Exkluzív klubban Ovecskin

A Washington orosz gólgyárosa 10. alkalommal érte el a 35 gólos határt. Ez csak öt játékosnak sikerült korábban egyazon klubban. A Boston virtuálisan utolérte a Tampát, hazai jégen maradt gólképtelen a Vegas. Mrázeket a Flyersbe cserélte a Detroit.

Egy rövidzárlat elég volt az Islandersnek, hogy elbukja a Minnesota elleni mérkőzést. Brooklynban még vezettek a hazaiak 2-1-re, de a mérkőzés derekán a Wild hármat ütött négy perc alatt, ami döntőnek bizonyult. A New York-iak még a harmad vége előtt szépítettek, de az egyenlítő találatot még úgy sem sikerült bevinniük, hogy az utolsó 20 percben 17:9-re nyerték a lőpárbajt. A vendégek számára a győzelmet Jason Zucker biztosította be három perccel a befejezés előtt.

Nehezen nyert a Washington Buffalóban. A Metropolitan-csoport listavezetője kétgólos előnnyel várta az utolsó húsz percet és nyeregben érezhette magát. A Sabres azonban rákapcsolt, szépített, de a 17:6-os kapura lövési arány ellenére csak 2-1-re nyerte a harmadot és elbukta a mérkőzést. A 35. gólját szerző Alekszandr Ovecskin tizedszer jutott ebbe a magasságba. Egy franchise-ban minimum tíz 35 gólos szezont csak Bobby Hull (11), Mario Lemieux (11), Luc Robitaille (11), Marcel Dionne (11) és Mike Bossy (10) tud felmutatni.

ovecskin4

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Boston nyerte Calgaryban. A Bruins az első, a Flames a második harmadban talált be, így a döntés 1-1 után a ráadásra maradt, ahol Brad Marchand szólójából szerzett gólja döntötte el a pluszpont sorsát. A Bruins a győzelemmel egy pontra megközelítette a listavezető Tampát, úgy, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél.

Gond nélkül nyert a Nashville az Ottawa ellen. A Predators az első két játékrészt egyaránt 2-1-re nyerte, a harmadik harmad közepén pedig egy újabb találattal bebiztosította a győzelmét. A Predsben öt játékos is két pontot szerzett, de közülük is kiemelkedett Viktor Arvidsson a két góljával és a kilenc kapura lövésével.

Legutóbbi győzelmével nem tudott tartósan a győzelem útjára lépni a Chicago, a Hawks hétfőn ismét kikapott saját közönsége előtt, legutóbbi tíz hazai meccsből a kilencedik alkalommal. A Kings két harmad után már 3-0-ra vezetett, többek között annak a Dion Phaneufnek a góljával, aki a harmadik mérkőzésén a második gólját szerezte az új csapatában. A Chicago szurkolói csak annak örülhettek, hogy Patrick Kane a 800. mérkőzést játszotta.

Meglepetésre gólt sem tudott ütni saját pályáján az a Golden Knights, amelyik a liga egyik legjobb hazai mutatójával rendelkezik. A Vegast az Anaheim nullázta le, ami azonban vezéráldozatot követel. A hibátlanul védő John Gibson ugyanis megsérült és a harmadik harmadra Ryan Miller vette át a helyét a vasak között. Így a két kapus közösen ért el shutoutot Gibson 13, Miller 20 védésének köszönhetően.

A cserestop közeledtét jelzi, hogy újabb üzlet köttetett, a Philadelphia megszerezte a Detroit kapusát Petr Mrázeket, akiért egy feltételes 2018-as negyedik és egy 2019-es harmadik körös draftjogot adott. A Flyersnek azonnal szüksége volt egy tapasztalt kapusra, hiszen az első és második számú poszton szereplő Brian Elliott és Michal Neuvirth is sérült, így hetekre az első NHL-es szezonját futó, ott mindössze négy meccsen pályára lépő Alex Lyonra hárult volna a csapat playoff-reményeinek életben tartása, ami 3,27-es meccsenkénti kapott gólátlagát, illetve 89,5%-os védési hatékonyságát tekintve nem lett volna egy életbiztosítás. Mrázek ezzel szemben tapasztalt kapus, aki védett már a rájátszásban is, ráadásul idén jó formában van, de Jimmy Howard mögött így sincs esélye első számú kapusnak lenni.