Lengyelország?Magyarország 2-3

Gyors és hajtós mérkőzésen kétszer is hátrányból állt fel, és otthonában győzte le vb-ellenfelünket Jarmo Tolvanen nagyon lelkes csapata.

A katowicei EIHC-torna zárónapjának első találkozója egyetlen gólt hozott, melyen Kazahsztán lőtt, amely így veretlenül zárt. Telt ház és 50 lelkes magyar szurkoló várta a katowicei EIHC-torna ezüstmérkőzésén a lengyel és a magyar csapatot. A házigazdák kezdték lendületesebben a mérkőzést. Ennek támadások, helyzetek és kiállítások lettek az eredményei. Nagyon hatékonyan védekeztünk, de néhányszor Rajna Miklós kiváló reflexeire és szükségünk volt. Nem panaszkodhattunk a szerencsére sem, mert bár kevés akciót vezettünk, mégsem tudott ellenfelünk előnybe kerülni.

Mindazonáltal az biztosnak tűnt, hogy ha ugyanebben a mederben folynak tovább a dolgok, nem lesz könnyű esténk. Sajnos ez a feltevés gyorsan be is igazolódott, a 24. percben Lengyelország megszerezte a vezetést, teljesen megérdemelten. A második harmadban ismét csak nem sikerült ellenfelünk fölé nőni. A lengyelek jól támadtak le, ami nem ízlett a mieinknek, így 40 perc játék után azt állapíthattuk meg, hogy ellenfelünk dominál, mi pedig alkalmazkodunk a stílusához. Bár a második válogatott mérkőzésén játszó Odnoga Mátyás csodaszép rövid felső sarkos lövésével a 34. percben egyenlítettünk, az 1-1-es állást nem tudtuk tartósítani, egy perc múlva 2-1-re vezettek a lengyelek. Ezzel együtt egy szavunk sem lehetett, hogy előnnyel mentek ellenfeleink a második pihenőre, igazából örülhettünk, hogy meccsben maradtunk, ez is nagyon komoly energiánkba került a kiválóan teljesítő riválissal szemben. A mieinket is dicséret illette a helytállásért, de 40 perc alatt sajnos elég kevés felépített támadásunk volt. Az eredmény azonban azt mutatta, hogy bőven megmaradt az esélyünk az egyenlítésre és a fordításra is akár.

Szerencsére az a forgatókönyv következett, amelyben a magyar válogatott lelkes szurkolói bíztak mindvégig. A 44. percben másodszor is egalizáltunk: egy késleltetett kiállítás során Garát lövését még védte a lengyel kapus, ám Sofron gólra váltotta a kipattanót. Nem sokkal később Magosit palánkra lökték, így ténylegesen emberelőnybe kerültünk, de nem éltünk a lehetőséggel. A záró harmad felénél 2 percen át 4 a 4 elleni játék zajlott, mindkét csapatnak adódott lehetősége, de mind Rajna, mind Raszka jól védett. A végjátékhoz közeledve megszereztük a vezetést: Pozsgai kék vonalas lőtt passzát Magosi lőtte be. A legvégén Ted Nolan lehozta a kapusát, hiába. Magyarország 3-2-re nyert, sikerével megszerezte a lengyelországi torna 2. helyét, de ennél is örömtelibb, hogy újabb fiatal játékosok jelentkeztek be a világbajnoki részvételre.