt az eredményjelzőn a MAC javára. A második játékrészben tovább nőtt az előnye, s bár a Vasas a harmadik harmadban háromgólos hátrányból egyre zárkózott a hajrára, végül az egyenlítés nem jött össze, így 7-5-ös vereséget szenvedett.

A második, döntőbe jutásról döntő meccset kedden játsszák a felek.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:

2018. március 6., kedd:

UTE?Ifj. Ocskay Gábor JA 1-2
MAC Budapest?Vasas 7-5

EBJL

Az EBJL elődöntőjének első mérkőzését szombaton játsszák a csapatok, a MAC a Fehérvárt fogadja, a Salzburg a Viennát.

Program, elődöntő, 1. mérkőzés:

2018. március 10., szombat:

17:30 MAC Budapest?Fehérvár AV19
15:00 Red Bull Salzburg?Vienna Capitals

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban hét közben eldőlt, mely csapatok jutottak be az elődöntőbe. Nos, az alapszakasz-győztes MAC Budapest 7-2 es, majd 6-1-es győzelemmel biztosította helyét a négy között a Pesterzsébettel szemben. Az Ifj. Ocskay Gábor JA-nak sem okozott gondot a DVTK Jegesmedvék legyőzése, a fehérváriak először 7-1-re, majd 7-0-ra nyertek.

A középszakaszt megnyerő Győr az első meccsen még megszorongatta az alapszakaszban második helyen végző Csíkszeredát. A győriek az első harmadban és a másodikban is vezettek két góllal, a harmadik harmad előtt 4-3-ra állt a javukra a meccs. A csíkiak az 55. percben, emberelőnyben egyenlítettek, és a jégkorongban furcsa mód, de 4-4 lett a mérkőzés vége. A második meccsen a Csíkszereda esélyt sem adott arra, hogy a győriek borítsák a papírformát: a meccset 5-1-re nyerték, s ezzel bejutottak a négy közé. A legkiélezettebb párharcot előzetesen is az UTE és a DHK összecsapása ígérte, és ez a jégen nem is történt másképpen. Az első meccsen a debreceniek már az első percben vezetést szereztek, a lilák azonban a második harmadban egyenlítettek. Sőt, aztán az 58. percben megszerezték a 2-1-es győzelmet érő találatot is. A második meccset is a DHK kezdte jobban, az első harmad után 2-0-ra vezetett, de az UTE a meccs felére kiegyenlített. Már csaknem véget ért a meccs, amikor megszületett a győztes gól: az 59. percben a Debrecen állította be a 3-2-es végeredményt. Miután a két meccsen mindkét csapat egyszer nyert és egyaránt négy találatot szerzett, így idegben lőtt több góllal az UTE jutott a négy közé.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban vasárnap játsszák a döntőbe jutás második meccsét. A MAC az elsőn 12-1-re nyert a DHK ellen, az Ifj. Ocskay Gábor JA 5-3-ra a Pesterzsébet ellen. Az 5-8. helyért az UTE vezet a DVTK ellen.

18:00 UTE?DVTK Jegesmedvék

A múlt hétvégén a 9-12. helyért az első meccsen a Vasas 2-0-ra nyert a MAC B ellen, a 13-16. helyért a Ferencváros 3-2-re győzte le a Dunaújvárost, míg a KMH 3-0-ra az Egerszegi Titánokat.

Csütörtökön a 9-12. helyért elkezdte a küzdelmeket az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a Felcsík is, az első meccset utóbbi nyerte 6-1-re. A két csapat pénteken ismét megküzd egymással, s amennyiben nem dől el a párharc, úgy szombaton is.

A többi csapat vasárnap játssza le a második mérkőzést, a harmadikra szerdán kerülhet sor, ha kell.

18:30 Ifj. Ocskay Gábor JA B?SZJA 2003 Felcsík

12:30 SZJA 2003 Felcsík?Ifj. Ocskay Gábor JA B (ha kell)

16:30 Vasas?MAC Budapest B

13-16. hely:

14:00 KMH?Egerszegi Titánok
18:00 Dunaújvárosi Acélbikák?Ferencváros

A C csoport rájátszásban az első meccsen a Gepárd 7-4-re győzte le a Kaposvárt, a Szeged pedig 3-2-re felülmúlta az UTE-t.

A csapatok vasárnap játsszák a második mérkőzésüket.

C csoport, rájátszás

Program:

17:15 KASI?Gepárd
18:30 Szeged?UTE

A 25. helyért játszó Ferencváros és a Kazincbarcika első mérkőzése a zöld-fehérek 4-1-es győzelmével zárul. A második meccset vasárnap rendezik.

Program:

16:00 Kazincbarcikai Ördögök?Ferencváros

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságban is elkezdődtek a héten a döntőért vívott párharcok. Az alapszakaszban csupán egy vereséget szenvedő Ifj. Ocskay Gábor JA két gól nélküli harmad után a harmadik hajrájában 3-1-re győzte le a MAC-ot.

A DVTK és az UTE rendkívül szoros meccset játszott egymással, az első harmad 1-1-es, a második 2-2-es döntetlennel zárult. A harmadikban a miskolciak szereztek vezetést, de a lilák egyenlítettek, s ezzel a rendes játékidő végén 3-3 volt az állás. A győztes találat a hosszabbítás második percében született, amellyel az UTE nyert 4-3-ra. A második mérkőzést szombaton játsszák a csapatok.

Az 5-8. helyért szerdán a Csíkszereda 5-2-re nyert a Vasas ellen, csütörtökön azonban az angyalföldiek diadalmaskodtak 5-1-re, így pénteken jön a harmadik meccs. A Pesterzsébet és a Gyergyószentmiklós szombaton játssza az első, majd vasárnap a második mérkőzését. A 9-12. helyért a DHK szoros meccsen nyert 5-4-re a Gepárd ellen, a KMH és a Győr csütörtöki meccséről nincs információnk. Mindenesetre a csapatok szombaton játsszák a második meccsüket.

14:30 Pesterzsébet?Gyergyószentmiklós

A helyosztók felsőházában csütörtökön a Felcsík 7-1-re nyert a Dunaújváros ellen. Az erdélyi csapat pénteken az Egerszegi Titánokkal, szombaton az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel játszik. A fehérváriak vasárnap a Vasast fogadják. Szombaton a Fradi a MAC B-vel, az UTE B a