Góllal debütált Gáborík és Phaneuf

A szlovák csatár ráadásul győzelemre vezette az Ottawát. A Detroit nem nyerni jár Tampába, Halák félszáz védéssel ért el shutoutot.

A második harmad végéig bírta a tempót a Carolina New Jerseyben , ezután csak a Devils volt a jégen és végül sima háromgólos győzelmet aratott. 2-2 után a hazaiak a második játékrész végén szerezték meg ismét a vezetést, majd a harmadik közepén fél perc alatt szerzett két góllal eldöntötték a mérkőzést. A Nico Hischier, Stefan Noesen páros három gólt és öt pontot tett a közösbe.

Győzelemmel zárta idei leghosszabb, hat mérkőzést felölelő idegenbeli túráját a Calgary. A Flames Nashville-ben zárta a sorozatot, ahol kétszer is hátrányban volt, mégis győzelemmel távozott a Bridgestone Arenából. A Flames 1-2 után zsinórban három gólt lőtt, a két-két pontot szerző Dougie HamiltonMatthew Tkachuk párosnak köszönhetően, ami döntőnek bizonyult.

Az utolsó 11 New York-i városi rangadóból a tizediket nyerte az Islanders a Rangers ellen. A jó sorozat folytatásáról ezúttal Jaroslav Halák és Mathew Barzal gondoskodott. A szlovák hálóőr kereken félszáz védéssel ért el shutoutot, míg a Calder-trófea legnagyobb várományosa minden harmadban kiosztott egy gólpasszt, amivel 3-0-ra nyert a brooklyni gárda.

halak

Akárcsak az Islandersnek, a Tampának is jól megy a Detroit ellen, egymás után a 11. győzelmét szerezte a délkeleti csapat hazai jégen az autóvárosi gárda ellen. A sima győzelemért ezúttal a duplázó Steven Stamkos, a három gólpasszt kiosztó Victor Hedman és a mind a négy gólból a részét kivevő Nyikita Kucserov felelt.

Góllal, de vereséggel kezdett új csapatában Dion Phaneuf. A Los Angeles Pittsburghben kapott ki a zsinórban tizedik hazai győzelmét szerző Penguinstől. A Pensben senki nem szerzett két pontot, a meccs legjobbjának járó elismerés így a 100. mérkőzésén védő és 34 lövést hárító Matt Murraynek jutott.

Sokkal jobban sikerült Marián Gáborík bemutatkozása Ottawában, aki góllal, gólpasszal és hosszabbításos győzelemmel debütált új klubjában. A veterán szlovák szélső először egyenlített, majd fél perccel a befejezés előtt annak a Derick Brassardnak adott gólpasszt, akiért 2013-ban elcserélte a Rangers. A győztes gólt végül Mike Hoffman ütötte a ráadás 73. másodpercében.

A Washington első sora hozta győzelemért járó a kettő pontot Minnesotában. Az Alekszandr Ovecskin, Tom Wilson, Nicklas Backström trió összesen kilenc pontot termelt, amiből az orosz szélső négyet vállalt magára, közte a 34. találatát, amivel vezeti a góllövőlistát. Az összecsapás elég egyoldalú volt, a fővárosiak három góllal elléptek és ezután csak arra törekedtek, hogy ez a különbség a végéig megmaradjon.

Egymás után hetedik hazai mérkőzését bukta el a Chicago és ezzel két mérkőzésre került attól, hogy beállítsa a negatív franchise-rekordot. Pedig a Hawksnak meg volt az esélye arra, hogy megszakíts a sorozatot, mert a mérkőzés derekán 2-0-ra vezetett az Anaheim ellen. A Ducks azonban összekapta magát és az Ondrej Kase, John Gibson párosnak köszönhetően megfordította a meccset. A jobbszélső mind a három gólban benne volt, míg a kapus 42 lövést hárított.

Az Arizona legyőzte a Montrealt és három hónap után, ebben a szezonban másodszor épített hármas győzelmi sorozatot. A mérkőzés fordulópontja a második harmad legelején volt, amikor a Coyotes 19 másodperc alatt ütött kettőt Brendan Perlini révén és 3-0-ra módosította az eredményt. A Canadiens a harmadik harmad elején két perc alatt ismét nyílttá tette a meccset, de a Coyotes két gyors góllal visszaállította a háromgólos különbséget és otthon tartotta a pontokat. A duplázó Perlini mellett a négy pontot szerző Clayton Keller emelkedett ki.

A Vegas simán győzött az Edmonton ellen és megerősítette a helyét a nyugati konferencia élén. A Knights csatársora négyszer mattolta az Oilers védelmét, miközben a hátsó alakzata tökéletesen zárt az 53. percig. Ekkor szerezte a vendégek becsületgólját Leon Draisaitl, elvéve Marc-Andre Fleury shutoutját.

Idei legoffenzívabb játékát mutatta be a Vancouver, ám ez is kevésnek bizonyult San Joséban. A Canucks hiába nyerte a kapura lövéseket 44:30-ra, a Sharks hálóőre, Martin Jones parádés napot fogott ki és egészen a harmadik harmad közepéig óvta a kapuját a góltól. Ekkor már 3-0-ra vezetett a Sharks, de esélye sem volt a további felzárkózásra, mert Chris Tierney gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget.