Tét nélküli rangadó Szeredában

Az Erste Liga középszakaszának utolsó alsóházi mérkőzésén a már második Csíkszereda fogadja a már első Brassót.

Az Erste Liga utolsó fordulójában az alsóház rangadóját a várakozásokkal ellentétben nem a Brassó csíkszeredai vendégjátéka jelenti majd, hiszen Mihály Árpádék már pénteken bebiztosították győzelmüket, előnyük öt pont legnagyobb riválisukkal szemben. Így kicsit pihenhetnek is majd, amire szükségük is lesz, hiszen a román bajnokságban péntekig három mérkőzést játszanak, kedden például azt a Progymet fogadják, amely jelenleg előzi őket a tabellán. A Szeredának nincsenek ilyen gondjai, ők már befejezték az alapszakaszbeli küzdelmeket, 30 meccsen 80 pontjával toronymagasan megnyerve azt. Izgalmakra az Erste Ligában sem számíthatnak, hiszen a második helynél se előrébb, se hátrébb nem végezhetnek. Számukra most az a legfontosabb, hogy Ruczuj Gellért kapus mielőbb felgyógyuljon. A 25 esztendő hálóőr Bécsben vágta el a kezét olyan szerencsétlenül, hogy műteni kellett, felépülése az előzetes tervek szerint három hetet vesz igénybe, de az évad ezen szakaszában gyorsabban gyógyulnak az ilyen sebek, ráadásul most egy hét szünet következik a válogatott meccsek miatt, így van rá esély, hogy a rájátszásra már készen álljon a feladatokra. A Csíkszereda idén még veretlen a Brassóval szemben hazai pályán, bár egyszer csak büntetőkkel tudtak nyerni ellenük.

SC Csíkszereda–Brassó 2-4

A brassóiak a pénteki, hazai sikerük után idegenben is legyőzték a Sportklubot.

A középszakasz utolsó erdélyi mérkőzésének elején két emberelőnyt is kihagyott a Brassó, ez megbosszulta magát, a Sportklub az első előnyét Fodor Csanád révén gólra váltotta. A vendégek a 19. percben egyenlítettek, Kirill Knyazev talált be Onodi Ottó kapujába. A második húsz perc végjátéka 1-1 találatot hozott: Papp Szabolcs emberelőnyben újra vezetéshez juttatta a Csíkszeredát, majd 2 és fél perccel később Maksims Sirokovs egalizált. A harmadik játékrészt kiválóan indították a vendégek, az 52. másodpercben újabb légiósuk volt eredményes, ezúttal Gyenyisz Zabludovszkij lőtt gólt, amivel már a Brassónál volt az előny. A végjátékban a Sportklub lehozta a kapusát, hiába, Daniel Tranca beállította a 4-2-es végeredményt. A csíkszeredaiak 16, a brassóiak 24 ponttal zárták a középszakaszt és várhatják, kivel találkoznak a negyeddöntőkben.

1. Brassó 24 (8 mérkőzés)
2. SC Csíkszereda 16 pont (8)

Ez így kevés lesz

Légiósai nagy részét otthon hagyta a Brassó, mégis nyerni tudott Csíkszeredában. Így látták a másodedzők a meccset.

Hozó Levente (másodedző, Csíkszeredai Sportklub): “Ugyan tét nélküli meccs volt, de szerettük volna behúzni. Sok apró hibát követtünk el, amely miatt ez nem sikerült. A folytatásra rátérve a játék minden elemében javulnunk kell, mert ez így kevés lesz.”

Strenk Hunor (másodedző, Corona Brassó): ”Remek győzelmi szériában vagyunk és úgy jöttünk ide, hogy nem akartuk, hogy az megszakadjon. Természetesen készülünk mi is már a rájátszásra és hét vagy nyolc játékosunkat otthon hagytuk, pihentettük őket. A mérkőzésen, akik ma lehetőséget kaptak úgy gondolom mind bizonyítani tudtak, éltek a lehetőséggel. Jó látni, hogy két jó kapusunk van és lehet rájuk támaszkodni, illetve az utánpótlásból is egy-két játékos, aki ma játszott az megállta a helyét. Ez a jövőre való tekintettel egy pozitív dolog.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1500 néző. Játékvezetők: Gergely, Gergely, Fehér, Crisan.
Onodi: 89,7% (Csiszér)
Tőke: 92,6% (Béres)