Nyolcat kapott a Pittsburgh Bostonban

David Krejci mesterhármassal vette ki a részét a gólfesztiválból. David Poile lett a legeredményesebb GM, Hall tovább nyújtotta a sorozatát.

Kiütéses győzelmet aratott a Boston, amely egy nyolcassal szórta meg a kétszeres bajnok Pingvineket. A TD Gardenben kinyílt a gólzsák az első harmadban, összesen nyolcszor rezdültek meg a hálók. A Pittsburgh ütötte a meccs első gólját rögtön az első percben, de öt perccel később már a Boston vezetett 3-1-re. A harmad felénél a Pens szépített, de újabb két góllal a Boston elhúzott 5-2-re. A végeredménynek is beillő 5-3-as első harmadot Riley Sheahan gólja zárta le három másodperccel a dudaszó előtt. A második harmadban már csak a Boston akarata érvényesült, a Bruins három gólt szerzett, amiből kettőt az a David Krejci ütött, aki a hazaiak első találatát jegyezte. Az utolsó harmadra már csak egy vendéggól gól maradt, ami a kozmetikázásra volt elég. Krejci karrierje negyedik tripláját ütötte, négy év után az elsőt.

Nemcsak a Boston, de a San Jose is gólszüretet rendezett, amely a Chicagót küldte haza egy hetessel. A Sharks belealudt a meccsbe, már a harmadik percben hátrányba került, de aztán elérte az üzemi hőfokot és egy hetessel válaszolt a bekapott gólra. Dylan DeMelo három gólpasszt adott, Joe Pavelski duplázott, Logan Couture pedig egyet lőtt, de azzal befogta a házi rangsorban negyedik helyen álló 206 gólos Owen Nolant. Az utolsó percre maradt a második vendéggól, ami keretbe foglalta a mérkőzést.

A Carolina ellen, hazai jégen szakadt meg a Flyers nagy sorozata, a Philly ugyanis 12 mérkőzés óta először nem szerzett pontot. A Hurricanes Cam Ward és Justin Williams játékának köszönhetően nyert,  a kapus 21 lövést védett és 42 percig kapott gól nélkül hozta le a meccset, míg a veterán center három pontot szerzett, amivel a vendégek már 3-0-ra vezettek.

Történelmi sikert aratott a Nashville az Edmonton felett. David Poile 1320. győzelmét szerezte mint menedzser, ezzel éppen az ellenfél korábbi legendáját Glen Sathert előzte meg az örökranglista élén. 20 perc után nem úgy tűnt, hogy meglesz az előzés, az Oilers ugyanis 2-0-ra vezetett. A második és a harmadik harmadban azonban két rövidzárlat elég volt a vendégeknek a vereséghez, először három, majd két perc alatt kaptak kettőt. A meccs legjobbja a duplázó és győztes gólt szerző Viktor Arvidsson lett.

poile

Floridában a 29 védést bemutató Roberto Luongo és a duplázó Aleksander Barkov volt a főszereplő a Panthers?Devils találkozón. Az első harmadban a hazaiak, a másodikban a vendégek találtak be, a döntés így a záró játékrészre maradt, ahol a Panthers ütötte az első két gólt, amivel ellépett 3-1-re. A New Jersey mindent megtett az egyenlítésért, de Luongóval szemben csak a szépítésre futotta a hajrában. A Devils szurkolói csak annak örülhettek, hogy Taylor Hall zsinórban 23. mérkőzésén szerzett pontot. Ez mindössze hét játékosnak sikerült, összesen 10 alkalommal, a rekordot behozhatatlan előnnyel Wayne Gretzky tartja, aki az 1983/84-es szezonban sorozatban 51 mérkőzésen szerzett pontot és kerek hármas átlagot ért el. (61G, 92A, 153P)

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Tampa nyerte Dallasban. Fordulatos volt a mérkőzés, a Bolts már a 62. másodpercben vezetett, de a Dallas egyenlített a játékrész közepén, majd a második harmadban a vezetést is átvette. A dél-keletiek megnyomták a középső etap második felét és hat perc alatt ütöttek hármat, 4-2-re módosítva az eredményt. A harmadik harmadra megint fordult a játék képe, a Stars óriási nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, aminek az lett az eredménye, hogy először szépítettek, majd négy másodperccel a befejezés előtt Mattias Janmark góljával kiharcolták a ráadást. A meccset végül Cory Conacher egyéni akciója döntötte el a hosszabbítás utolsó percében.

A Minnesota kikapott Arizonában ezzel véget ért az ötmérkőzéses győztes sorozata. A harmadik harmad ötödik percéig egy-egy gól született mindkét oldalon és semmi nem utalt arra, hogy az utolsó negyedóra nyolc gólt hoz majd. 1-1 után volt egy gyors gólváltás a harmad elején, majd a Coyotes ütött kettőt. A Wild szépített és bő hat perce maradt az egyenlítésre, de ez nem jött össze, sőt Jordan Martinook üres kapus gólja lezárta a meccset.

A Los Angeles kétgólos hátránnyal ment pihenni az első szünetre, ennek ellenére magabiztos győzelmet szerzett a Columbus ellen. A Kings összekapta magát az első pihenő alatt, ötöt ütött a folytatásban és egyet sem kapott. A második harmad elején három perc alatt egyenlített, majd Tanner Pearson emberelőnyös találatával a vezetést is átvette. A harmadik harmadban Jeff Carter emberhátrányból duplázta meg a hazaiak fórját, a végeredményt pedig a két gólt szerző és a meccs emberének megválasztott Alex Iafallo állította be.