Gyerehokizni Fehérvár?UTE rangadó az U14-eseknél

A Fehérvár magabiztosan nyert a Znojmo ellen az EBYSL-ben. A kölyköknél rangadót játszik a listavezető Ifj. Ocskay Gábor JA és a második helyen álló UTE.

EBYSL

Az EBYSL Master-csoportjában csütörtökön a Fehérvár simán nyert 9-1-re a Znojmo ellen. Szomaton a Jesenicét, vasárnap a Salzburgot fogadja, a MAC fordított sorrendben játszik a hétvégén ezzel a két csapattal.

A Kvalifikációs B csoportban csütörtökön a DHK hátrányból fordítva győzte le 6-5-re a KMH-t úgy, hogy a budapesti együttes az első harmad után már 3-0-ra vezetett, és a második harmad után is 4-3 állt az eredményjelzőn a javára. A debreceniek a harmadik harmadban nemcsak egyenlítettek, de fordítottak is, bár a KMH az 54. percben még egalizált, a DHK 17 másodperccel a meccs vége előtt belőtte a győztes gólt. Az UTE is igen korán négygólos előnybe került a Győrrel szemben, s bár utóbbi az 51. percben egy gólra zárkózott, a lilák 5-3-ra nyertek.

A B csoportban szombaton a Győr az UTE-val, vasárnap a KMH a DHK-val játszik, az A csoportban a Vasas az Innsbruckhoz, majd a Linzhez látogat.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokság középszakaszában a Pesterzsébet kedden a KMH-t fogadta, a második harmad után már 4-1-re vezetett, s bár ellenfele a hajrában egy gólra zárkózott, végül 5-3-ra nyertek a Farkasok. Szerdán nagyot csatáztak a Győrrel, de nem egyszer sem sikerült utolérniük a végig vezető vetélytársukat, amely végül 6-4-re nyert.

EBJL/U18-as bajnokság

Az EBJL Kvalifikációs B csoportjában szerdán a Villach simán nyert 9-1-re a KMH ellen. A Master-csoportban szombaton a Fehérvár a Klagenfurttal, a MAC a Znojmóval találkozik.

A Kvalifikációs A csoportban szombaton a DVTK a Viennával, az UTE a Zell am See-vel játszik, majd másnap ellenfelet cserélnek. A B csoportban szombaton a KMH a Győrrel játszik, a Vasas a Linzhez látogat, vasárnap a Villachhal mérkőzik.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában csütörtökön a meccs felénél a Győr már 4-0-ra vezetett a DVTK ellen, a miskolciak a hajrában azonban egyre zárkóztak, így izgalmassá téve a végjátékot, de győriek végül 4-3-ra nyertek. Az UTE kétszer is egyenlített a Vasas ellen a második harmadban, de az angyalföldiek az utolsó játékrészben újra betaláltak, s 3-2-re győztek.

A B csoport zárómérkőzésén a Pesterzsébet remek második harmadának köszönhetően 3-1-re nyert az Egerszegi Titánok ellen. Ezzel a középszakaszban 12 ponttal végzett csoportja élén, a zalaegerszegiek 6 pontot gyűjtöttek, a Gepárdnak nem sikerült győznie.

Az A csoportban szombaton a KMH a Győrrel játszik, ez EBJL-mérkőzés is egyben.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban kedden a Csíkszereda hiába szerzett vezetést már a 2. percben a DVTK uralta a második harmadot, így az utolsóra 6-3-as előnnyel fordult. A csíkiak a folytatásban kétszer is felzárkóztak egy gólra, de a miskolciak végül 8-6-ra nyertek. Másnap egyik csapat sem járt szerencsével: szoros meccsen a DVTK 2-1-re kikapott a Pesterzsébettől, míg a Csíkszereda a DHK-tól szenvedett 3-2-es vereséget úgy, hogy a debreceniek hat másodperccel a rendes játékidő előtt lőtték be a győztes gólt. Ugyancsak szerdán az Ifj. Ocskay Gábor JA magabiztosan múlta felül 8-3-ra a Győrt, míg a MAC 1-0-ra nyert az UTE ellen. A budapesti csapat pénteken 4-0-ra győzte le a Csíkszeredát.

Szombaton a Csíkszereda a Pesterzsébettel, vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA-val játszik, ugyanezen a napon a DVTK a DHK-t, a Győr az UTE-t fogadja.

13:00 Győr?UTE

A B csoportban kedden az Ifj. Ocskay Gábor JA hiába szerzett vezetést már az első percben a Felcsík ellen, az erdélyi csapat végül 4-3-ra nyert. Szerdán a MAC B-t 5-1-re, csütörtökön a Vasast 4-1-re győzte le, így a múlt vasárnapi és a hétfői diadalt is ideszámítva 15 ponttal tért haza. Szerdán a Dunaújváros 3-1-re győzte le a Fradit, a Vasas 1-0-ra múlta felül a KMH-t, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA és az Egerszegi Titánok meccsét későbbre halasztották.

Vasárnap a dunaújvárosiak a fehérváriakat fogadják, a KMH az Egerszegi Titánokhoz, a Ferencváros a MAC B-hez látogat.

17:10 MAC Budapest B?Ferencváros

A C csoportban vasárnap a Kazincbarcika a Szegedet, a Ferencváros a Kaposvárt fogadja.

C csoport, középszakasz

Program:

13:00 Kazincbarcikai Ördögök?Szeged
16:00 Ferencváros?KASI

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjában szerdán a DVTK magabiztosan nyert 6-1-re a Pesterzsébet ellen, csütörtökön a Vasas és DHK mérkőzése hosszabbításban dőlt el. A debreceniek már az első percben vezetést szereztek, és az angyalföldieknek háromszor is egyenlíteniük kellett ahhoz, hogy a második harmad 3-3-mal záruljon. A rendes játékidőben nem esett több találat, a 4-3-as diadalt érő győztes gólt a Vasas ütötte.

A MAC és a Gepárd a napokban Erdélyben vendégeskedik. Csütörtökön előbbi 2-1-re kikapott a Csíkszeredától, pénteken azonban 3-2-re legyőzte. Az óbudaiak először nagy csatában kaptak ki 6-4-re a Gyergyószentmiklóstól, a második meccsen pedig a 2-2-es rendes játékidő, majd a hosszabbítás után 3-2-es vereséggel szereztek szétlövésben egy pontot.

A hétvégére a két csapat ellenfelet cserél és újabb dupla meccset játszik. Emellett szombaton a Győr a DHK-val, az UTE az Ifj. Ocskay Gábor JA-val játszik rangadót.

10:00 Gyergyószentmiklós?MAC Budapest A

A II. Nyugati csoportban szombaton az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Veszprémet, a MAC B a Partizant, a KSI a KMH-t fogadja.

II. Nyugati csoport

Program:

11:30 Ifj. Ocskay Gábor JA B?Veszprémi Jéglovagok
12:40 MAC Budapest B?Partizan
18:40 KSI?KMH

A II. Keleti csoportban csütörtökön a Ferencváros 9-1-re nyert a Sportország ellen. A csoport alapszakaszának záró fordulójában szombaton a DVTK a Jászberényt, a Vasas a Kiskőröst fogadja.