Bravúrosan mentett pontot az Anaheim

A Ducks 21 másodperccel a befejezés előtt még kétgólos hátrányban volt. A St. Louis kicsúszott a legjobb nyolcból, a Detroit elrontotta a Rangers ünnepét.

Majdnem elszórakozta a győzelmet az Edmonton Anaheimben, de végül büntetőlövések után megszerezte a győzelmet. A mérkőzés feléig az Oilers kétszer is magához ragadta a vezetést, de a Ducks kétszer is egyenlített. Ezután érkezett Ryan Strome, akinek a duplájára még felelt Ryan Getzlaf, de Iiro Pakarinen góljával négy perccel a befejezés előtt ismét kettőre nőtt az Edmonton előnye. Ezután már mindenki elkönyvelte a vendégek sikerét, kivéve Rickard Rakellt, aki a hátára vette a csapatot és először 21 másodperccel a befejezés előtt szépített, majd 7 szekundummal a dudaszó előtt kiharcolta a hosszabbítást és az azt követő szétlövést. Az Edmonton végül Connor McDavid büntetőjével szerezte meg a sikert a harmadik körben.

Szépen indult, de rosszul végződött a Rangers?Red Wings összecsapás a hazaiak számára.  A találkozó előtt vonultatták vissza Jean Ratelle 19-es számát, de a gödörben lévő New York nem tudta győzelemmel köszönteni a játékost, hosszabbításban vereséget szenvedett az Original Six rangadón. A Detroit kezdett jobban és ellépett 2-0-ra a második harmad elején. A New York-iak rákapcsoltak és a harmadik harmad közepére kiegyenlítettek, a gólpasszt mindkét esetben az a Ryan Spooner szerezte, aki a Nash-trade keretében került a Gardenbe. A mérkőzést végül Trevor Daley döntötte el öt másodperccel a ráadás vége előtt, amikor tökéletesen szúrt bele Frans Nielsen lövésébe.

daley

A Nashville simán, kapott gól nélkül verte a St. Louist, amely a vereségnek köszönhetően a playoff-vonal alá csúszott. A Predators az első és a második harmadban is két-két gólt ütött, így az utolsó 20 percben már csak az volt a kérdés, hogy Pekka Rinne lehozza-e a meccset kapott gól nélkül. A finn hálóőr végül minden lövést hárított, összesen 27 lövést fogott és ebben a szezonban hatodszor maradt érintetlen a hálója.

A keleti utolsó Buffalo hazai jégen meglehetősen könnyedén verte a keleti második Bostont. A Sabres kezére játszott az, hogy a vendégek kapujában Anton Hudobin nem parádézott, az első harmadban 6 lövésből 2 gólt is kapott. A második harmadban hiába nyerte a Boston 16:8-ra a kapura lövéseket, mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, így az utolsó harmadot onnan kezdték ahonnan a másodikat. A két gólos különbség azonban nem maradt sokáig, az indiszponáltan védő Hudobin csúnyán elnézte Marco Scandella lövését, amivel el is döntötte a mérkőzést.

Kétgólos hátrányból, a túlórában nyert a Minnesota a San Jose ellen. A Wild 0-2 után nagyon rákapcsolt, elképesztő fölényben játszott a második és a harmadik harmadban. A 29:10-es lőlap meghozta az eredményt, a Minnesota egalizált, majd a ráadás vége előtt 12 másodperccel a korábban egy gólpasszt is kiosztó Jared Spurgeon góljával a győzelmet is megszerezte. A Sharks ebben a szezonban 24 alkalommal vezetett két harmad után és először szenvedett vereséget.

Jacob Markström nyerte meg a meccset a Vancouvernek Arizonában. A svéd hálóőr összesen 41 lövést fogott, ebből 16-ot a kritikus harmadik harmadban, amikor csapat csak hatszor vette célba a hazaiak ketrecét. A 6 lövésből azonban 2 is utat talált, a 12. percben Daniel Sedin talált be, két és fél perccel később pedig Darren Archibald mattolta az Arizona védelmét emberhátrányban.