Idén még nyeretlen a MAC Pesterzsébeten

És mivel a negyeddöntő második mérkőzésén elvesztette pályaelőnyét, ezen mindenképpen változtatnia kell, ha el akarja kerülni a magyar bajnokságok történetének egyik legnagyobb meglepetését.

A Ferencváros várhatja tehát kedvezőbb helyzetből a MAC elleni negyeddöntő harmadik mérkőzését. Az első mérkőzés kissé gyámoltalan kezdése után a második meccsen tökéletesen hajtották végre Greg Lindqvist vezetőedző mestertervét, felvették a ritmust, beleálltak az ütközésekbe, hamar kihasználtak egy emberelőnyt és 2-1-es hátrányban sem veszítették el a hitüket, így sikerült visszakapaszkodni és 4-2-re nyertek a Tüskecsarnokban. A szezonban először sikerült ez nekik, a lehető legjobbkor. Hétfőn hazai pályán várják a folytatást, ahol viszont még a MAC-nak nem sikerült nyernie idén.

FTC-MAC_20171022_DSC_0389-900

fotó: Claus János

Az esélyek természetesen ezzel még nem változtak meg alapvetően, Majoross Gergely csapatának most az a feladata, hogy emelje a koncentrációs szintet és végig kontroll alatt tartsa a mérkőzést. Ugyanakkor figyelemre méltó az a tény, hogy az eddig lejátszott hat harmadból mindössze kettőt nyert meg a MAC, tehát a Ferencváros eddig többnyire sikeresen tüntette el azt a különbséget a két csapat között, amely az alapszakaszbeli helyezések alapján megvan közöttük. Ez mindenképpen intő jel lehet a játékosok számára. A negyeddöntő eddigi két összecsapásán két játékos emelkedett ki, az első meccsen Pozsgai Tamás szerzett három pontot, a második Preston Shupe adott két gólpasszt azok után, hogy az első összecsapáson is ő szerezete a zöld-fehérek becsületgólját.

Hétfőn este hattól Pesterzsébeten jön a következő lehetőség, hogy további játékosok csatlakozzanak melléjük, ugyanis az évnek ebben a szakaszában mindig sok múlik azon, hogy a sztárjátékosok mellett kik tudnak előlépni valami kiugró teljesítménnyel.

Majoross Gergely (vezetőedző, MAC): A negyeddöntő harmadik mérkőzése következik most Pesterzsébeten, hosszú szériának nézünk elébe, erre is készültünk, az a lényeg, hogy okulni tudjunk az előző két mérkőzésből, amik jól működtek, azokat vigyük tovább, amin pedig változtatni kell, azon változtassunk. Bízom benne, hogy az energiaszintünk a két meccs nélküli napot követően még magasabb lesz és el tudjuk hozni a győzelmet Erzsébetről.

FTC–MAC 8-5

A zöld-fehérek megőrizték szezonbeli hazai veretlenségüket a középszakasz győztese ellen, amivel elvette a pályaelőnyét.

Az FTC jól indította a mérkőzést. A 2. perc közepén megszerezte a vezetést, miután a MAC nem tudott felszabadítani, Könczei Áron révén pedig ezt góllal büntették a ferencvárosiak. A 7. perc gólzáport hozott: előbb egy MAC-támadás végén Jesse Dudas egyenlített bombagóllal, aztán 16 másodperccel később Preston Shupe egy közelről bekotort koronggal újra előnyhöz juttatta a zöld-fehéreket, majd 25 másodpercre rá a hazaiak eladták a saját harmadukban a korongot, ezt Keegan Dansereau által góllal büntette a MAC. A 13. percben Nicholas Owen kék vonalas bombájával kihasználta az első emberelőnyét a Ferencváros, de 4 perccel később Christopher Bodo közelről egyenlített. Az első szünetre nem 3-3-as állással vonultak a csapatok, ugyanis Rafaj Attila góllal zárta a szólóját.

A gólzáporos első játékrész után a második húsz perc 1-1 gólt hozott: a meccs felénél Vladimir Dubek kihasznált egy emberelőnyt, közelről bekotorta a korongot, aztán pedig a harmad végén Tomás Klempa lőtt gólt egy keresztpassz után. A harmadik játékrészben meglépett az FTC, Jereme Tendler kétszer is betalált Bálizs Bencének. Az 56. percben Garát Zsombor kozmetikázott az eredményen, amikor beleszúrt Somogyi Balázs lövésébe. A 8-5-s végeredményt Könczei Áron állította be egy üres kapus góllal.

Az FTC 8-5-re nyert, 2-1-re vezet a 4 nyertes meccsig tartó párharcban. A két együttes kedden újra összeméri az erejét.

Végig tökéletesen együtt maradt a csapat

Így látták a vezetőedzők a Ferencváros győzelmét a MAC felett

Greg Lindqvist, vezetőedző, Ferencváros: ”Hogy mi volt a sikerünk kulcsa ezen az estén? A kemény munka és hogy végig tökéletesen együtt tudott maradni a csapat.”

Majoross Gergely, vezetedző, MAC: ”Kopaszító, őszítő első harmadot éltem át, egyáltalán nem azt a fajta játékot szeretném látni, hogy oda-vissza rohanunk a pályán, és nem tudjuk kontrollálni a mérkőzést. A második felvonásban megnyugodtunk, és magunk felé billentettük a mérleget. A harmadik harmadban viszont ahelyett, hogy elhittük volna, rendben van, amit játszunk, frusztrálttá vált a csapat, elkezdtünk erőltetni olyan dolgokat, amiket nem kellett volna.”

forrás: nso.hu

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 402 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Berkesi, Váczi.
Sevela: 89,4% (Pleszkán)
Bálizs: 70,8% (#2465)