Oroszok nagy napja az NHL-ben

Az olimpiai döntő éjszakáján az NHL-ben is kitettek magukért a legjobb játékosok, összesen 11 gólt és 8 asszisztot hoztak össze, Dadonov mesterhármast ért el, Kuznyecov 1+3-mal, Malkin 2+1-gyel zárt.

28 másodpercre volt szüksége a Philadelphia Flyersnek, hogy betaláljon Ottawában, ami Ivan Provorov révén sikerült is. A második NHL-es évét taposó 21 éves orosz bekknek ez volt a 11. gólja a szezonban és már csak egy pontra van a tavalyi teljesítményétől. A meccs ezzel együtt a harmadik harmad első felében dőlt el, amikor szűk öt perc alatt három gólt szerzett a Flyers és meglépett 5-1-re. A meccs hőse az a Brandon Manning volt, aki két gólt előkészített, majd egy lövése olyan szerencsésen pattant meg az oldalsó palánkon, hogy utána akadálytalanul pattogott be az Anderson által üresen hagyott kapuba. A Sens nem adta fel, a mérkőzés hajrájában lőtt még két gólt, de ez nem számított, 5-3-ra nyert a Philly, amely sorozatban ötödször győzött. A tavalyi draft második helyén választott Nolan Patrick betalált, egyhuzamban negyedik meccsén szerzett gólt.

Nem sok babér termett a Coloradónak Calgaryban. A gyors gólok napján Michael Frolík szerzett vezetést a 18. másodpercben, majd Mark Giordano növelte kettőre a hazaiak előnyét. Nathan MacKinnon ugyan még az első szünet előtt szépített, de a meccs felénél Sean Monahan emberelőnyös góljával visszaállt a kétgólos különbség. A harmadik harmadban csak a hazai csapat szerzett gólt, mégpedig kettőt. Így alakult ki az 5-1-es végeredmény.

Izgalmasabb volt az utolsó húsz perc New Jerseyben, ahol az Islanders lépett pályára. A vendégeknek Jordan Eberle szerezte meg a vezetést a 24. percben, ám a hajrában érkezett Kyle Palmieri és Taylor Hall, akik közül előbbi két gólt, utóbbi két asszisztot szerzett és fordított a Devils. Taylor Hall 14. meccsén talált be sorozatban, 9-9 gólt és asszisztot szerzett ez idő alatt.

Hiába szerzett kétszer is vezetést a Chicago Columbusban, a végén a hazaiak örülhettek. A Blue Jackets kétszer egyenlített, majd az 52. percben Josh Anderson lépett ki egy koronggal, megetette Duncan Keith-t, majd egy takarásból hajszálpontosan eleresztett lövéssel megszerezte a mindent eldöntő találatot is. Győzelmével a Blue Jackets két ponttal vezet a New York Islanders előtt a keleti konferencia második wild card helyéért folyó versenyben.

A középső harmadban hengerelt a Winnipeg, így a hazai pályán játszó Dallasnak esélye sem volt. Pedig Tyler Pitlick találatával már a tizedik másodpercben vezetett a Stars, ezt követően azonban jött a kritikusnak bizonyuló húsz perc, amely alatt a vendégek öt gólt szereztek. Patrik Laine büntetőt hibázott, de így is lőtt két gólt, a dán Nikolaj Ehlers 1+2-t, Dustin Byfuglien három gólpasszt ért el. A túloldalon Tyler Seguin és Alekszandr Radulov próbált lépést tartani a vendégekkel, mindketten 1+1-gyel zártak, ez azonban csak az 5-3-as vereséghez volt elég.

335. gólját szerezte Henrik Zetterberg a Detroit színeiben és ezzel beérte Ted Lindsay-t a franchise történetének ötödik legerősebb gólvágójaként. Ez volt a svéd csatár századik emberelőnyös gólja, amely végül a meccset is eldöntötte, 3-1-re győzött a Red Wings a Carolina ellen, amely hiába nyerte 12-5-re a kapura lövéseket az utolsó harmadban, feljebb zárkóznia nem sikerült.

dadonov

Jevgenyij Dadonov nyerte a lőpárbajt Jevgenyij Malkinnal szemben a Florida?Pittsburgh meccsen, és a végén a győzelemnek is ő örülhetett. A Penguins a 22 éves Tristan Jarryvel kezdett a kapuban, azonban a fiatal hálóőrt a meccs felénél le kellett cserélni, a Panthers ekkor már 4-1-re vezetett. Malkin ekkor robbantott, két gólt lőtt, amivel a harmadik harmad elejére minimálisra csökkent a hazai csapat előnye (4-3). Azonban a túloldalon is akadt egy jó formában lévő orosz bombázó, Jevgenyij Dadonov személyében, aki előbb visszaállította a kétgólos különbséget, majd miután a vendégek 5 perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek, a győztes gólt is megszerezte az 59. percben. Dadonovnak ez volt az első mesterhármasa az NHL-ben, Malkin 2+1-gyel zárt, de a harmadik harmad elején megsérült és már nem is tért vissza. Az első hírek szerint a lábával lehet baj, de nem súlyos a sérülés. A Pittsburgh hatos győzelmi széria után először szenvedett vereséget, a frissen megszerzett Derrick Brassard még nem játszott.

Nem indult békésen a Tampa Bay Lightning montréali vendégjátéka. Az első harmadban, 1-1-es állásnál, előbb Steven Stamkos akaszkodott össze Karl Alznerrel, miután az térdre veszélyesen ütközött Kucserovval, majd Victor Hedmannak támadt nézeteltérése Brendan Gallagherrel. A játékvezetők összesen 26 percnyi büntetést osztottak ki a négy játékosnak, de az eredmény nem változott. A középső harmadot a hazaiak nyerték 2-1-re, de Ryan Callahan emberelőnyös góljával a Lightning egyenlíteni tudott. A hosszabbításban kihagyott egy emberelőnyt a Tampa, így a büntetőkre maradt a döntést, amely végül a mezőnyből is eredményes Brayden Point találatával dőlt el. A 21 éves csatárnak igazán jól megy, második szezonjában 62 meccsen 56 pontnál jár, Nyikita Kucserov és Alex Killorn centereként. Győzelmével a Tampa visszavette a vezetést a ligában a Las Vegastól. A góllal és gólpasszal záró Kucserovnak ez volt a 27. mérkőzése idén, amelyen egynél több pontot szerzett, ez a legtöbb a ligában. A Montréalban nem nevezték a cseh veterán Tomas Plekanecet. A 35 éves center 981 meccset játszott az alapszakaszban, mindet a Canadiens színeiben, pihentetése két nappal a cserestop előtt arra utal, hogy komoly biznisz van készülőben.

Mitch Marnerre még a világ legjobb első sorának sem volt válasza. A Toronto szombaton a Bostont fogadta, amelyben a Marchand, Bergeron, Pastrnak alkotta sor hiába lőtt két gólt, Marner 1+3-mal válaszolt. Az Auston Matthewst sérülés miatt nélkülözni kényszerülő csapatnak szüksége is volt a 2015-ös draft negyedik helyén elkelt csatár pluszteljesítményére, hiszen a Bruins 22 perc alatt három gólt is szerzett. Marner az elmúlt nyolc meccsen 14 pontot szerzett, a Toronto egy ponttal előzi a Bostont az Atlantic-divízióban, de a Bruins 5 meccsel kevesebbet játszott. Rossz hír a bostoni szurkolók számára, hogy a meccs végén Bergeront rögzítéssel a lábán látták kijönni az arénából, állapotáról egyelőre nincs pontosabb információ. Ez volt a Toronto tizedik hazai győzelme, ami rekord a franchise történetében, 1953-ban és 2007-ben volt ilyesmire példa.

Jevgenyij Kuznyecov volt a Buffalo elleni meccs nyerőembere Washingtonban. Az orosz csatár előbb vezetést szerzett csapatának az 50. másodpercben, majd nem kevesebb, mint három gólpasszt osztott ki, így a fővárosiak simán nyertek a liga egyik leggyengébb csapata ellen. Alekszandr Ovecskinnek is jól ment, két gólt szerzett, 38 góljával ő a liga legeredményesebb támadója. A szombati volt karrierje 983. mérkőzése, természetesen mindet a Capitals színeiben játszotta, amivel beállította Calle Johansson rekordját.

Gólszegény mérkőzésen nyert az Arizona az Anaheim ellen. A Coyotes a hatodik percben szerzett vezetést Jason Demers révén, és bár összesen 38 alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel, csak az üres kapuba sikerült betalálni egy perccel a rendes játékidő vége előtt, ezzel nyertek 2-0-ra. A túloldalon Antti Raanta 26 lövést fogott, ez volt szezonbéli második shutoutja.

Hatalmas izgalmak után nyert az Edmonton Los Angelesben. Anton Szlepisev az 51. másodpercben szerzett vezetést a vendégeknek, majd Leon Draisaitl duplázta meg az előnyt a második harmadban. A Kings kétszer is felzárkózott egy gólra, ekkor jött el a liga történetének egyik legeseménydúsabb utolsó perce. Előbb a vendégek találtak be az üres kapuba, 4-2-re alakítva az állást, majd Dustin Brown ért bele gólt érően Drew Doughty lövésébe 19 másodperccel a vége előtt. Anze Kopitar elhozta a bulit, majd 8 másodperccel később ismét Brown próbálkozott. Első lövését védte Talbot kapus, ám a kipattanó ellen már tehetetlen volt. Úgy tűnt, hosszabbítás következik, azonban a War Room közbeszólt, és a kapus akadályozása miatt végül érvénytelenítették a találatot. Ezzel az Oilers nyert 4-3-ra. Ilyesmire elég régen volt példa, hiszen utoljára 2011-ben tudtak nyerni a Staples Centerben, ezt követően 12 vereség következett.