Szlovénia–USA 3-2

   

A második olimpiájukon résztvevő szlovének nagy meglepetésre legyőzték az Egyesült Államokat.

A pjongcsangi olimpia első kvandongi mérkőzését két harmadon át a kezében tartotta az USA: az első játékrészben O’Neill, míg a másodikban Greenway talált be Kroselj kapujába. A harmadik játékrész viszont nem úgy alakult az amerikaiak számára, mint azt várták volna. A 46. percben Urbas szépített, a rendes játékidő végjátékában pedig Mursak egyenlített. A szlovének ezzel kiharcolták a hosszabbítást, és ha már ezt megtették, akkor be is húzták azt: a 38. másodpercben Mursak belőtte a Szlovénia 3-2-es sikerét jelentő gólt. Luka Vidmar, a Fehérvár játékosa gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

A szlovének a 2014-es játékokhoz hasonlóan idén sem zárják nyeretlenül a tornát, Szocsiban Szlovákiát lepték meg, most pedig az Egyesült Államokat.

A 2018-as pjongcsangi olimpia férfi jégkorong-tornájának eredményei és közvetítései:

2018. 02. 14, szerda, 13:10 Szlovákia–Oroszország 3-2
2018. 02. 14, szerda, 13:10 USA–Szlovénia 2-3 h.
2018. 02. 15, csütörtök, 4:10 Finnország–Németország M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 6:45)
Eurosport 2
2018. 02. 15, csütörtök, 8:40 Norvégia–Svédország M4SPORT.HU
M4 SPORT (9:15)
Eurosport 2
2018. 02. 15, csütörtök, 13:10 Csehország–Dél-Korea M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 15:30)
Eurosport 1 (14:30)
2018. 02. 15, csütörtök, 13:10 Svájc–Kanada M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 14:45)
Eurosport 2
2018. 02. 16, péntek, 4:10 USA–Szlovákia M4 SPORT (5:00)
Eurosport 2
2018. 02. 16, péntek, 8:40 Oroszország–Szlovénia M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 16, péntek, 13:10 Finnország–Norvégia M4SPORT.HU
Eurosport 2
2018. 02. 16, péntek, 13:10 Svédország–Németország Eurosport 1 (14:45)
2018. 02. 17, szombat, 4:10 Kanada–Csehország M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 8:30)
Eurosport 2
2018. 02. 17, szombat, 8:40 Dél-Korea–Svájc Eurosport 1
2018. 02. 17, szombat, 13:10 Oroszország–USA M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 17:00)
Eurosport 2
2018. 02. 17, szombat, 13:10 Szlovénia–Szlovákia
2018. 02. 18, vasárnap, 4:10 Németország–Norvégia Eurosport 2
2018. 02. 18, vasárnap, 8:40 Csehország–Svájc M4SPORT.HU
M4 SPORT (9:15)
Eurosport 2
2018. 02. 18, vasárnap, 13:10 Kanada–Dél-Korea M4SPORT.HU
M4 SPORT (13:30)
Eurosport 1 (14:45)
2018. 02. 18, vasárnap, 13:10 Svédország–Finnország M4SPORT.HU
(felv.: M4 SPORT 15:30)
Eurosport 2
2018. 02. 20, kedd, 4:10 nyolcaddöntő M4SPORT.HU
M4 SPORT (5:45)
Eurosport 2
2018. 02. 20, kedd, 8:40  nyolcaddöntő M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 20, kedd, 13:10  nyolcaddöntő M4SPORT.HU
M4 SPORT (14:45)
Eurosport 2
2018. 02. 20, kedd, 13:10  nyolcaddöntő Eurosport 1 (14:30)
2018. 02. 21, szerda, 4:10 negyeddöntő M4SPORT.HU
Eurosport 2
2018. 02. 21, szerda, 8:40 negyeddöntő  M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 21, szerda, 13:10 negyeddöntő M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 21, szerda, 13:10 negyeddöntő M4SPORT.HU
Eurosport 1 (13:25)
2018. 02. 23, péntek, 8:40 elődöntő M4SPORT.HU
M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 23, péntek, 13:10 elődöntő M4SPORT.HU
M4 SPORT (13:45)
Eurosport 2
2018. 02. 24, szombat, 13:10 bronzmérkőzés M4SPORT.HU
M4 SPORT
Eurosport 2
2018. 02. 25, vasárnap, 5:10 döntő  M4 SPORT
Eurosport 1 és 2

Olimpia, 2018. feb. 14., szerda.
Zapolski: 88,0% (Maxwell)
K
Kroselj: 94,4% (Gracnar)
Welch, Gilroy, Gionta, Greenway, Stoa
1
Gregorc, Robar, Urbas, Mursak, Verlic
Gunderson, Sanguinetti, Donato, Terry, Arcobello
2
Podlipnik, Kovacevic, Jeglic, Sabolic, Ticar
Billins, Blum, O'Neill, Roe, Little
3
Vidmar, Kranjc, Rodman M., Rodman D., Golicic
Wisniewski, McCarthy, Bourque, Butler, Slater
4
Repe, Music, Ograjensek, Pance, Kuralt
Tony Granato
E
Kari Savolainen
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 17:44 USA OL O'Neill Roe Donato
2-0 32:57 USA OL Greenway O'Neill Sanguinetti
2-1 45:49 SLO OL Urbas Gregorc Vidmar
2-2 58:23 SLO OL Mursak Gregorc Verlic
2-3 60:38 SLO OL Mursak Ticar Urbas
36 Kapura lövések száma 25
6 Kiállításpercek 6
Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk