Svéd és svájci sikerrel indult az olimpiai női torna

   

A skandinávok megszenvedtek a japánokkal, míg a közép-európaiak kapott gól nélkül, Müller mesternégyesével verték a házigazdát.

Szombaton 2 mérkőzéssel megkezdődött a Kolbenheyer Zsuzsanna chairman-i munkája alatt zajló olimpiai női jégkorongtorna. A 3762 néző előtt lejátszott nyitómeccsen mindegyik harmad 1-1 gólt hozott. A 3. percben Fanny Rask vezetéshez juttatta a svédeket, a második játékrész végén a japánok megérdemelten egyenlítettek a 2014-es, budapesti női A csoportos vb-n ellenünk is gólokat szerző Rui Ukita révén. A nyitó harmadhoz hasonlóan a záróban is már az elején villant Svédország: Sara Hjalmarsson a 42. percben belőtte hazája 2-1-es győzelmét jelentő gólját.

A másik mérkőzésen Svájc számára nem okozott gondot az egyesített koreai válogatott legyőzése. Az európai együttes hőse a 4 évvel ezelőtt a torna legfiatalabb játékosaként jégre lépett Alina Müller volt, aki a svájciak első 4 gólját lőtte, őt követően pedig Phoebe Staenz és Lara Stadler 2-2 gólt lőtt, amivel kialakult a 8-0-s végeredmény.

Vasárnap a felsőházi csoport csapatai debütálnak, Finnország az Egyesült Államokkal, Kanada pedig Oroszországgal találkozik.

A B csoport állása az 1. forduló után:

1. Svájc 3 pont (8:0)
2. Svédország 3 (2:1)
3. Japán 0 (1:2)
4. Korea 0 (0:8)

A 2018-as pjongcsangi olimpia női jégkorong-tornájának közvetítései:

2018. 02. 10., szombat, 8:40 Japán–Svédország 1-2
2018. 02. 10., szombat, 13:10 Svájc–Korea 8-0
2018. 02. 11., vasárnap, 8:40 Finnország–USA Eurosport 2
2018. 02. 11., vasárnap, 13:10 Kanada–Oroszország Eurosport 2
2018. 02. 12., hétfő, 8:40 Svájc–Japán Eurosport 2
2018. 02. 12., hétfő, 13:10 Svédország–Korea Eurosport 2
2018. 02. 13., kedd, 8:40 Kanada–Finnország Eurosport 2
2018. 02. 13., kedd, 13:10 USA–Oroszország Eurosport 2
2018. 02. 14., szerda, 4:10 Svédország–Svájc Eurosport 2
2018. 02. 14., szerda, 8:40 Korea–Japán Eurosport 2
2018. 02. 15., csütörtök, 4:10 USA–Kanada
2018. 02. 15., csütörtök, 8:40 Oroszország–Finnország
2018. 02. 17., szombat, 4:10 negyeddöntő Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 17., szombat, 8:40 negyeddöntő Eurosport 2
2018. 02. 18., vasárnap, 4:10 5-8. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 18., vasárnap, 8:40 5-8. helyért
2018. 02. 19., hétfő, 5:10 elődöntő M4 SPORT (5:30)
Eurosport 2
2018. 02. 19., hétfő, 13:10 elődöntő M4SPORT.HU
(öf.: M4 SPORT 15:30)
Eurosport 2
2018. 02. 20., kedd, 4:10 7. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 20., kedd, 8:40 5. helyért
2018. 02. 21., szerda, 8:40 bronzmérkőzés M4SPORT.HU
Eurosport 2 (15:30)
2018. 02. 22., csütörtök, 5:10 döntő M4SPORT.HU
M4 SPORT
Eurosport 2

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 15., péntek
ELF 17:30 SCCUTE 2-3VÉGE
EXL 17:30 ZILMAC 3-2VÉGE
U18 17:30 ETOSCC 5-6 HVÉGE
EBEL 18:00 AVSKAC 1-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:30 MISNZÁ 1-2 BVÉGE
U20 19:05 KMHSAP 3-2VÉGE
február 16., szombat
U18 12:00 ETOVIC 4-2VÉGE
U18 12:40 DHKKAC 0-5VÉGE
U18 13:20 FTCOKW 0-9VÉGE
U18 15:00 UTEEHC 5-4 BVÉGE
U20 16:20 KMHSAP 2-4VÉGE
U18 17:15 VSVVAS 6-3VÉGE
ELA 17:30 GYETIT 4-2VÉGE
ELA 17:40 VASVC2 2-4VÉGE
U18 17:45 EASMIS 2-6VÉGE
ELA 18:00 DABHKB 4-6VÉGE
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB INFO
ELF 20:00 FTCDEB INFO
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMHVAS 
U20 19:00 MACDHK 
február 20., szerda
U18 15:30 DHKAVS 
U18 16:00 MISOKR 
U18 16:30 UTEFTC 
ELA 17:50 VC2GYE 
U18 18:20 KMHETO 
ELA 18:40 HKBTIT 
ELA 18:40 VASDAB 
U20 19:10 UTEDAB 
február 21., csütörtök
U18 15:10 DHKVAS 
U18 17:25 UTEMIS 
ELF 17:30 BRAFTC 
U18 18:40 MACETO 
ELF 19:00 DEBUTE 
U20 19:00 DHKKMM 
február 22., péntek
ELA 17:50 VC2HKB 
EBEL 18:00 AVSVIC 
    • DIGI SPORT 2
ELA 18:00 DABTIT 
ELF 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 ZVOMAC 
EXL 18:30 MISBBY 
ELA 18:40 VASGYE 
U20 19:00 ETOEAS 
Partnerünk