A szétlövés 11. köre döntött Minnesotában

A maratoni párbaj végén az Anaheim örülhetett. Malkin megszerezte a 900. pontját, Kane az 500. gólpasszát, a Vegas újabb rekordot állított fel, Hamilton mesterhármasa mit sem ért.

Már semmi meglepő sincs abban, hogy a Rangers kikapott, Henrik Lundqvist pedig a lecserélés sorsára jutott. A New York-iak ezúttal Ottawában szenvedtek vereséget, ahol a Senators mind a három játékrészt 2-1-re nyerte. A hazaiaknál a Rangers korábbi csatára, Derick Brassard villogott egy góllal és két gólpasszal, míg a vendégek legjobbja a duplázó és a cserestop előtti időszak egyik legkeresettebb játékosa, Michael Grabner volt.

Simán nyert a Los Angeles Buffalóban. A Kings az első harmadban ütött egyet, a másodikban pedig még hármat öt perc alatt, így a második szünet kezdetére eldöntötte a találkozót. Anze Kopitar és Michael Amadio duplája után csak a harmadik harmadban tudott kozmetikázni az eredményen a Sabres.

A játéknap egyetlen szétlövését a Minnesota?Anaheim csata hozta, ahol a Ducks maratoni párbaj után nyert. A rendes játékidőben egyszer-egyszer vezetett a Wild és a Ducks is, és ugyanez volt a helyzet a szétlövések során az első négy körben. A következő hat páros egyik tagja sem talált be, a döntés a 11. párra maradt, ahol az Minnesota részéről először Mathew Dumba hibázott, az Anaheim oldaláról viszont Nick Ritchie nem. A 11 körös párbaj a Minnesota részéről új franchise-rekord.

A 400. mérkőzésén jégre lépő Dougie Hamilton révén hiába szerzett 26 év után ismét Flames hátvéd mesterhármast ? ez 1992-ben Al MacInnisnek sikerült ?, ez is kevésnek bizonyult a Florida ellen. A kanadai nagyvárosban a második harmad elején  1-1 állás után indult be a Panthers, amikor öt perc alatt háromszor köszönt be. 4-1 után Hamilton szépített, de a Florida a harmadik harmad elején két perc alatt ismét kettőt ütött és végképp lezárt a mérkőzést. Hamilton harmadik gólja csak a kozmetikázásra volt elég.

hamilton

Christian Dvorak egyetlen gólja döntötte el az Arizona?Edmonton mérkőzést Phoenixben a Coyotes javára. A győztes találat a negyedik percben esett, ezután a hazai játékosok Antti Raanta teljesítményére bízták magukat, aki 40 hárítással és shutouttal zárta a meccset. Az Arizona ebben a szezonban először nyert négy meccset zsinórban.

Tampában felbillent a pálya, a Bolts 51:28-ra nyerte kapura lövéseket, de ez is kevésnek bizonyult a New Jersey ellen. A vendégek kapujában Eddie Lack 48 lövést fogott és győzelemre vezette a Devilst. A meccs fordulópontja 2-1-es hazai vezetésnél volt, amikor a Devils három perc alatt ütött kettőt a második játékrész elején, ami még egyel megtoldott a harmadikban. Steven Stamkos még emberelőnyben szépített, de a fennmaradó 14 percben a Tampa nem tudta megszerezni az egyenlítő találatot.

Az utolsó harmadban dőlt el a Pittsburgh?Toronto csata a Pingvinek javára. 40 perc után 3-3-as állásnál mentek pihenni a csapatok, az utolsó játékrészben viszont már csak a Penguins volt eredményes Olli Maatta és Bryan Rust révén. A találkozó legjobbja a három ponttal záró Jevgenyij Malkin volt, aki hatodik oroszként (Fjodorov, Ovecskin, Mogilnij, Kovaljov, Dacjuk) és negyedik pittsburghi játékosként (Lemieux, Jágr, Crosby) érte el a 9oo pontos határt.

20 percig bírta a tempót a Montreal Vegasban, ezután a Knights simán bedarálta a Canadienst. A Habs 1-0 után még egyenlített, sőt 3-1 után is még szépíteni tudott, így 3-2-es hazai vezetéssel mehettek a csapatok az első pihenőre. A Vegas viszont ezután esélyt sem adott a vendégeknek, újabb három góllal eldöntötte a mérkőzést. A Knights 22. hazai győzelmét szerezte a szezonban, újonc csapatként csak a Hartford Whalers jutott eddig még az 1979/80-as szezonban.

Petr Mrázek a Nashville mumusa. A Detroit hálóőre továbbra is 100%-os a Predators ellen, karrierje hatodik meccsén a hatodik győzelmét szerezte. Mrázek ezúttal 31 lövést fogott és mindössze öt perccel a vége előtt kapitulált emberhátrányban. Mrázek mellett Luke Witkowski emelkedett ki, aki karrierje első gólját ütötte az NHL-ben.

Óriási pofonba szalad bele a Washington Chicagóban. A Hawks 44 lövéssel és egy hetessel szórta meg a fővárosi csapatot, így zsinórban nyolc elvesztett hazai mérkőzés után ünnepelhetett ismét győzelmet a United Centerben. A meccs legjobbja Jonathan Toews és Patrick Kane voltak, a Hawks kapitánya egy gólt lőtt, kettőt pedig előkészített, társa egyet lőtt és egy gólpasszt adott, amely a félezredik volt pályafutása során.

A hetek óta bombaformában játszó Boston meglepetésre nagyon simán kikapott Vancouverben. A Bruins 18:8-ra nyerte az első harmadban a lőpárbajt, ennek ellenére a Canucks nyerte a játékrészt 4-0-ra. A folytatásban megmaradt a Boston fölénye, összességében 45:23-ra nyerték a kapura lövéseket, de az ihletett módon védő Anders Nilsson eszén csak egyszer tudott túljárni. A svéd hálóőr hét elvesztett mérkőzés után nyert ismét.