Faulk klasszikus triplát vágott

Az NHL történetében mindössze két hátvéd volt erre képes. A 21. hét statisztikái és érdekességei.

Február 12.

Oilers?Panthers 5-7

17. alkalommal fordult elő az NHL történetében, hogy két csapat is büntetőt lőhetett egy mérkőzésen, de ez volt az első alkalom, hogy mindkét csapat értékesíteni tudta. Az Edmonton részéről Leon Draisaitl, a Florida részéről Jevgenyij Dadonov volt eredményes.

Korábban háromszor fordult elő, hogy két gól is született rávezetésből, de mindhárom esetben egy csapatból került ki a két játékos: 1982. február 11-én a Detroit?Vancouver mérkőzésen Thomas Gradin és Ivan Hlinka talált be a vendégek részéről, 2009. december 30-án a San Jose?Washington találkozón Ryane Clowe és Joe Thornton volt eredményes a hazaiak oldaláról, míg 2017. március 19-én a New Jersey?Columbus meccsen Lukas Sedlak és Brandon Dubinsky értékesítette a büntetőt a Jackets részéről.

Pavel Bure és Steve Reinprecht után Vincent Trocheck lett a harmadik játékos a Florida történetében, aki egy harmad alatt mesterhármast ütött.

Coyotes?Blackhawks 6-1

Közel három év után fordult elő ismét, hogy négy arizonai játékos is góllal és gólpasszal zárt. A Chicago ellen Clayton Keller, Max Domi, Tobias Rieder  és Alex Goligoski, míg 2015. április 4-én a San Jose ellen a Shane Doan, Oliver Ekman-Larsson, Sam Gagner, Mark Arcobello kvartett.

Február 13.

Hurricanes?Kings 7-3

Justin Faulk az NHL történetének 96. hátvédje, aki mesterhármast szerzett, és mindössze a harmadik az NHL történetében, aki klasszikus triplát ütött. A franchise történetében Faulk az ötödik hátvéd, aki triplázni tudott, a Hartfordban Mark Howe (1980), a Carolinában Sandis Ozolins (2001), Joe Corvo (2008) és Jaccob Slavin (2017) triplázott.

Klasszikus mesterhármast ezt megelőzően csak Al MacInnis (1996/97, 1998/99) és Dustin Byfuglien (2007/08) ütött a hátvédek között.

justin faulk

Predators?Blues 4-3

Filip Forsberg lett a Nashville történetének második játékosa, aki alapszakaszmeccs hosszabbításában büntetőt lőhetett. Forsberg betalált, akárcsak David Legwand 2000. december 23-án a Rangers ellen a Gardenben.

Jets?Capitals 4-3

Amióta az Atlanta Winnipegbe költözött, mindössze másodszor fordult elő, hogy a Jets úgy nyerjen, hogy fél perccel a vége előtt még vesztésre állt. A Washington ellen Mark Scheifele egyenlített, Tyler Myers pedig győztes gólt szerzett. A korábbi egyetlen eset 2017. március 30-án történt az Anaheim ellen, amikor Dustin Byfuglien egyenlített, Mark Scheifele pedig győztes gólt lőtt.

Islanders?Blue Jackets 1-4

A 20 éves Zach Werenski lett a Columbus történetének legfiatalabb hátvédje, aki három gólpasszt adott. A korábbi csúcsot Rostislav Kesla tartotta, aki 23 évesen adott három gólpasszt 2006. január 28-án a Nashville ellen.

Sabres?Lightning 5-3

Több mint hat év után szerzett buffalói játékos két egymást követő meccsen legalább három pontot. 2011. november 8-án és 11-én Derek Roy, a Colorado és a Tampa ellen Ryan O’Reilly.

Wild?Rangers 3-2

Marian Gáborík, Brian Rolston és Zach Parise után Eric Staal lett a Minnesota történetének negyedik játékosa, aki két egymást követő évben legalább 25 gólt szerzett.

Február 14.

Maple Leafs?Blue Jackets 6-3

Nazem Kadri harmadszor érte el a 20 gólos határt a Toronto tagjaként. Az elmúlt 30 évben, azaz 1987 óta Kadri mellett mindössze két olyan Toronto által draftolt játékos volt, aki három szezonban is elérte a 20 gólos határt: Szergej Berjozin (4) és Olekszij Ponyikarovszkij (3).

Avalanche?Hurricanes 2-0

Szemjon Varlamov negyedszer ért el shutoutot a Coloradóban, úgy, hogy minimum 40 lövést védett. A Quebec/Colorado franchise-ban Varlamov előtt összesen négy ilyen shutout volt, Patrick Roy kétszer, Craig Billington és Reto Berra egyszer-egyszer védett hibátlanul minimum 40 védéssel.

Február 15.

Penguins?Kings 3-1

Matt Murray a 100. mérkőzésén a 62. győzelmét szerezte. A 1967-es expanzió óta csak Chris Osgood (69), Michel Larocque (67), Bob Froese (67), Ken Dryden (63) és Andy Moog (63) ért el több győzelmet az első 100 meccsen, Pete Peeters pedig ugyanannyin, mint Murray.

Wild?Capitals 2-5

Alekszandr Ovecskin zsinórban a 12. Minnesota elleni mérkőzésén szerzett pontot. Ovecskin sorozata 2008. november 24-én indult, azóta a 12 meccsen 23 (14+9) pontot termelt.

Islanders?Rangers 3-0

Jaroslav Halák 50 védéssel ért el shutoutot, ez éppen 1 védéssel maradt el a franchise-rekordtól, amit Glenn Helay tart. Healy 1990. január 16-án 51 lövést fogott a Vancouver ellen 3-0-ra megnyert meccsen.

Az újonc Mathew Barzal hetedszer szerzett legalább három pontot és negyedik alkalommal adott legalább három gólpasszt. Utóbbival beállította Bryan Trottier újonc-rekordját, előbbi műfajban még két hárompontos mérkőzés kell a rekord beállításához.

Golden Knights?Oilers 4-1

William Karlsson lett a hetedik játékos, aki az 1967-es bővítés óta elsőéves csapatban legalább 30 gólig jutott. A korábbi hat játékos: Wayne Connelly (1967/68, North Stars, 35), Gilbert Perreault (1970/71, Sabres, 38), Rosaire Paiement (1970/71, Canucks, 34), Brian Bradley (1992/93, Lightning, 42), Scott Mellanby (1993/94, Panthers, 30) és Geoff Sanderson (2000/01, Blue Jackets, 30).

william karlsson

Coyotes?Canadiens 5-2

Keith Ballard, Martin Hanzal és Kyle Turris után Clayton Keller lett az Arizona történetének negyedik újonca, aki egy mérkőzésen négy pontot szerzett.

Február 16.

Islanders?Hurricanes 3-0

A kapura lövési statisztika 1955-ös bevezetése óta az Islanders lett az NHL történetének első csapata, amely úgy ért el két egymást követő meccsen shutoutot, hogy legalább 45 lövést kapott. A Rangers ellen Halák 50, a Carolina ellen Greiss 45 lövést hárított.

John Tavares negyedszer érte el a 30 gólos határt, ennél többet az Islesben csak Bryan Trottier (11), Mike Bossy (10), Clark Gillies (6) és Pat LaFontaine (6) tud felmutatni.

Stars?Blues 2-1

John Klingberg a 279. mérkőzésén a 200. pontját szerezte. Az elmúlt 25 szezonban ennél jobb teljesítményt csak Erik Karlsson ért el, akinek 272 meccs kellett a 200 ponthoz. A harmadik Mike Green 297 találkozóval.

Blue Jackets?Flyers 1-2

Wayne Simmonds zsinórban az ötödik szezonjában ütött legalább 20 gólt. A Flyersben legutoljára Mark Recchinek volt ilyen sorozata 1999 és 2004 között.

Február 17.

Sabres?Kings 2-4

Anze Kopitar nyolcadik alkalommal érte el a 25 gólos határt a Los Angelesben, ezzel holtversenyben a harmadik helyen áll a Dave Taylor, Bernie Nicholls párossal. A lista élén Marcel Dionne és Luc Robitaille áll 11-11 25 gólos évaddal.

Wild?Ducks 2-3

A találkozó a szétlövések 11 körben dőlt el Nick Ritchie góljával. A 11 körös párbaj új franchise-rekord a Minnesota történetében.

Coyotes?Oilers 1-0

Antti Raanta 40 védéssel ért el shutoutot, ezzel beállította az egygólos meccsre érvényes házi csúcsot. Bob Essensa 1991. november 16-án szintén 40 lövést fogott a New Jersey ellen megnyert 1-0-ra végződő meccsen.

Penguins?Maple Leafs 5-3

Jevgenyij Malkin hatodik oroszként (Fjodorov, Ovecskin, Mogilnij, Kovaljov, Dacjuk) és negyedik pittsburghi játékosként (Lemieux, Jágr, Crosby) elérte a 900 pontos határt.

Patrick Marleau lett a Toronto történetének legidősebb játékosa, aki elérte a 20 gólos határt. A korábbi rekordot Nom Ullman tartotta az 1973/74-es szezonból, aki csak 89 nappal volt fiatalabb mint Marleau.

malkin 900

Blackhawks?Capitals 7-1

Patrick Kane lett a 16. amerikai születésű játékos, aki elérte az 500 gólpasszos határt. A félezer gólpasszal Kane a hatodik a házi rangsorban Stan Mikita, Denis Savard, Doug Wilson, Bobby Hull és Steve Larmer mögött.

Lightning?Devils 3-4

A New Jersey kapusa, Eddie Lack 48 lövést védett, ami új franchise-rekord nem hosszabbításos mérkőzésen a Devils történetében.

Február 18.

Rangers?Flyers 4-7

Bruce Hoffort (1989) és Dominic Roussel (1991) után Alex Lyon lett a Philly történetének harmadik kapusa, aki a padról beszállva szerezte meg az első győzelmét az NHL-ben.

Claude Giroux a 200. gólját ütötte.

Maple Leafs?Red Wings 3-2

Auston Matthews az utolsó percben szerezte a győztes gólt. A Toronto a 664. Detroit elleni alapszakasz mérkőzésén mindössze ötször fordult elő, hogy az utolsó percben született a győztes találat. Matthews előtt Darryl Sittler (1975), Peter Ihnacak (1985), Eddie Olczyk (1989) és Brian Bradley (1992) döntött a hajárban.

Hurricanes?Devils 2-3

Az újonc Nico Hischier egymás után a negyedik mérkőzésén ütött gólt. A New Jerseyben csak egy elsőévesnek volt ilyen sorozata, mégpedig Greg Adamsnak az 1984/85-ös évadban.

Jeff Skinner a 200. gólját ütötte, akárcsak Claude Giroux. Legutóbb 1991. december 3-án fordult elő, hogy két játékos is ugyanazon a napon ütötte a 200. gólját, mégpedig Joe Nieuwendyk és Petr Klima.

Jets?Panthers 7-2

Több mint nyolc év után adott ismét két winnipegi játékos egy mérkőzésen három gólpasszt. A Florida ellen Tyler Myers és Blake Wheeler, míg 2010. január 2-án az Islanders ellen még a jogelőd Atlanta tagjaként Ilja Kovalcsuk és Toby Enstrom.

Avalanche?Oilers 2-4

Wayne Gretzky, Glenn Anderson, Jari Kurri, Mark Messier, Blair MacDonald és Petr Klima után Connor McDavid a hetedik edmontoni játékos, aki egy szezonban három mesterhármast ütött.