Gyerehokizni A DHK nagy csatában verte az Okanagant

A Vasas hosszabbításban győzte le a Vienna Capitalst az EBYSL-ben. Az U14-es bajnokságban a MAC a listavezető Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadja a hétvégén.

EBYSL

A Master-csoportban csütörtökön a MAC Budapest magabiztosan győzte le 8-3-ra az Orli Znojmót. A fővárosiak már az első harmad után 4-1-re vezettek, és a folytatásban sem adták ki kezükből az irányítást. Szombaton a MAC, vasárnap a Fehérvár mérkőzik meg a Villachhal.

A Kvalifikációs A csoportban azután, hogy a hétvégén 6-0-ra nyert a Vasas a Vienna ellen, csütörtökön csak hosszabbításban dőlt el a pontok sorsa. Pedig az angyalföldiek most is jól kezdték a meccset, a 12. percben már 2-0-ra vezettek, és a hajráig őrizték is az előnyüket. Az 52. percben a Vienna aztán szépített, alig két perccel később pedig egyenlített. A Vasas így a hosszabbításban szerezte meg a 3-2-es győzelmet. Az angyalföldiek vasárnap a Linzcel játszanak.

A B csoportban szerdán a DHK először 0-2-ről, majd a harmadik harmadban 3-4-ről fordítva nyert 5-4-re az Okanagan ellen. A St. Pölten-iek a Győr dolgát is megnehezítették, az első harmad után még vezettek 1-0-ra, a győriek azonban a második harmadban fordítottak, a harmadik végén pedig két gólt is lőve 4-1-re nyertek.

Vasárnap a KMH a Győrt, a DHK az UTE-t fogadja.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokság középszakaszában szerdán két meccset is játszottak. Az UTE az első és az utolsó harmadban lőtt góllal nyert 2-0-ra a Pesterzsébet ellen. A KMH és a DVTK mérkőzése érdekesen indult, hiszen előbbi már az 53. másodpercben 2-0-ra vezetett, a miskolciak azonban a 7. percre kiegyenlítettek. A második harmadban a budapestiek ismét kétgólos előnyre tettek szert, de mégsem tudták leszakítani a DVTK-t, amely az 52. percben ismét utolérte ellenfelét. A KMH az utolsó percekben zárta le végleg a győzelem kérdését, kettős, majd szimpla emberelőnyben lőtt góllal végül 8-6-ra nyert.

Folytatás kedden.

Eredmény (Középszakasz)

Pesterzsébet?UTE 0-2
KMH?DVTK Jegesmedvék 8-6

*EBYSL és U20-as bajnoki is

EBJL/U18-as bajnokság

A Győr és a KMH szerdán kettős mérkőzést játszott egymással, az EBJL Kvalifikációs B csoportjában, illetve az U18-as bajnokság középszakaszának A csoportjában. A győriek a 16. percben már 2-0-ra vezettek, s bár a KMH a szünetig szépített, később két gólnál közelebb nem jött vetélytársához, amely így 5-3-ra nyert.

A Master-csoportban pénteken a MAC a Klagenfurttal, vasárnap az Okanagan Reddel mérkőzik, a Fehérvár a Znojmóhoz látogat. A Kvalifikációs A csoportba a Vasas a Viennával, a DVTK a Zell am See-vel játszik, vasárnapra ellenfelet cserélnek a csapatok. A B csoportban szombaton a Győr a Linzhez látogat, a KMH a Villachot fogadja, utóbbit vasárnap a Vasas látja vendégül.

U18-as bajnokság

Az A csoportban csütörtökön a DVTK Jegesmedvék az első harmadtól folyamatosan növelte előnyét a Vasassal szemben, amely csak az utolsó tíz perc tudott szépíteni, így a miskolciak 4-1-re nyertek. A KMH csak az első harmadban tudta tartani a lépést az UTE-val, még vezetett is, sőt, miután a lilák fordítottak, egyenlített, de a folytatásban egyre csak nőtt a hátránya, végül 9-2-re kapott ki hazai jégen.

A B csoportban a Pesterzsébet 17-0- ra nyert a Gepárd ellen.

U16-os bajnokság

Szerdán a DVTK Jegesmedvék végig vezetve, magabiztosan nyert 7-2-re az UTE ellen az U16-os bajnokság A csoportjában.

Szombaton a DHK a Fehérvárt fogadja, vasárnap a Győrhöz a MAC, az UTE-hoz a Pesterzsébet látogat.

14:30 UTE?Pesterzsébet

A B csoportban vasárnap a Fradi az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, a Vasas az Egerszegi Titánokat, a MAC B a Dunaújvárost, a KMH a Felcsíkot fogadja.

B csoport, középszakasz

Program:

13:30 Ferencváros?Ifj. Ocskay Gábor JA B
14:00 Vasas?Egerszegi Titánok
15:00 MAC Budapest B?Dunaújvárosi Acélbikák
16:10 KMH?SZJA 2003 Felcsík

A C csoportban szombaton a Kazincbarcika otthonában a Kaposvár lép jégre, az UTE a Fradihoz, a Szeged a Gepárdhoz látogat.

C csoport, középszakasz

Program:

15:10 Kazincbarcikai Ördögök?KASI

10:00 Ferencváros B?UTE
14:30 Gepárd?Szeged

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjában a DHK és a DVTK Erdélyben vendégeskedik, csütörtökön a debreceniek 4-0-s vereséget szenvedtek a Csíkszeredától, a DVTK 2-0- ra nyert a Gyergyószentmiklós ellen. Ugyanebben a felállásban mérkőznek meg egymással a csapatok pénteken is, majd szombaton és vasárnap a DHK játszik a gyergyóiakkal, a DVTK pedig a csíkiakkal.

Ugyancsak csütörtökön a Vasas magabiztosan nyert 4-1-re a Győr ellen. Utóbbi szombaton az UTE-val játszik, míg a MAC az Ifj. Ocskay Gábor JA-t, a Gepárd a KMH-t fogadja.

11:45 Gyergyószentmiklós?DHK

A II. Nyugati csoportban szerdán az Egerszeg kétszer is vezetett a rendes játékidőben a Dunaújváros ellen, amely azonban rendre egyenlített, s 60 perc után 2-2 állt az eredményjelzőn. A Titánok végül hosszabbításban nyertek 3-2-re.

Szombaton az Egerszeg az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, a Dunaújváros a Veszprémet, a MAC B a KSI-t, a Partizan a KMH-t fogadja.

II. Nyugati csoport

Eredmény:

Dunaújvárosi Acélbikák?Egerszegi Titánok 2-3 h.

Program:

13:00 Egerszegi Titánok?Ifj. Ocskay Gábor JA B
15:15 Dunaújvárosi Acélbikák?Veszprémi Jéglovagok
15:40 MAC Budapest B?KSI SE
19:50 Partizan?KMH

A II. Keleti csoportban a Ferencváros kedden könnyedén nyert 14-2-re a Vasas B ellen. Szombaton az UTE B a DVTK-t, a Kiskőrös a Sportországot fogadja.