Svéd és svájci sikerrel indult az olimpiai női torna

   

A skandinávok megszenvedtek a japánokkal, míg a közép-európaiak kapott gól nélkül, Müller mesternégyesével verték a házigazdát.

Szombaton 2 mérkőzéssel megkezdődött a Kolbenheyer Zsuzsanna chairman-i munkája alatt zajló olimpiai női jégkorongtorna. A 3762 néző előtt lejátszott nyitómeccsen mindegyik harmad 1-1 gólt hozott. A 3. percben Fanny Rask vezetéshez juttatta a svédeket, a második játékrész végén a japánok megérdemelten egyenlítettek a 2014-es, budapesti női A csoportos vb-n ellenünk is gólokat szerző Rui Ukita révén. A nyitó harmadhoz hasonlóan a záróban is már az elején villant Svédország: Sara Hjalmarsson a 42. percben belőtte hazája 2-1-es győzelmét jelentő gólját.

A másik mérkőzésen Svájc számára nem okozott gondot az egyesített koreai válogatott legyőzése. Az európai együttes hőse a 4 évvel ezelőtt a torna legfiatalabb játékosaként jégre lépett Alina Müller volt, aki a svájciak első 4 gólját lőtte, őt követően pedig Phoebe Staenz és Lara Stadler 2-2 gólt lőtt, amivel kialakult a 8-0-s végeredmény.

Vasárnap a felsőházi csoport csapatai debütálnak, Finnország az Egyesült Államokkal, Kanada pedig Oroszországgal találkozik.

A B csoport állása az 1. forduló után:

1. Svájc 3 pont (8:0)
2. Svédország 3 (2:1)
3. Japán 0 (1:2)
4. Korea 0 (0:8)

A 2018-as pjongcsangi olimpia női jégkorong-tornájának közvetítései:

2018. 02. 10., szombat, 8:40 Japán–Svédország 1-2
2018. 02. 10., szombat, 13:10 Svájc–Korea 8-0
2018. 02. 11., vasárnap, 8:40 Finnország–USA Eurosport 2
2018. 02. 11., vasárnap, 13:10 Kanada–Oroszország Eurosport 2
2018. 02. 12., hétfő, 8:40 Svájc–Japán Eurosport 2
2018. 02. 12., hétfő, 13:10 Svédország–Korea Eurosport 2
2018. 02. 13., kedd, 8:40 Kanada–Finnország Eurosport 2
2018. 02. 13., kedd, 13:10 USA–Oroszország Eurosport 2
2018. 02. 14., szerda, 4:10 Svédország–Svájc Eurosport 2
2018. 02. 14., szerda, 8:40 Korea–Japán Eurosport 2
2018. 02. 15., csütörtök, 4:10 USA–Kanada
2018. 02. 15., csütörtök, 8:40 Oroszország–Finnország
2018. 02. 17., szombat, 4:10 negyeddöntő Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 17., szombat, 8:40 negyeddöntő Eurosport 2
2018. 02. 18., vasárnap, 4:10 5-8. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 18., vasárnap, 8:40 5-8. helyért
2018. 02. 19., hétfő, 5:10 elődöntő M4 SPORT (5:30)
Eurosport 2
2018. 02. 19., hétfő, 13:10 elődöntő M4SPORT.HU
(öf.: M4 SPORT 15:30)
Eurosport 2
2018. 02. 20., kedd, 4:10 7. helyért Eurosport 2 (6:30)
2018. 02. 20., kedd, 8:40 5. helyért
2018. 02. 21., szerda, 8:40 bronzmérkőzés M4SPORT.HU
Eurosport 2 (15:30)
2018. 02. 22., csütörtök, 5:10 döntő M4SPORT.HU
M4 SPORT
Eurosport 2

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 22., csütörtök
OGN 05:10 CANUSA 2-3 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U20 13:15 OHCUTE 5-4VÉGE
U18 16:00 ETOMIS 13-1VÉGE
U20 17:40 AVSMAC 7-0VÉGE
EL 18:00 UTEBRA 2-1 HVÉGE
U20 18:00 SLLVAS 2-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 4-0VÉGE
EL 19:00 MACFTC 5-1VÉGE
U20 19:00 ETOKMH 3-5VÉGE
február 23., péntek
OG 08:40 CZERUS 0-3VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 CANGER 3-4VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (13:45)
EBEL 18:30 ZNOAVS 1-2VÉGE
EL 18:30 MISTIT 7-1VÉGE
EL 19:00 MACFTC 2-4VÉGE
február 24., szombat
OG 13:10 CZECAN 4-6VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U18 15:00 MISUTE 5-3VÉGE
U20 16:15 G99VAS 1-3VÉGE
EL 17:00 SCCDAB 5-2VÉGE
U20 18:00 MISUTE 2-7VÉGE
U18 18:20 MACAVS 8-2VÉGE
U18 18:30 ETOVAS 8-1VÉGE
február 25., vasárnap
OG 05:10 RUSGER 4-3 HVÉGE
    • EUROSPORT 1, M4 SPORT, EUROSPORT 2
U20 12:15 DHKETO 1-3VÉGE
U20 14:40 MACAVS 2-7VÉGE
DEBL 15:15 MRLNEH 3-2VÉGE
EWHL 16:30 NEHKMH 1-5VÉGE
EL 17:00 SCCDAB 3-0VÉGE
U20 17:00 KMHOHC 3-8VÉGE
EL 17:30 BRAUTE 3-4 HVÉGE
EBEL 17:45 VSVAVS 2-4VÉGE
február 26., hétfő
EL 17:30 BRAUTE 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 TITMIS 
február 27., kedd
EL 18:00 FTCMAC 
U18 18:00 VAS
EL 18:30 TITMIS 
február 28., szerda
U20 17:25 KMHMAC 
március 1., csütörtök
U18   ?VAS 
U18   ?MIS 
U18   ?UTE 
EL 18:00 UTEBRA 
március 2., péntek
U20   MACKMH 
Partnerünk