Hall zsinórban a 18. meccsén szerzett pontot

A New Jersey játékosáé az NHL-szezon leghosszabb sorozata. Connor McDavid idei harmadik tripláját ütötte, a Flyers és a Jets is hetet lőtt.

Hosszabbításban nyert a New Jersey Carolinában. A Devils kétszer szerzett vezetést, a Hurricanes kétszer egalizált, másodszor 1 perccel a befejezés előtt Jeff Skinner révén. A Devils harmadszor is előnybe került, fél perccel a ráadás befejezése előtt, amely a győzelmet jelentette a vendégeknek. A győztes gólt Taylor Hall szerezte, aki ezzel tovább nyújtotta sorozatát.

A Pittsburgh a hetedik percben már kettővel ment Columbusban és végül simán, 5-2-re hozta a csoportrangadót. A Pens szekerét ezúttal a kiegészítő emberek húzták, Riley Sheahan már az első harmadban duplázott, Jake Guentzel pedig három pontot tett a közösbe. A Columbus a vereséggel kicsúszott a keleti legjobb nyolcból, a Penguins viszont megelőzte a Washingtont a csoport élén, ám három mérkőzéssel többet játszott, mint a vetélytársa.

11 gólos mérkőzésen nyert a Flyers a Rangers vendégeként. 4-4-ig felváltva potyogtak a gólok, de ezután már csak a Philly talált be és végül 7-4-es győzelemmel távozott a Gardenből, az utolsó 16 mérkőzésből harmadszor. Claude Giroux 200. gólját ütötte, Alex Lyon pedig a cserepadról beugorva 25 lövést védett és élete első győzelmét szerezte az NHL-ben.

giroux 200

Az Edmonton szakította meg a Colorado tíz meccset felölelő győztes hazai sorozatát. Az Avalanche hiába vezetett kétszer is, 1-2 után az Oilers hármat ütött a befejező játékrészben, amiből Connor McDavid kettőt vállalt magára. Mivel az Oilers kapitánya szerezte csapata első gólját is, így mesterhármast szerzett, ebben a szezonban harmadik alkalommal, amivel befogta a listavezető Alekszandr Ovecskint.

A Toronto egy utolsó percben szerzett góllal nyerte a detroiti Original Six-rangadót. 2-2-ig egyszer-egyszer vezetett a Leafs és a Wings is és már mindenki a hosszabbítást várta, kivéve Auston Matthewst, aki fél perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést. A két csapatnak ez volt a 664. mérkőzése, de mindössze ötödször fordult elő, hogy a Toronto az utolsó percben szerezzen győztes gólt.

Egy hetessel szórta meg a Winnipeg a Floridát. 39 percig nem úgy tűnt, hogy a Jets kiüti a Pantherst, ugyanis ekkor még 2-2 állt az eredményjelzőn. A következő 19 percben azonban kinyílt a gólzsák, a Winnipeg egy ötöst hintett és zsinórban a harmadik győzelmét szerezte. Tyler Myers és Blake Wheeler három előkészítéssel, Kyle Connor két góllal keserítette a délkeletiek estéjét.

A San Jose korán lerendezte a Dallas elleni mérkőzést. A Sharks az első harmadban négyet ütött a Starsnak, amiből Mikkel Bödker kettőt vállalt magára. A folytatásban is csak a San Jose volt a jégen és egy újabb találattal végleg lezárta a találkozót. A vendégek csak a harmadik harmadban tudtak kozmetikázni az eredményen két góllal, amikor már minden eldőlt.