A KMH az EWHL 3. helyén zárt

A magyar csapat története során először szerzett érmet az osztrák bázisú női ligában.

A KMH Budapest EWHL-csapata a szombati elődöntőben elszenvedett 4-3-as veresége után vasárnap a Salzburg Eaglesszel játszott bronzmeccset. A mérkőzés első magyar emberelőnyét Huszák Alexandra gólra váltotta a 10. percben, aztán a 16. percben Dabasi Réka megszerezte a 2. magyar találatot. A vezetést innentől megőrizte a KMH, Németh Anikó egyetlen gólt kapott, a 22. percben Brunner betalált osztrák részről.

A KMH Budapest 2-1-re nyert, ezzel története legjobb szereplését érte el, ugyanis az elmúlt két évben egyaránt a 4. helyen végzett. Összességében is jó szezont zárt az újbudai klub az osztrák bázisú ligákat tekintve: az EWHL-csapat a vasárnap megszerzett bronzérem mellett decemberben behúzta az EWHL Supercupot, míg a KMH II ezüstéremnek örülhetett a DEBL-döntőben.

A EWHL Final Four menetrendje (Tüskecsarnok):

2018. március 3., szombat, 16.45: EHV Sabres Vienna (1)?DEC Salzburg Eagles (4) 8-1
2018. március 3., szombat, 20.00: KMH Budapest (2)?EVB Eagles Südtirol (3) 3-4

2018. március 4. vasárnap, 12.30: KMH Budapest?DEC Salzburg Eagles (bronzmérkőzés) 2-1
2018. március 4. vasárnap, 15.45: EHV Sabres Vienna?EVB Eagles Südtirol (döntő)