Öt emberelőnyös gólt ütött a Colorado

Tyson Barrie mind az öt találatból kivette a részét, ezzel új franchise-rekordot állított fel. Anze Kopitar 900. mérkőzésén a 800. pontját szerezte. Phaneuf ismét betalált.

Elképesztő mérkőzésen, háromgólos hátrányból nyert a Colorado Vancouverben, köszönhetően a fantasztikus emberfóros játékának. A Canucks a második harmad derekán már 4-1-re vezetett, így eldőlni látszott a mérkőzés. Az Avalanche azonban nem adta fel és még a harmad vége előtt minimálisra csökkentette a különbséget. A harmadik harmad vége előtt három perccel a denveri csapat az egyenlítő gólt is megszerezte, természetesen fórból, Tyson Barrie révén. 4-4 után jöhetett a ráadás, ahol ismét előnybe került a Colorado és amit ismét kihasznált Nathan MacKinnon révén, megszerezve ezzel a pluszpontot. Az Avalanche öt emberelőnyös góljából Tyson Barrie egy találattal és négy előkészítéssel vette ki a részét, ami új csapatcsúcs és nemcsak a hátvédekre nézve, hanem az egész Quebec/Colorado-franchise történelmét figyelembe véve.

Kiélezett mérkőzésen nyert a Los Angeles Winnipegben, ahol ismét főszereplő volt a frissen megszerzett Dion Phaneuf. Az Ottawától érkező hátvéd a Senatorsban 53 találkozón ütött hármat, új állomáshelyén azonban négy mérkőzés is elegendő volt a számára, így átigazolása telitalálatnak bizonyult a Los Angeles részéről. A kanadai városban a Jets szerzett vezetést, amire a Kings két emberelőnyös góllal válaszolt, közte Phaneuf találatával. A Winnipeg Dustin Byfuglien góljával még szépített a harmad végén, de a Kings újabb két góllal lerázta az ellenfelét az utolsó játékrészben. A második gólt, a győztes gólt Dustin Brown ütötte Anze Kopitar átadásából, akinek ez volt a 800. pontja. A Winnipeg harmadik gólja az utolsó percben csak szépségtapasz volt.

Anze Kopitar

Egyetlen gól döntötte el a Toronto?Florida meccset a hazaiak javára. Ezt James van Riemsdyk ütötte az első harmad utolsó percében. A 25. gólját szerző szélső mellett Frederik Andersent kell kiemelni, aki kereken 40 védéssel szerzett shutoutot, ebben a szezonban ötödször.

A két kapus közötti különbség döntötte el a New Jersey?Columbus meccset a vendégek javára, akik három vereség után nyertek újra. A Devilsben Keith Kinkaid csak 17 lövést fogott, míg a Jacketsben Szergej Bobrovszkij 30 lövést hárított. A Jersey egyetlen gólját Taylor Hall ütötte, aki tovább nyújtotta a sorozatát és egymás után a 19. mérkőzésén szerzett pontot.

Jakub Vorácek volt a Philadelphia hőse a Montreal ellen. A cseh szélső az első gólban előkészítőként volt jelen, a másodikat és a harmadikat pedig maga lőtte. Vorácek először másfél perccel a befejezés előtt talált be, kiharcolva a ráadást, másodszor pedig hosszabbításban, eldöntve a mérkőzést. A Philly az utolsó kilenc mérkőzésén 16 pontot szerzett, a megszerezhető 18-ból.

A Tampa Bay simán nyert Washingtonban a csoportelsők rangadóján. A Bolts már az első játékrészt követően 3-0-ra vezetett, köszönhetően a duplázó Brayden Pointnak. A Capitals hosszú hajrát nyitott, visszakapaszkodott egy gólra, de a harmadik harmad közepén Nyikita Kucserov eldöntötte a mérkőzést.

A Nashville győzött Detroitban, ezzel megszakította hétmeccses nyeretlenségi sorozatát az autóvárosi csapat ellen. Az első harmad egyértelműen a vendégeké volt, amit két góllal nyomatékosítottak is. A második és a harmadik harmadban a Wings egyaránt 14:7-re nyerte a kapura lövéseket, de ez is kevés volt a sikerhez, mert Viktor Arvidsson a befejező játékrész ötödik percében megszerezte a győztes találatot.

15 percbe sűrűsödött minden esemény St. Louisban a Blues?Sharks meccsen. A második harmad elején volt egy gyors gólváltás, majd a játékrész közepén szűk három perc ütött kettőt a San Jose, amire Vlagyimir Taraszenko válaszolt a dudaszó előtt. A befejező etapban a Blues mindent megtett az egyenlítésért, de hiába játszott hatalmas fölényben, Martin Jones mindent védett. A St. Louis ebben a szezonban először vesztett el négy mérkőzést egyvégtében.

Kétgólos hátrányból nyert a Boston Edmontonban. A Bruins 45 percig gólképtelen volt, nem találta az utat Cam Talbot kapujához. A jeget végül Noel Acciari törte meg, ami után lendületbe jött a Bruins. Öt perc elteltével Matt Grzelcyk egyenlített, egy perccel a befejezés előtt pedig David Krejci a győztes gólt is megszerezte.

Két újabb üzlet kötettett az éjjel az NHL-ben. A San Jose megszerezte a Toronto csatárát, Eric Fehrt, akiért egy 2020-as hetedik körös választási jogot kapott. Ettől nagyobb üzletet kötött a Rangers és a Bruins. A kiárusítást tartó New York-iak Nick Holdent küldték Bostonba egy 2018-as harmadik körös választásért és Rob O’Gara játékjogáért.