Marchand-tripla az Original Six rangadón

A Boston csatára összesen öt ponttal zárt a Detroit ellen. Patrik Laine és Nick Bjugstad is hármat ütött, Hall ismét pontot szerzett és már 26 mérkőzésnél jár.

Kétszemélyes show volt a Rangers?Jets meccsen Patrik Laine és Steve Mason révén. A Gardenben a Winnipeg csatára minden harmadban beköszönt egyszer és karrierje negyedik tripláját szerezte, míg csapattársa a kapuban mind a 31 lövést megállította. Laine 20. születésnapja előtt ütötte mind a négy mesterhármast, erre csak Jimmy Carson és Dale Hawerchuk volt képes.

A kétgólos különbség ellenére végtelenül sima volt a New Jersey?Montreal mérkőzés. A Devils már az első harmadban négyet ütött, ebből hármat három perc alatt. A Habs szépített, de a Jersey két újabb góllal jelezte, hogy a Montrealnak esélye sincsen. A végén még az is belefért, hogy a hazaiak kiengedjenek és a vendégek három góllal kozmetikázzanak. New Jerseyben Taylor Hall két gólpasszt adott, így zsinórban 26. meccsén szerzett pontot.

Elképesztően jó és gólzáporos meccset játszott egymással a Boston és a Detroit, amely csak a hosszabbításban dőlt el és Brad Marchand örömjátékát hozta. A Bruins már az 52. másodpercben kettővel ment, de a Wings sem esett össze és a nyolcadik perce egyenlített. Ennek ellenére a Boston Torey Krug góljával mégis előnnyel mehetett pihenni az első szünetre. A második harmadban tovább folytatódott a gólgyártás, Brad Marchand két góljára Anthony Mantha felelt mind a kétszer. A harmadik harmadra elfogyott a lendület, csak Martin Frk talált be a harmad közepén. A találkozó végül a ráadás 34. másodpercében dőlt el Brad Marchand révén, aki így három góllal és két gólpasszal zárta a mérkőzést. Marchand mellett Torey Krug emelkedett ki, aki két-két góllal és gólpasszal zárta az Original Six-rangadót.

Hosszabbítás után a Lightning nyerte a floridai rangadót a Panthers ellen. A Florida végig dominált a mérkőzésen, összességében 49:33-ra nyerte a kapura lövéseket, ennek ellenére az első és a második harmadot egyaránt 2-1-re nyerte a Lightning. A Panthers fölénye csak a harmadik harmadban volt eredményes, amikor Nick Bjugstad harmadik góljával szépítettek a vendégek, majd Vincent Trocheck góljával pedig ki is egyenlítettek. A mérkőzést végül Brayden Point döntötte el a hosszabbítás harmadik percében. A Tampának ez volt egymás után a hatodik mérkőzése amely hosszabbításba torkollott, ebből ötöt meg is nyertek Kucserovék.

bjugstad

A Columbus második számú hálóőre Joonas Korpisalo az előző három mérkőzését elbukta, ennek ellenére John Tortorella bedobta a Vegas ellen. A finn hálóőr meghálálta a bizalmat és 37 védéssel járult hozzá a győzelemhez az elsőéves klub ellen. A Jackets 1-1 után rendezte le a meccset, amikor is három gólt szerzett az egyaránt három-három pontot szerző Pierre-Luc Dubois, Artyomin Panarin kettősnek köszönhetően.

Egymás után kilencedik meccsét nyerte a Nashville, amivel új franchise rekordot állított fel. A Dallas elleni mérkőzésen 46 percig hibátlanul védtek a kapusok, a gólcsendet a hazaiak részéről végül Ryan Hartman törte meg. Ezután már csak egy üres kapus találat, született amit Nick Bonino jegyzett. A Predators kapujában Pekka Rinne 26 védéssel ért el shutoutot.

A második harmad elején három perc alatt négy gólt ütve lesimázta a meccset a Minnesota a Carolina ellen. 5-0 után a Wild részéről az is belefért, hogy az utolsó harmadot 2-1-re elbukja. A Minnesota legjobbja a duplázó Eric Staal lett, aki 36 góljával már negyedik a góllövő listán.

Mindössze kilenc másodpercig tartott a hosszabbítás a Chicago?Colorado meccsen a szeles városban. Az 1-1-re végződött mérkőzés hosszabbításában Patrick Kane tökéletes passzát Jonathan Toews váltotta gólra. A Hawks kapitánya csak egy másodperccel maradt el Steve Larmer franchise-rekordjától, ellenben tízedik gólját ütötte a hosszabbításban, amivel tovább javította a saját maga által tartott klubrekordot.

Az Anaheim nemcsak annak örülhetett, hogy kapott gól nélkül hozta le a Washington elleni mérkőzést, hanem annak is, hogy az újabb két ponttal fellépett a Pacific-csoport második helyére. A zsinórban kilencedik hazai mérkőzésén is pontot szerző kaliforniai gárdában John Gibson 36 védéssel ért el shutoutot, Rickard Rakell pedig egymás után a negyedik mérkőzésén volt eredményes. Cat Casino