Kiváló hétvégét zártak női csapataink

Az osztrák bázisú DEBL alapszakaszának dobogóján 3 magyar csapat végzett. A KMH Budapest rendezi az EWHL négyes döntőjét.

“A KMH EWHL-es együttese a Neuberg Highlanders otthonában lépett jégre ? áll a klub beszámolójában. ? Az első harmad kiegyenlített küzdelmet hozott, egyik fél sem tudott a kapuba találni. Szünetről újult erővel visszatérve azonban Stacey Scottnak sikerült rést ütni a védelmen és Tóth Enikő átadásából megszületett az első KMH-gól (1-0). A védelmünk nagyon jól dolgozott, az ellenfél csapata a második harmadban sem talált be a kapunkba, a 38. percben Gaitz Hanna kétgólosra növelte a magyar előnyt (2-0). A harmadik harmad második percében emberhátrányba kerültük, amit az ellenfél csapata ki is használt. Nem tartott sokáig az ellenfél lendülete, a 46. percben Averi Nooren és Dabasi Réka átadásából Horváth Tiffany talált a kapuba (3-1). Majd pár perccel később Szamosfalvi Petra készítette elő a korongot Averi Noorennek, aki gyönyörűen be is lőtte azt a hálóba (4-1). A harmad végén is teljes mértékben uraltuk a jeget, az ellenfél szabálytalankodását kihasználva az ötödik Hokiklub Budapest-gólt emberelőnyből Amie Varano szerezte Horváth Tiffany és Somogyi Vivien átadásából.

A magyar EWHL-csapat március első hétvégéjén hazai jégen játszik négyes döntőt. A március 3-i elődöntőben 20 órától a Bozen Eaglesszel találkoznak lányaink a Tüskecsarnokban, míg vasárnap az olaszok elleni mérkőzés kimenetelétől függően a Sabres Vienna?Salzburg Eagles párharc egyik csapatával mérkőznek meg.

A EWHL Final Four menetrendje (Tüskecsarnok):

2018. március 3., szombat, 16.45: EHV Sabres Wien (1)?DEC Salzburg Eagles (4)
2018. március 3., szombat, 20.00: KMH Budapest (2)?EVB Eagles Südtirol (3)

2018. március 4. vasárnap, 12.30: bronzmérkőzés
2018. március 4. vasárnap, 15.45: döntő

Mindeközben a KMH DEBL-csapatának idegenbeli meccse is magyar sikert hozott. A lányok szombaton Bécsben léptek jégre a SPG Caps Flyers/Highlanders vendégeként. Az első harmadban 1, míg az utolsó harmadban 2 gólt sikerült lőnie a budapesti csapatnak. A mérkőzés harmadik percében Szamosfalvi Petra volt a gólszerző, Tiziana Gadient asszisztjából. Előbbinek sikerült dupláznia, ugyanis az utolsó harmadban is betalált a kapuba. Egyedi Noémi megszerezte a KMH harmadik gólját is, Cselényi Viktória átadásából. A kapus, Sona  Hullova 100%-os teljesítményt nyújtott.

Szilágyi Levente (vezetőedző, KMH II): ”A sérülések miatt alacsony létszámmal tudtunk elutazni erre a mérkőzésre, ennek ellenére maximális teljesítményt tudott nyújtani a csapat. Mindenki a legjobb tudását produkálta és együtt dolgoztak, ez vezetett a győzelemhez. Büszke vagyok a lányokra, hiszen egész végig küzdöttek és jól játszottak. Erre a teljesítményre lehet építkezni a jövőben.”

A KMH II a 3-0-s győzelmével a DEBL első helyén zárta az alapszakaszt.”

Másik két DEBL-együttesünk is remekelt a hétvégén. Szombaton a Gepárd JE egy szabadtéri mérkőzésen 7-0-ra verte a Gric Zagrebet. Vasárnap az SPG Caps Flyers/Highlanders a MAC-Marilynhez látogatott. A magyar együttes Csiszér Tímea, Horváth Imola és Fecske Maja góljainak köszönhetően 3-2-re legyőzte az osztrákokat, így a DEBL-alapszakasz 3. helyén végzett.

A DEBL Final Four időpontjáról és helyszínéről nincs információnk.

A Gepárd szabadtéri mérkőzésről az alábbi videón láthatnak felvételeket.