Gyerehokizni A Fehérvár nyerte az U14-es rangadót

A kölyök bajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA győzött a fővárosiak ellen.

EBYSL

Az EBYSL Master-csoportjában a MAC és a Fehérvár is a Villachhal játszott a hétvégén. A budapestiek a második harmadban megszerezték a vezetést, az osztrákok azonban az 50. percben egyenlítettek, így a rendes játékidő 1-1-gyel zárult. A hosszabbításban a Villach volt eredményes, ezzel nyert 2-1-re. Amilyen kevés gól született ezen a találkozón, olyan sok a fehérváriak meccsén. A magyar csapat a 26. percben már 5-0-ra vezetett, az utolsó harmad előtt 7-3 volt az állás, a Villach ekkor megrázta magát és az 55. percben egy gólra jött fel. Ennél többre azonban már nem futotta tőlük, így a Fehérvár 7-6-ra nyert.

A Kvalifikációs A csoportban a Vasas könnyedén nyert 6-1-re a Linz ellen, a B csoportban a KMH gólgazdag mérkőzésen múlta felül 8-6-ra a Győrt. A DHK az első harmad után 3-0-ra vezetett az UTE ellen, a lilák azonban a harmadik harmadban egyenlítettek, s végül szétlövésben meg is nyerték a meccset 4-3-ra.

Csütörtökön a Master-csoportban a Fehérvár a Znojmót fogadja, a Kvalifikációs B csoportban a DHK a KMH-val, az UTE a Győrrel játszik.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokság középszakaszában a Pesterzsébet kedden a KMH-t fogadja, szerdán a Győrhöz látogat.

EBJL/U18-as bajnokság

Nem hoztak túl sok gólt az EBJL Master-csoportjának hétvégi mérkőzései. Pénteken a MAC már az első harmadban 3-0-s előnyre tett szert, s bár a Klagenfurt még a szünet előtt szépített, majd a második harmadban egy gólra zárkózott, a folytatásban nem változott az eredmény. Így a MAC 3-2-re nyert ezen a meccsen, míg a szombati, Okanagan Red elleni találkozón a 14. percben lőtt találattal győzött 1-0-ra. A Fehérvár a 26. percben szerezte meg a vezetést a Znojmo ellen, de a csehek gyorsan egyenlítettek. A harmadik harmad első percében a duplázó Vértes Nátán állította be a 2-1-es végeredményt.

A Kvalifikációs A csoportban szombaton az UTE 5-1-re kikapott a Viennától, de másnap mindjárt javított, s 3-1-re legyőzte a Zell am See-t. Utóbbi csapatot a DVTK az 59. percben lőtt góllal 2-1-re győzte le, de a Viennával a miskolciak sem bírtak, s vasárnap 7-3-as vereséget szenvedtek. A B csoportban a KMH és a Vasas is 5-2-re győzte le a Villachot, a Győr 3-0-s vezetés után 3-2-re nyert a Linz ellen. Szerdán a KMH újra a Villachhal játszik.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában hétfőn a DVTK a KMH-t fogadta, a miskolciak 8-0-ra nyertek. Csütörtökön a Győrrel játszanak, míg a Vasas az UTE-val. A B csoport zárómeccsén a Pesterzsébet az Egerszegi Titánokat fogadja.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjában az Ifj. Ocskay Gábor JA 11-0-ra nyert a DHK ellen, míg a MAC 9-1-re múlta felül a Győrt. A Pesterzsébet a második harmad elején már 5-1-re is vezetett az UTE ellen, s bár a lilák egyenlíteni nem tudtak, a végén szorossá téve a meccset 6-5-re kaptak ki.

Kedden a Csíkszereda a DVTK-hoz, szerdán a DHK-hoz látogat. Ugyanezen a napon a DVTK a Pesterzsébettel játszik, az Ifj. Ocskay Gábor JA a Győrrel, az UTE a MAC-cal.

18:45 UTE?MAC Budapest A

A B csoportban vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor JA B 4-1-re nyert a Ferencváros ellen, a MAC B 10-1-re múlta felül a Dunaújvárost, míg a Vasas 7-4-re az Egerszegi Titánokat. A Felcsík a KMH elleni 6-1-es győzelemmel kezdte a heti meccssorozatát, majd az Egerszegi Titánok feletti 13-2-es diadallal folytatta.

A Felcsík kedden az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel, szerdán a MAC B-vel, csütörtökön a Vasassal méri össze tudását. Szerdán a Dunaújváros a Fradit, a KMH a Vasast, az Ifj. Ocskay Gábor JA B az Egerszegi Titánokat fogadja.

18:00 Vasas? SZJA 2003 Felcsík

A C csoportban szombaton a Kaposvár 24-1-re nyert a Kazincbarcika ellen, vasárnap az UTE 7-3-ra győzte le a Fradi B-t, míg a Gepárd 8-2-re a Szegedet.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjában pénteken a Csíkszereda 2-1-re nyert a DHK ellen. A Gyergyószentmiklós 2-0-ra is vezetett a DVTK  Jegesmedvékkel szemben, amely a második harmadban szépített, az 51. percben pedig egyenlített. A gyergyóiak az 58. percben ismét előnybe kerültek, de a Jegesmedvék az utolsó percben hosszabbításra mentette a meccset. A pontok sorsa végül szétlövésben dőlt el, a Gyergyószentmiklós 4-3-ra nyert.

Szombaton a gyergyóiak az első harmad után már 3-0-s hátrányban voltak a DHK-val szemben, de tizenhárom másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek. Így a debreceniek végül hosszabbításban nyertek 5-4-re. Ugyanezen a napon a DVTK Jegesmedvék 3-1-re nyert a Csíkszereda ellen, míg vasárnap nagyobb csatában, de 4-3-mal ugyancsak megszerezték a 3 pontot. A gyergyóiak 3-1-gyel vágtak vissza a DHK-nak az előző napi vereségért.

A listavezető Ifj. Ocskay Gábor JA idegenben a második harmadban szerezte meg a vezetést a MAC ellen, amely a harmadik harmadban kiegyenlített. A fehérváriak azonban a folytatásban alig két és fél perc alatt eldöntötték a meccset, s végül 3-1-re nyertek. A Győr és az UTE mérkőzésének első harmad nem hozott találatot, a folytatásban a lilák akarata érvényesült, így 5-1- re győztek. A Gepárd kétszer is kétgólos hátrányban volt a KMH-val szemben, s az 53. percig végig futott az eredmény után, a harmadszori egyenlítés után azonban az 59. percben, emberelőnyben átvette a vezetést, a 60.-ban pedig ugyancsak fórban beállította a 7-5-ös végeredményt.

Szerdán a DVTK a Pesterzsébetet fogadja, csütörtökön a Vasas a DHK-val játszik. Ezúttal a MAC és a Gepárd látogat Erdélybe, csütörtökön előbbi a Csíkszeredával, utóbbi a Gyergyószentmiklóssal találkozik.

15:00 Vasas?DHK

A II. Nyugati csoportban szombaton az Egerszegi Titánok 6-3-ra nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen, a MAC B ugyancsak ennyire győzte le a KSI-t. A Dunaújváros 25-0-ra múlta felül a Veszprémet, a Partizan 12-4-re a KMH-t.

Partizan?KMH 12-4

A II. Keleti csoportban sem születtek túl szoros eredmények a hétvégén: az UTE B 6-0-ra győzte le a DVTK-t, a Kiskőrös 10-2-re a Sportországot.

Csütörtökön a Ferencváros s Sportországot fogadja.

II. Keleti csoport

Eredmény:

UTE B?DVTK Jegesmedvék 6-0
Kiskőrös?Sportország 10-2

Program:

18:00 Ferencváros?Sportország

A III. csoportban szombaton az ESMTK csak az utolsó harmadban tudta felülmúlni a DHK-t, amely azonban így is nyert 5-3-ra. A Ferencváros 8-0-ra győzte le a Szigeti Bikákat, a Szeged 12-0-ra a Gepárd B-t.